Taj-ka Taj-ka komentáře u knih

Kniha smíchu a zapomnění Kniha smíchu a zapomnění Milan Kundera

Naprosto uznávám, že MK je skvělý spisovatel a jeden z nejuznávanějších Čechů, ale asi se k němu ještě potřebuju pročíst. Proto si z knihy odnáším hlavně všudypřítomné erotické scény ve stylu hippies. Opravdu to tak v generaci mých rodičů a prarodičů chodilo?

11.04.2020 3 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Krásná knížka, ale mě to nějak hrozně bralo. Ke konci jsem i dost brečela se měla smutné sny. Nějak jsem se v tom pořád snažila hledat.

26.03.2020 4 z 5

Rudý Zeman Rudý Zeman Jaroslav Kmenta

Velmi čtivé a pochopitelné i bez větší znalosti naší politické historie. Zároveň extrémně děsivé a tak nějak deprimující a bez mnoha naděje do budoucna.

03.03.2020 5 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Strávila jsem s touhle knížkou (a chřipkou) týden v posteli. Možná toho od mého nejoblíbenějšího autora očekávám moc, ale v téhle knížce jsem poprvé začala vníma ta opakující se schémata z jiných knih. To bylo dost otravné. Navíc mi přijde, že se zvyšuje výskyt "zbytečně strašících" scén (typu zaslechl zavrzání, měl pocit, že není sám..), což mi navozuje infarkt. Ale pořád obdivuju spád a jazyk a napínavost kvůli kterým to nepřestanu číst.

13.01.2020 3 z 5

Moc bezmocných Moc bezmocných Václav Havel

I přes velkou náročnost textu, jsem ráda, že jsem esej dočetla. Hlavně v kontextu připomínané Sametové revoluce, jsem se dozvěděla kolik pozdějších myšlenek existovalo už dřív a kolik jich ještě dnes platí.

05.01.2020 3 z 5

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

Nechci počítat o kolik hodin mě tahle bichle psaná "na toaleťáku" připravila. Ale byly to hodiny, co stály za to. Velmi jsem ocenila, že narozdíl od minulého dílu, nekoukala z každé stránky nahota nebo brutalita a žaludek se mi obracel jen minimálně.

04.01.2020 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Poslouchala jsem jako audioknihu a chvílema jsem se bála tak, že když průvan zavřel okno,vyskočila jsem metr nad zem. Velmi jsem ocenila že ač je kniha o nadpřirozenu, nijak ho nerozpitvává ani neobhajuje, jen nechává nevysvětlitelné viset ve vzduchu. Pořád mám strach pátrat jestli se podklady celého příběhu zakládají na pravdě.

07.07.2019 4 z 5

Skoro se stydím dát ty dvě hvězdy. Ono je to opravdu čtivé, ale ta zápletka, ten tón (to nějak sponzoroval google??) a hlavně i ten konec to nějak shodily. Uvědomila jsem si, že to je jeden z mála současných amerických románů, co jsem četla, tak mi možná chybí pochopení a kontext.

25.06.2019 2 z 5

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Jako vždy, čtivé a dechberoucí. Trochu se stydím, že to bylo moje první seznámení s Macbethem vůbec, Shakespeare měl být první..

14.05.2019 4 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Máma mi při půjčování knihy řekla, že z ní doslova teče krev a měla pravdu. Dokonce jsem se večer začala bát v tmavších uličkách. Stejně čtivý styl jako předchozí knihy a vlastně jako vše od JKR. Překlad do Češtiny je taky opravdu povedený.

27.03.2019 4 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Nemůžu si pomoct, ale JKR prostě umí psát. Navíc překlad je tak povedený, že jsem se těšila i z krásné Češtiny. Napínavé, zajímavé a hlavně čtivé.

16.02.2019 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Velice odlehčené čtení s trochu se opakujícími vtipy. Zezačátku jsem se smála nahlas a ke konci už trošku nudila.

25.01.2019 4 z 5

Unikátní kniha, z které jsem si odnesla unikátní myšlenky. Styl velmi nabádá k individuálnímu vnímání děje a myslím že ještě dlouho budu přemýšlet o nejednom tématu, které Pánek otevřel.

10.09.2018 4 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Jako obvykle strhující. Tentokrát myslím že jsem skoro uhádla část rozuzlení předem, ale to mě nijak neodradilo číst ve dne v noci. Oproti sérii s Harry Holem bylo osvěžující že tady hlavní hrdinové neměli přežití jisté.

02.09.2018 4 z 5

Běh pro ženy Běh pro ženy Sam Murphy

Užitečná a zajímavá fakta o běhání. Při čtení jsem vždycky měla chuť se rozběhnout a překonávat rekordy (z čehož mě rychle vyléčil přístí reálný běh).

22.08.2018 3 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Nejde odložit. I když Vás deprimuje, nutí přemýšlet jestli je to vůbec reálné, vytváří paranoiu a celkově vysává, nejde odložit.

22.08.2018 5 z 5

Kniha mi přišla trochu jako číst časopis-jasně, není to román ale kromě pár výzkumů a statistik se dozvíte jen to že Dánové jsou hrozně šťastní a všichni by měli dělat to co oni (což alespoň mě s mojí povahou začne po patnáctém opakování lézt na nervy).
Na druhou stranu je to příležitost si sesumírovat co z těch hygge-faktorů by sneslo nějaké vylepšení v našem životě - já se asi pokusím dát víc energie do sociálních kontaktů a útulnosti doma.

02.06.2018 3 z 5

Broskve pro otce Francise Broskve pro otce Francise Joanne Harris

Alespoň v některých pasážích jsem nedokázala přestat číst. Moc se mi líbila nosná myšlenka, že to co někdo vidí jako jasný důkaz, že se muslimové nemohou integrovat s křesťany může být způsobeno úplně jinými důvody. kniha má lehkost Čokolády a četla se mi hezky

04.05.2018 4 z 5

Tíha vesmíru Tíha vesmíru Jennifer Niven

nějak se mi nedařilo zbavit se pocitu, že čtu lovestory pro teenagery. i když ta kniha je mnohem víc - je o síle kterou v sobě musí najít (obzvláště náctiletí) lidé kteří vybočují z řady a že ne vždy se s tím vyrovnávají snadno, dobře a s grácií

14.04.2018 3 z 5

Fahrenheitova dvojčata Fahrenheitova dvojčata Michel Faber

vlastně nevím co říct, vlastně se stydím za svojí potřebu dostat naservírovaný příběh od a do z. vlastně je hezké nedozvědět se všechno a většinu si domýšlet, jen mi ty povídky nechaly v hlavě moc otazníků

15.03.2018 3 z 5