Taralcielle Taralcielle komentáře u knih

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Tiché roky je moje třetí kniha od autorky. Opět úžasná. Od prvních stránek jsem byla knihou pohlcena. Vyprávění ze dvou střídajících se pohledů otce a dcery bylo velmi zajímavé. Bylo mi líto Bohdanky i Běly. A svým způsobem i Svatopluka. Určitě si nepředstavoval, že jeho milovaná žena zemře a dcera přejede cyklistu a emigruje do zahraničí. Bohdanka zase celý život slouží coby náhradnice a všichni jí srovnávají s Blankou, sestrou, o které ona ani netuší.
Jen ten konec!! Tak ráda bych se dozvěděla,jak to dopadlo! Jestli Svatopluk Bohdance všechno vysvětlil a jestli se Blanka sestře přiznala, z jakých důvodů emigrovala...
Opět příběh za 5*.

03.09.2019 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Moje druhá kniha od Aleny Mornštajnové mě opět okouzlila. Autorka píše s lehkostí, čte se to samo, byť je téma sebevíce nepříjemné. Ani jednu stránku jsem se nenudila. Příběh je poutavý a vtáhnul mě hned od začátku. Přečteno jedním dechem a honem jsem se pustila do další knížky od této autorky.

03.09.2019 5 z 5

Z pohledu jezevčíka Z pohledu jezevčíka Frauke Scheunemann

Vtipné čtení z pohledu jezevčíka, smála jsem se od začátku do konce :) Těším se na pokračování.

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Klasika. těžší čtení, spoustu mrtvol, ale to je prostě Shakespeare a jeho tragédie. Příběh rozhodně zaujme a za přečtení stojí.

02.09.2019 5 z 5

Panoptikum hříšných lidí Panoptikum hříšných lidí Jiří Marek (p)

příběhy rady Vacátka z pera Jiřího Marka, zfilmováno mnoho z příběhů, škoda, že ne všechny. Jaká byla galerka začátkem minulého století? Jaké byly vyšetřovací metody pánů ze čtyřky? Krásně napsané příběhy se čtou samy a hltají jedním dechem :) Není potřeba potoků krve pro super detektivku!

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Patří ke klasice literatury, kterou by měl číst každý. Přečíst se dá. Některé pasáže mohou přijít hodně nezáživné, ale celkově je to silný příběh. Jazyk nejde než obdivovat.

Paní Láryfáry Paní Láryfáry Betty MacDonald

Paní Láryfáry já opravdu můžu :)

Kde jinde natrefit na tak úžasné choroby jako jsou zmiňovatida, čubesajda, žalovajda, lakomice, nebo třeba nimravka. Paní Láryfáry má na to své způsoby, jak je léčit. Ne všem se líbí, ale jedno se jim nedá upřít - jsou účinné!

02.09.2019 5 z 5

Rozhodně nejlepší čtení od Astrid Lindgren. Líbí se mi mnohem víc než děti z Bullerbynu nebo My z ostrova Saltkrakan. Zrzavé vlasy, pruhované punčocháče, obří boty a nezavře pusu - to je celá Pipi, kterou mám ráda dodneška :)

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Docela dobré čtení, ale úplně mě neoslovilo. Mám raději jiné příběhy. Ale rozhodně není špatné.

My z ostrova Saltkråkan My z ostrova Saltkråkan Astrid Lindgren

Docela dobré, ale stejně jako děti z Bullerbynu mě úplně nedostala... Mám raději jiné dětské čtení.

02.09.2019 3 z 5

Esmeralda: příběh rodiny Peňarealů Esmeralda: příběh rodiny Peňarealů Oliete Lourdes

Milé počtení, nenáročné, krátká knížečka coby pokračování příběhů Esmeraldy.

O chytré kmotře lišce O chytré kmotře lišce Josef Lada

Super kniha, příběhy o chytré kmotře lišce miluju :)

Jako husa do flašky Jako husa do flašky Rudolf Křesťan

Lehké čtení, vtipné fejetony. Ráda si přečtu kdykoliv znovu.

Léto s kovbojem Léto s kovbojem Jaromíra Kolárová

Film mám moc ráda a po přečtení se mi zalíbila i kniha :) Velmi čtivě napsaná, plná vtipných momentů, oddechové nenáročné letní čtení.

02.09.2019 5 z 5

Lexikon ohrožených druhů strašidel lesních, lučních a domácích 1. Lexikon ohrožených druhů strašidel lesních, lučních a domácích 1. Vítězslava Klimtová

Moc pěkná kniha pro děti.

Máma pro Veroniku Máma pro Veroniku Táňa Keleová-Vasilková

Čtivá knížka na nelehké téma domácího násilí. Jsem ráda, že pro hlavní hrdinku to dobře dopadlo, byla schopná se od násilnického manžela odpoutat a začít znovu od začátku, jinde a mnohem lépe.
Zajímavý příběh,který hodnotím 5*.

02.09.2019 5 z 5

Grey Grey E. L. James (p)

Po přečtení celé série 50 odstínů musím říct, že z Christianova pohledu je to vtipnější a zajímavější. zkrácenější verze celého příběhu z pohledu muže. Za mě o fous lepší než původních 50 odstínů.

02.09.2019 4 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Všechny knihy ze série jsem přečetla. Byly rozhodně zajímavější než filmy, pro mě tam bylo mnohé vysvětleno, co se ve filmu přejde jenom další erotickou scénou...
Za mě to nebylo špatné, četlo se to docela dobře a musím říct, že s touto tématikou znám daleko horší knihy.

02.09.2019 3 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

02.09.2019 3 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)