OnlineSzekynka

Jiná Gabriela KoukalováJiná Gabriela KoukalováMartin Moravec

No, nevím.....

V první řadě klobouk dolů nad tím co Gabča dokázala. Rozhodně jí nikdo nemůže upřít bojovnost a nic z toho co se jí podařilo. Byla skvělá a to jí nikdo nevezme. Vždycky bude mít můj obdiv. Z neznáme dívky se vlastní vůlí vypracovala a stala se královnou biatlonu. Ale,.....tahle kniha je výstřel špatným směrem....

Uvědomuju si, že každý vrcholový sportovec nemá jen super období, ale během kariéry si určitě nejeden projde peklem,.....možná i větším. Přijde mi, že dát takto "na prdel" českému biatlonu není úplně na místě. Kdyby kniha byla o jejím životě a boji s nemocí, to bych chápala. Možná by bylo i inspirující, kdyby někdo jako ona popsal možná úskalí vrcholového sportu. Mohla být vzorem, jak se s něčím takovým vyrovnat. O tom, ale knížka není i když se tak na první pohled tváří. Prvních 150 stránek se neděje nic podstatného. Zbytek knížky je kydání hnoje na takřka všechny v jejím okolí. Je úplně jedno, že o někom napíše jedno pozitivum, když druhým dechem dodá deset věcí co byly špatně.

Řekla bych, že manžel je víc než šikovný badmintonista, úspěšný manažer, manipulant a člověk co dokáže poznat dobrou příležitost. Z jeho strany dobře načasované vydání knih a povedený marketingový tah. Ze strany Gábiny zklamání. Mohla být českou legendou, obávám se že teď jsou její úspěchy zastíněny touto " knihou". Soukalová a Koukalová jsou pro mě dvě jiné ženy. První...žena s vůlí vytrvat. Druhá.....zmanipulovaná hadrová panenka bez názoru.

Ke stylistice: nápadité číslování stránek, divný styl psaní a obálka? Za mě velká slabota, která neosloví.

20.04.2018odpad!

ReportérReportérSandra Brown

♥ LUXUS ! ♥ ....Kniha mě nezklamala! Autorčin styl psaní mě vždy vtáhne do děje a prostě mě baví. Bylo jednoduché vžít se do postav a knihu takřka zhltnout. Příběh má zajímavý námět, nechybí tajemství, napětí, romantika a nečekané rozzuzlení. Za mě bravurní dílo s geniálně propracovaným závěrem.

V knize se mi líbily vstupy s Flořina deníku, vlastně bylo mi Flory líto. Jednoduše žena zamilovaná do chlapa, tak bezhlavě, že kvůli němu obětovala a dělala vše. Nicméně na rozdíl od Carla měla srdce.....

Skryté zloSkryté zloSandra Brown

Knihu jsem přečetla na jeden zátah. Autorka mě vtáhla do děje a prakticky s každou kapitolou stupňovala napětí. Postavu Emory a pana záhadného jsem si hned oblíbila. V knize není nouze o zvraty, nečekaná odhalení, vše je okořeněno romantickou zápletkou. Od začátku jsem měla podezření na vraha a skoro i úspěšné, ovšem kniha je napsána tak dokonale, že jsem se netrefila. Vlastně ani za mák bych neřekla, že vrahem je ________. Za mě určitě doporučuji ! ♥ ♥ ♥

21.02.2018

Vánoční táborVánoční táborKaren Schaler

Říkám si, že mi není jasné, proč má kniha tak slabé hodnocení? Ale asi 100 lidí, 100 chutí. Když jsem tady četla ty vaše recenze, musím souhlasit, že knížka byla plná sladkých klišé, ale díky tomu že byla celá zasazená do vánoční atmosféry dokázala jsem to pochopit. Vlastně mě se „Vánoční tábor“ líbil opravdu moc, nevím možná je to i tím, že vzpomínám na ty hezké věci, co se dělat dřív. S tím, jak vypadají Vánoce v posledních letech (beze sněhu a nedá se postavit ani sněhulák, ani sáňkovat ani dělat anděly do sněhu), tak o to víc mi přišla knížka kouzelná. Vlastně mi vyvolala úsměv na tváři a donutila mě zavzpomínat. Autorka brilantně popsala vánoční prostředí chaty a vtáhla mě do děje. Moc se mi líbila scéna, kdy si měla Haley vybrat vánoční stromek a Jeff si myslel že chce ten krásný, Její rekace: Ne ten, ne. Tenhle! A ukázala na žalostný stromeček vedle něj, který vypadal jako vánoční katastrofa. Jeff se zasmál a věnoval jí nevěřícně pohled. „Tenhle chceš? To není vánoční stromek. To tu jen tak vyrostlo“ :D:D:D Já si tentokrát 5 hvězd neodpustím.

10.01.2020

Devatenáct dopisůDevatenáct dopisůJodi Perry

S předchozích recenzí jsem tušila, že bude kniha hodně sladká, ale vůbec mi to nevadilo. Právě naopak byla to příjemná změna žánru, kterou jsem potřebovala :)

Celá myšlenka knihy se mi strašně moc líbila, asi to bylo tím že pro mě mají i v dnešní době dopisy obrovské kouzlo. To, jak Braxton Jemmě dávkoval příběh jejich života a přibližoval se k jejímu srdci bylo propracované a výborně do knihy zakomponované. Já ještě stále věřím, že něco takového může každá z nás najít, proto mě asi kniha tak zasáhla. Zkrátka kniha je stejně tak kouzelná jako její obálka.♥

25.06.2020

TmaTmaBernard Minier

Za mě o něco lepší než první dva díly (Mráz a Kruh), a to podotýkám, že ty nebyly vůbec špatné! Líbí se mi jak je oddělený příběh Christine a Martina a líbí se mi jak jejich cestičky postupně vedou k sobě, kniha je opravdu dobře napsaná a promyšlená. Za mě výborná detektivka.

MrázMrázBernard Minier

Knihu jsem začala číst na doporučení a jsem, zato ráda . Minier má skvěle promyšlené postavy, na rozdíl od ostatním se mi líbí postava Servaze, který není popsán jako nesmrtelný superman, naopak má své chyby a daří se mu občas i díky štěstí. Celá jeho postava mi přijde uvěřitelnější než spousta jiných „vyšetřovatelů“ od jiných autorů. Na to, jaká je kniha bichle, čte se opravdu lehce, autor umí vtáhnout do děje. Líbí se mi, že kniha má jeden hlavní příběh ale zároveň setkáním Juliena a Martina zasadila semínka úplně jiného příběhu. Nejde nedat 5 hvězd stejně tak jako nejde nechtít číst další díl

KříďákKříďákC. J. Tudor

Nechala jsem se unést a žádné WOW se nekonalo. Musím si zapamatovat, že nálepka Bestseller dobrou knihu zkrátka nedělá !!

Celkově jsem od Kříďáka čekala mnohem víc….Pozor Spoiler!! Co bych knize uznala jako plus je obálka, nápad na kterém autorka stavěla a docela chytlavý začátek.
Mínusů má, ale mnohem víc. Prvních 40 stránek bylo fajn a stále jsem čekala, že se bude příběh rozvíjet, spojovat a nakonec vygraduje. Co jsem ale nečekala a vůbec se mi nelíbilo, byla absolutní překombinovanost, která hlubší smysl postrádala.
Autorka hodila do éteru několik událostí, u kterých jsem doufala, že budou mít nějakou návaznost. Jako smrt Murpyho, Seana, Dráťáka a Kolotočenky. V závěru to vše byla pouze shoda náhod a svým způsobem se kamarádi pozabíjeli navzájem a psa omylem otrávila matka.

Závěr, kde vlastně vyplulo napovrch, kdo vzal hlavu mi přišel hodně zcestný, možná to autorka myslela dobře, ale mě to tak tedy nevyznělo. To, že nebyl nijak očištěn p. Halloran mě zklamalo.

05.11.2018

Když se zvěrolékař oženíKdyž se zvěrolékař oženíJ. Herriot (pseudonym)

Pro holčičku, která chtěla být kdysi veterinářkou asi není lepší knížka ♥♥♥. Tuhle knihu jsem četla na doporučení a jsem za to fakt ráda. Normálně bych se k takové četbě asi nedostala, ale byla jsem z ní unešená. Některé příběhy mi vehnaly slzy do očí, některé pro změnu vyčarovaly úsměv na rtech. Stávalo se mi, že sem se nad stránkami smála tak moc až sem brečela, naprosto geniálně napsaný. Opravdu krásná knížka plná lásky ke zvířatům, přírodě a k životu. Nikdy se mi nestalo, že bych nějakou kapitolu četla víckrát, ale tady ano. Třeba tu o tom jak chlapík zmastil každý název, jak hlásil že jeho zvíře má semolínu a Harriot: "Aha vy myslíte salmonelózu“ :D nebo tu jak šel značně ovíněný odrodit telátko :D:D. Opakovaně knížky nečtu, ale u téhle bych řekla, že se to stane.

10.03.2020

SaturninSaturninZdeněk Jirotka

Sice moje kdysi povinná četba, ale o to větší překvapení že kniha je vlastně PECKA! Kombinace suchého humoru, zvláštní mluvy Saturnian a příjemného čtení.

06.03.2018

PomstaPomstaSandra Brown

Opět luxusní detektivka z pera americké autorky. Její styl mě prostě oslovuje, s každou další knihou víc a víc. Původně jsem si říkala, že třeba takový Reportér se mi líbil víc, ale s čtením dalších stránek se můj názor měnil. Tato kniha je jiná než její předchůdkyně, POMSTA je napsána řekla bych promyšleněji.
Úplně nesouhlasím, že motiv mohl být víc osobní, podle mě osobní byl. Dokonce byl, tak dokonale promyšlený, že možná to je důvod toho nedocenění. Každý z nás rád tipuje a hlavně se trefuje kdo je "kozel zahradnik", myslím že tady jsme byli bez šance a to se mi líbilo.
Není podle mě tak s podivem tento motiv. Vždyť lidi přece kvůli penězům dělají všemožné věci.
Romantická zápletka mě tentokrát oslovila, ale trochu jinak než třeba Reportér a Skyrté zlo. Ve zmíněných knihách je popisováno, jak se do sebe postupně zakoukávají. Tady to byl přesný opak. Vlastně to, že k něčemu došlo se oznámilo jen tak mimo řečí (tahle změna se mi líbila).
Autorka i po napsání strhujících knih stále neztrácí svůj styl. Píše promyšlené příběhy, šokuje dramatickými zvraty a dokáže čtenáře strhnout. Prostě TOP čtení.

11.03.2018

Gump – pes, který naučil lidi žítGump – pes, který naučil lidi žítFilip Rožek

Uff to byla síla. Musela jsem se do čtení hodně nutit, ne proto že by kniha byla špatná – právě naopak, ale bylo mi ze čtení toho, jak jsou lidí zlý do breku. Nejednou jsem při čtení popotahovala a bojovala se slzami a přiznávám, že sem tenhle boj několikrát prohrála. Moc smutný a krásný příběh. Já jsem sice kočičkářka :), ale psy mám moc ráda taky. Knížka se četla skoro sama. Líbilo se mi, jak je to opravdu celé psané Gumpovou psí mluvou :), možná působí styl psaní trošku kostrbatě, ale do tohohle příběhu to prostě zapadlo. Trochu mě zaskočilo, že kniha má v závěru pouze 80 stránek, ale stály za to. ♥ Jo a ještě chci zmínit, jak jsem byla unešená z Ilustrací v knize se fakticky povedly a autorka udělala kus práce.

V dnešní době je smutné, jak je pořád někde slyšet a vidět, co my lidi jsme schopní němým tvářím, které nás bezmezně milují udělat, bohužel se to ale děje dnes a denně, tenhle příběh bral za srdce, a to asi nebyl ani zdaleka tak nejhorší.
„Vy lidi ve svým světě žijete neustálým vyměňováním, každý den vyměňujete, papírky za jídlo, papírky za věci, za všechno, a někdy mám pocit, že je vyměňujete i sami za sebe.
My psi nežijeme život vyměňováním, my totiž když si vybereme, tak už nevyměníme. Je to takový zvláštní pocit u srdce, přichází s důvěrou, a když tu důvěru v nás člověk jednou zaseje, tak ani bolest, ani zklamání, ani mlácení nám lásku k tomu člověku nedokáže vzít. My prostě nevyměňujeme. – VELKÁ MYŠLENKA ♥

Zkrátka co se snažím říct, mějme ty naše ušáky rádi, vždyť oni by pro nás dýchaly a zaslouží si to!!! ♥♥♥

31.12.2019

Harry Potter a Kámen mudrcůHarry Potter a Kámen mudrcůJ. K. Rowling (pseudonym)

První fantasy kniha, kterou jsem před lety četla. Pamatuji si, že mě krásný pohádkový a kouzelný svět zcela učaroval. Fantasie autorky se mi moc líbila a vtáhla mě do děje. Musím souhlasit s ostatními názory tato kniha = dětství.

KyticeKyticeKarel Jaromír Erben

Česká klasika. Dílo není přehnaně vyumělkované. Rýmy jsou přirozené, melodické a oku lahodící. Kytice se dobře čte. Děj básní je také poutavý. Školní povinná četba, která ovšem stojí za to. Favoritka Svatební košile.

06.03.2018

GejšaGejšaArthur Golden

Luxusní záležitost. Autorovi se toto dílu opravdu povedlo, kniha je poutavá, barvité popisy střída nečekaný děj. Autor nabízí jedinečnou šanci nahlédnout do jiné kultury, zvyklostí, tradic a i té stinné stránky.
Na knize se mi líbil závěr, vlastně až do poslední chvíli nebylo vůbec jasné zda se Sajuri sny splní či nikoliv. Oceňuji změnu oproti klasických "slaďákům", kde je to skoro vždy jasné hned v úvodu.

07.03.2018

Hrabě Monte CristoHrabě Monte CristoAlexandre Dumas, st.

Pomsta a odplata nikdy nevyjde z módy, stejně tak nevyjde z módy ani toho dílo z pera slavného spisovatele. Hrabě Monte Christo je nádherný příběh o zradě, lásce, odpuštění a pomstě. Kniha si mě získala stejně jako hlavní hrdina.

27.03.2018

TurbulenceTurbulenceW. G. (pseudonym)

Přemýšlím jak knihu vystihnout jedním slovem.
Asi to nejde.....
♥ Prostě: Luxusní, nápaditá, originální, příběh anomálií a nezapomenutelná kniha s TOP obálkou, kterou "žeru". ♥

Od těchto knih kromě oddechového čtení nečekám nic moc navíc. Každopádně TURBULENCE se mi líbila a ještě nějakou tu dobu budu mít tento příběh v hlavě.
Pilot a letuška je sice velké klišé, ale v tomto příběhu tak nějak nezapomenutelné! Postava Jaka se mi líbila, přesně takový ten typ ala arogantní egouš. I přesto, bavil mě a ty jeho řeči mě nejednou rozesmály. V komentářích jsem vyčetla názory, že Gillian byla obyčejná a nudná. S tím nesouhlasím. Sice nad ním slintala stejně jako půlka světa, ale měla něco navíc..... nebála se vpálit mu co si myslí i když ho mohla ztratit. Ruku na srdce, která z nás se někdy kvůli obávám, že nekoho ztratí nezachovala,tak jak chtěla?.... To chce odvahu a sílu za sebe bojovat. Gillian nebyla obyčejná...

Erotika byla dobře vykreslená a snad jen na pár opakujících se slovních spojení se dobře četla. Slova číča a frnda mi k Jakově postavě vůbec nešly a trochu kazily ty jeho sexy řečičky. Jejich první setkání bylo neotřelé. O to víc se mi líbilo, že stejným stylem k sobě zase najdou cestu.

18.04.2018

Čachtická paníČachtická paníJožo Nižnánsky

Knihu jsem četla kdysi na gymnáziu jako povinnou četbu. V té době mi přidala trochu děsivá a krvavá. Ovšem zpětně vzato byla to kniha co má děj a zajímavou myšlenku.

20.04.2018

ŠelmaŠelmaAndrew Mayne

YES !!!!
Originální pojetí hlavního hrdiny. Musím souhlasit s ostatními, že hlavní postava je suprová a řekla bych, že si získá hodně fandů. Theo je přesně takový, jak si představuju vědce → neuvěřitelně chytrý člověk s bryskními postřehy avšak chvílemi nepoužitelný pro běžný život.

Ze začátku jsem si nebyla jistá, jestli mě baví číst o DNA a ostatních vědecké problematice. Autorovi se, ale podařilo popsat vědecké metody a postupy tak barvitě, že moje počáteční rozpaky vystřídalo nadšení. Theo je prostě borák (doufám, že se s ním ještě v nějakém příběhu ponořím do myšlení a duše psychopata)

Kniha si právem zaslouží nálepku Světový Bestseller, má spád a zbytečná omáčka čtenáře neobtěžuje. Autorovi se podařilo spojit děsivého vraha, „praštěného“ profesora bioinformatiky a originální náměr do příběhu, který čtenáře prostě vtáhne.
Luxusní obálka knihy je opravdu nádherná, když jsem ji držela v ruce poprvé, byla jsem z ní unešená. Jsem ráda, že taková fešanda je součást mojí knihovny. ♥ ♡

08.10.2018

ŠamanŠamanNoah Gordon

Knihu jsem četla na doporučení, na které nedám dopustit, zatím mě nikdy nezklamal.
Šaman mě opravdu bavil. V knize se snoubí velká mozaika vzájemně se proplétajících osudů a příběhů. (Na začátek na mě trochu moc jmen, ale v závěru mi to ani nevadilo). Příběh vypráví o rozmachu USA, indiánech, pohledu lékaře na svět a společnost, vývoj medicíny a využití v občanské válce, soužití různých náboženských vyznáních a osudech Colových. Příběh obou Robů mě chytnul od začátku. Pro mě parádní čtení, ke kterému se možná ještě vrátím.

01.09.2019

LékařkaLékařkaNoah Gordon

Tak mám za sebou Šamana a Lékařku. Nemůžu tvrdit jako většina, že by byla lékařka slabší, mě byl její příběh docela blízky, stejně tak jsem si ale zamilovala Šamana. Tím, že autor zasadil knihy do úplně odlišných dob a prostředí nedají se myslím knihy úplně porovnávat. Za mě měly obě něco do sebe.

25.09.2019

Rudý šálRudý šálNora Roberts

Tahle knížka se mi v knihovně válela hrozně dlouho, kdysi když sem přišla na kouzlo Sandry Brown mi uživatelka georginaa doporučila tuhle knížku, sice jsem si jí koupila, ale obálka se mi natolik nelíbila, že sem tenhle poklad dlouho přehlížela, a dělala jsem sakra velkou chybu. Autorka prostě umí stejně jako Sandra ????. Kniha mě vtáhla už od začátku, strašně moc se mi líbilo prostředí a svět ve kterém Fee žije. To, že autorka dokázala knihu obohatit o výcvik hafanů bylo naprosto boží. Celou smečku Newmanna, Bogarta, packa a Jawse jsem milovala. Co se týče vztahu Fee a Simona, sice naprostá klasika, ale líbilo se mi, že to bylo víc živočišné než přeslazené.

Za mě naprostá bomba, ve které se snoubí vážně všechno strach, minulost, láska a psí hrdinové ♥

20.07.2020

BestieBestieJ. R. Ward (pseudonym)

(+ SPOILER) Sice jen o kousek ale za mě bezkonkurenční díl, na který jsem se těšila celou dobu, co jsem věděla, že Rhage a Marry mají svoje pokračování . Rhage a jeho „dráčka“ jsem si oblíbila už v jeho prvním díle. Je pravda, že děj je totálně předvídatelný a ve chvíli kdy víte co řeší za vztahové drama a ve chvíli, když se na scéně objeví Bitty je zřejmé, jak to dopadne, ale víte co? Vůbec mi to nevadilo i když bylo jasné, jak to bude, hrozně moc mě bavilo příběh číst a sledovat, jak k tomu autorka dospěje. Scéna s Bitty a dráčkem, kdy povídá, že ho drbala na bříšku a jemu se to líbilo mi utkvěla v hlavě a z celé knížky bych jí vyhlásila za nejvíc roztomilou ♡.

Neměli bychomNeměli bychomVi Keeland

Trochu klišé, ale zrovna takovou knížku jsem potřebvala :)

Harry Potter a Relikvie smrtiHarry Potter a Relikvie smrtiJ. K. Rowling (pseudonym)

Souhlasím s Radovan-R má pravdu pohádka pro děti opravdu přerostala v knihu pro dospělé. Kniha má neustále zvraty, pozitivní i smutné momenty. Rozuzlení se mi líbilo a docela i překvapilo. Příběh domácího skřítka mě dojal, alespoň jsem po něm pojmenovala kocourka :)... Povedené zakončení !

ObchodníkObchodníkJohn Grisham

Kniha nebyla špatná, vlastně styl psaní pane Grishama se mi líbí. (určitě si přečtu nějaký právnický thriller). Autor dokáže barvitě vyprávět, představit čtenáři postavy, místa i situace. Kniha se četla hezky, ale něco mi v ní chybělo. Z mého pohledu to není taková TA kniha, kterou když začnu číst odmítám dát z ruky. Na stranu druhou ani to nebyla kniha, kterou se nakonec rozhodnu odložit. Z knihy mám zkrátka rozporu plné pocity. Postavy mi byly sympatické jen z části. To, že je příběh posazen na klidný ostrov se mi naopak líbilo. Tématika obchodu s kniha a celkově knižního světa byla zajímavá, ale příběh jako celek? Dobře čitelný, výpravný, oddechový, ale Bestseller bych ho nenazvala.
PS: Nesmím zapomenout na plusové body za krásnou obálku.

16.03.2018

TalismanTalismanNicholas Sparks

Autor prostě umí. Romantika, lehkost psaní a pěkný příběh.

18.04.2018

Nízký tlakNízký tlakSandra Brown

No.... zase jsem se jednou spletla.
Po přečtení anotace se mi do knihy úplně nechtělo. Dala jsem se do ní vlastně jen proto, že mám autorku ráda. Jenže Sandra opět nezklamala!

Na mě kniha zapůsobila od prvních stránek.
Příběh byl nápaditý. A to nejen okořeněním úderu tornáda, ale i celkově postavou Susan. Jako vždy čtivý příběh, tak akorát zamotaný a dobře promyšlený. Po přečtení věty, že vrhem musel být nějaký muž z jejího okolí mě napadlo, kdo by to mohl být. Poprvé jsem se u Sandry trefila i přesto jsem si ale jistá nebyla až do téměř poslední stránky. Hlavní hrdiny, zejména Denta jsem si oblíbila. Autorka opět dokazuje jak skvěle umí popsat jednotlivé charaktery. Ani jsem to nečekala, ale další její kniha co ode mě má 5*****.

26.04.2018

ZáměnaZáměnaSandra Brown

Co říct? ….. Od dočtení knihy si rovnám v hlavě celý příběh.
Každopádně, asi mě nepřestane překvapovat rozmanitost knih, které vyšly z pera této autorky. SB mě prostě baví a její knihy nezklamaly.

U záměny jsem měla problém s oslovením „ Náčelníku“ – které i k hlavnímu hrdinovi vůbec nešlo. Jinak, ale bravurně vymyšlený příběh, originální , čtivě napsaný, překvapující a romantický. Jo, jo za mě povedené dílo!

09.05.2018

Než jsem tě poznalaNež jsem tě poznalaJojo Moyes

Trochu jsem se bála, že to bude velké melodrama, ale v závěru je kniha spíš plná života s vtipnými momenty. Louina originalita, dobrá nálada, praštěnost, a nakonec i trochu vyčerpávající, přesto neutuchající entuziasmus mě osolovil. Na druhou stranu kvadruplegik Will se snaží smířit se svým údělem, a tak nějak „přežít“ uragán co mu vtrhnul do života v podobě Lou. Jejich slovní výměny mě hodně bavily, stejně jako to, jak se mu Lou postupně dostávala pod kůži. Na konci jsem se bála, že se Lou nedostane za Willem včas, to bych asi jen tak nerozdýchala. Každopádně poslední scéna na posteli a závěrečný dopis od Willa se mnou hodně pohnuly. Asi nejvíc si cením knih, které ve mně vzbudí nějakou větší emoci. Co se téhle knížky týče, ještě dlouhou dobu po přečtení jsem měla příběh v hlavě. Nad vším jsem přemýšlela a myslím, že i částečně pochopila. Kniha je stejně krásná jako smutná. ♥

15.07.2018