Taj-ka Taj-ka komentáře u knih

Sedm dcer Eviných Sedm dcer Eviných Bryan Sykes

Odborně dost přesné a detailní a přesto skvěle vystavěný a napsaný příběh. Skvělý je také překlad, doplněný dalšími informacemi a výborným doslovem.

25.07.2023 5 z 5

Dámy a pánové Dámy a pánové Terry Pratchett

Díly s čarodějkami mě baví a vždy znovu mě mrzí, že neznám Shakespeara, pravděpodobně přicházím o půlku zážitku.

05.07.2023 4 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

velmi oddechove, predvidatelne a podle stejneho scenare jako Hotylek na Islandu, ale ctive

10.03.2023 3 z 5

Pomalu hořící oheň Pomalu hořící oheň Paula Hawkins

Příběh mě docela okouzlil, ani jsem se nesnažila hádat "kdo to byl", jen sledovala děj. Osobně nikoho s podobně pohnutými osudy neznám a stejně jsem měla tendence si všechno promítat do mých nejbližších a hodně jsem prožívala emoce.

04.02.2023 4 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Opět velmi napínavé a čtivé čtení. Ačkoli "šťastné rodinky z malého amerického městečka" mají často (z mého pohledu) hloupé nebo nepochopitelné problémy, v této knize to vůbec nevadilo. Příběh byl chytrý a univerzální.

21.01.2023 4 z 5

Malí bohové Malí bohové Terry Pratchett

Téma utlačovaného národa pomocí mučení a zabíjení u mě fakt nepadlo na úrodnou půdu. Vtipné by mi to asi nepřišlo nikdy, ale při každodenních zprávách z Ukrajiny se mi z těch vtipů skoro zvedal žaludek... Snad dám dalšímu Pratchettovi ještě šanci, ale teď od něj chci klid.

19.12.2022 2 z 5

Lucemburská zahrada Lucemburská zahrada Michal Ajvaz

Já nejsem na filosofické řeči, takže bych tu knihu asi seškrtala tak na třetinu. Vlastně mě u čtení udrželo jen doporučení, které jsem si ale asi špatně vyložila. Příběh byl nakonec celkem zajímavý, ale pro mě veskrze nesympatický hlavní hrdina zanechal celkový dost negativní dojem.

07.11.2022 2 z 5

Čarodějky na cestách Čarodějky na cestách Terry Pratchett

Čtu veškerou tvorbu v řadě, je to oddychové a vím, co čekat, ale už je toho možná trochu moc

23.10.2022 3 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Párkrát jsem uprostřed noci a sama doma nemohla knihu odložit, ale zároveň strachy nedokázala číst dál. Velmi intenzivní zážitek.

17.09.2022 4 z 5

Sekáč Sekáč Terry Pratchett

Čtu Pratchetta v řadě a tuto knihu hodnotím zatím nejhůř. Buď mi nějak nesedla a nebo prostě nesnese srovnání s Pohyblivými obrázky.

17.09.2022 2 z 5

Holistická detektivní kancelář Dirka Gentlyho Holistická detektivní kancelář Dirka Gentlyho Douglas Adams

vtipne, ale na me asi trochu moc silene. Stopare miluju, tohle mi mozna jen zrovna nesedlo.

15.08.2022 3 z 5

Pohyblivé obrázky Pohyblivé obrázky Terry Pratchett

Vyborne tema, vyborna kniha. Trosku lituju, ze nejsem vic znala rane filmove tvorby, myslim, ze mi tim uteklo jeste par dalsich vtipnych narazek.

31.07.2022 4 z 5

Erik Erik Terry Pratchett

Klasicky Pratchett, trochu osvezeny historickymi referencemi

11.07.2022 3 z 5

Stráže! Stráže! Stráže! Stráže! Terry Pratchett

klasika

06.06.2022 3 z 5

Prvních 6 let ve vývoji a výchově dítěte Prvních 6 let ve vývoji a výchově dítěte Zdeněk Matějček

Na tuhle knizku myslim v podstate kazdy den, ukazala mi fakt jiny uhel pohledu na vychovu

06.06.2022 5 z 5

Srdce Evropy Srdce Evropy Pavla Horáková

Žiju ve Vídni a tak mě zdejší české stopy přišly zajímavé, ačkoli autorka nemusela použít všech deset tisíc zrešeršovaných informací :D Dost mě potěšilo, že sto let starý deník je autentický, docela ráda bych si z něj přečetla i víc.

01.05.2022 3 z 5

Pyramidy Pyramidy Terry Pratchett

Typický Pratchett. S každou další knížkou mi víc dochází, že i když se mi některé líbí víc a jiné míň (tahle nebyla úplně top), tak to bude spíě mým konkrétním rozpoložením, přehledem a blízkostí k tématům, než výkyvy v kvalitě knížek. Tedy někdo jiný možná tuhle knížku zhltnul.

21.03.2022 3 z 5

Smrt půvabného média: detektivka ze staré Vídně Smrt půvabného média: detektivka ze staré Vídně Frank Tallis

knížka mě velmi bavila, zároveň celkem otevřeně (a nejsem odborník, ale myslím že pravdivě) popisuje antisemitské a antifeministické nálady z předválečné Vídně

19.02.2022 4 z 5

Soudné sestry Soudné sestry Terry Pratchett

Před lety jsem Pratchetta odložila jako pro mne nečitelnou knihu. Asi před rokem jsem se přemluvila prokousat se Barvou kouzel a teď už jsem mu propadla. Čtu je postupně a baví mě to čím dál víc.

24.12.2021 5 z 5

Není zač Není zač Daniel Glattauer

Knížka se mi moc líbila. Je milá, vtipná, čtivá a ač hlavní hrdina není zrovna "můj typ", tak je podle mě vylíčen opravdu objektivně, žádná idealizace.

07.12.2021 5 z 5