tami1 tami1 komentáře u knih

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Silná kniha o silné ženě. Doporučuji!

Ženy jako Anna jsou opravdovou solí země. Je obyčejná, téměř nevzdělaná a přitom velmi statečná, zásadová, lidská a silná. Život se sní vůbec nemazlil a ani její nejbližší jí nejsou bůhví jakou oporou. Dokáže se poprat s osudem a vidět ve všem to dobré. Stále v sobě chová naději na lepší život.

04.11.2019 5 z 5

Chladný den pro vraždu Chladný den pro vraždu Dana Stabenow

Stará dobrá detektivka bez překombinovaného děje a potoků krve. Komplikovaná povaha hlavní vyšetřovatelky je vyvažována jejím maximálně sympatickým mazlíčkem Obludou.
Děj se odehrává na Aljašce a tak jsem očekávala nádhernou přírodu. Zároveň s nahlédnutím do života obyvatel v této vzdálené zemi se mi dostalo docela drsného pohledu na život původních obyvatel. Jejich neschopnost vyrovnat se s moderním světem mě až zarazila.
Určitě si přečtu další díl.

03.11.2019 4 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Má první kniha od této autorky a velká spokojenost. Zrodila se nová A. Christie.
Sice tam nejsou potoky krve, ale napětí houstne a z relaxačního pobytu v luxusním hotýlku se stává boj o přežití.
Skvěle vykreslené postavy, které se postupem času vybarvují a nedobrovolně odhalují svá mnohdy děsivá tajemství.

03.11.2019 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Začátek byl naprosto skvělý. Snaha o pašování zpopelněných ostatků svých předků letadlem z Ameriky do Čech byla vážně k popukání. Také cesta na letiště taxíkem s uspanou kočkou patří k tomu nejlepšímu. Pak už jde vtipnost trochu stranou, ale i tak pobaví.

01.11.2019 4 z 5

Muž, který se směje Muž, který se směje Victor Hugo

Nemilosrdná sonda do Anglie na přelomu 17. a 18. století. Doba je specifická tím, že nezáleží na tom jak vypadáte, jak se chováte a ani na tom, co umíte. Jediná věc, která vás specifikuje a vyslouží si úctu a obdiv okolí je vaše jméno, postavení a titul.

01.11.2019 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Kniha mi přijde méně drastická a popisná než jiné o tomto tématu, přesto je velmi čtivá a určitě jí to neubírá na kvalitě.
Příběh vypráví muž, který chce toto místo a tuto hroznou dobu především přežít a přesto zůstat člověkem. Snaží se pomáhat ostatním. Občas mi přišlo vyprávění Lalea trochu zidealizované. Jeho vzpomínky jsou zřejmě trochu obroušené milosrdným časem. Ke konci už je kniha spíš pohádkou.

17.10.2019 4 z 5

Na život a na smrt – Román o Anně Boleynové Na život a na smrt – Román o Anně Boleynové Sandra Byrd

Moc hezky napsaný historický román, který popisuje vzestup i pád Anny Boleynové. Příběh vypráví její oddaná přítelkyně a dvorní dáma Meg Wyattová.

"Díky Tobě jsem po celou dobu stoupala vzhůru - nejprve jsi ze mě udělal markýzu, pak královnu a teď, když už žádná vyšší pocta nezbývá, nasazuješ mé nevině mučednickou korunu.
Tvoje milovaná manželka Anna"

17.10.2019 5 z 5

Drasticky děsivý Dexter / Drasticky dojemný Dexter / Dexter v temnotách Drasticky děsivý Dexter / Drasticky dojemný Dexter / Dexter v temnotách Jeff Lindsay (p)

Dexter 3v1
Knihu mohu jen doporučit, četla se velmi dobře. Seriál jsem nesledovala, takže nemůžu srovnávat.
Nejvíc mě bavila osobnost Dextera - sociopata a masového vraha. Řídí se kodexem, který mu vštípil jeho nevlastní otec a tak zabíjí jen vrahy. Snaží se vypadat jako "normální" člověk a nepřitahovat moc pozornost. Tak úplně se mu to nedaří...

15.10.2019 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Skvěle napsaná kniha o nesnadné cestě mladých lidí, kteří prchají před válkou do bezpečí. Každý z nich má jinou národnost a v srdci nejedno tajemství a bolest, přesto spolupracují a pomáhají si.

07.10.2019 5 z 5

Obnažená Obnažená Sylvia Day

Páni - tak tohle byla vážně jízda!
Skvělá oddechovka. Přesně tohle jsem zrovna teď potřebovala.

29.09.2019 5 z 5

Dokud žijeme, musíme se rozhodovat Dokud žijeme, musíme se rozhodovat Manfred Lütz

Interview s ostravským rodákem, malířem, grafikem a profesorem Jeduhou Baconem, který přežil koncentrační tábor v Terezíně a později i vyhlazovací tábor v Osvětimi. Je to rozhovor o víře, umění, lásce k bližnímu a o schopnosti přežít i nemyslitelné.

I když je kniha velmi zajímavá, přišla mi taková suchopárná, bez citu.

29.09.2019 3 z 5

Neohlížej se Neohlížej se Jennifer L. Armentrout

Původně jsem knihu vybrala kvůli výzvě, ale je perfektní!
Přečteno jedním dechem.
Zřejmě jsem pro sebe objevila novou oblíbenou autorku.

28.09.2019 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Výborné čtení. Příběh má spád a Erika se konečně chovala jako člověk z masa a kostí.

24.09.2019 5 z 5

Kocour z Montmartru Kocour z Montmartru Michaela Klevisová

Moc milá, útlá knížka, která se moc dobře četla. Povídky jsou kratičké a hezky vystihují povahu koček a také lidí, kteří je obklopují. Působí na mě trochu jako návštěva (chlupatého) terapeuta.

21.09.2019 4 z 5

Poslední velký den Poslední velký den Tammy Robinson

Ava se na své 28. narozeniny dozví zdrcující zprávu. Rakovina je zpět a už nemá naději na vyléčení. Přesto se rozhodne si zbývající čas užít a splnit si poslední přání. V této nelehké době je obklopena milující rodinou a přáteli. Dokonce potkává svou životní lásku.

12.09.2019 5 z 5

Uf! Tak tohle bylo vážně dost podivné.

Bilodo je zvláštní nekňuba, který rezignuje na svůj život, aby se mohl zmocnit existence cizího, mrtvého muže. Vše dělá proto, aby mohl pokračovat v dopisování se Ségolen. Její dopisy už nějakou dobu tajně otevírá a čte. V druhé části knihy, kdy se z nevinných Haiku stává erotická poezie, se čtenář nedobrovolně ocitá v kůži stalkra. Připadala jsem si provinile, jako bych tu cizí poštu četla sama.

Obálka knihy je opravdu nádherná.

04.09.2019 2 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Kniha mapuje osudy němky Gerty běhen a po 2. světové válce. Hrozný pochod smrti, nucené práce v Perné i její pozdější život za komunismu v Brně. Silné téma a také skvělé zpracování. Jen hrdinka mi byla krajně nesympatická. V některých situacích, po všem co prožila, mi přišla naivní až blbá.

13.08.2019 5 z 5

Tajný deník Hendrika Groena Tajný deník Hendrika Groena Hendrik Groen

Fiktivní deník nizozemského důchodce plný sarkazmu, suchého humoru, ale i stesku po mládí, zdraví a přátelství. Klub "Staří - ale - ne - mrtví" byl skvělý.

13.08.2019 5 z 5

Zlaté časy Zlaté časy Anne Jacobs

Skvělá oddechovka. Romantika, historie i současnost se prolínají v kulisách 2. světové války, normalizace a pak i pádu komunismu v NDR. Bavilo mě střídání časových pásem a hlavně pro mě dost zajímavé historické události. Lepší než Panský dům.

07.08.2019 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Osudy tří generací žen, které doplatily na chyby, které udělaly v mládí. Příběh se odehrává na pozadí obou Světových válek a je ovlivněn tehdejšími zvyky a morálkou. Moc hezky napsáno, četlo se to skoro samo.

27.07.2019 5 z 5