sun.from.ibiza sun.from.ibiza komentáře u knih

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

České fantasy nečtu, ať už si o tom každý myslí co chce (pokud nepočítám Kulhánka, kterého miluju, i když.. je to pořád tak trochu "brak"), ale dostala jsem oba díly k Vánocům, začala číst den po Vánocích a v ten samý den jsem již měla přečteno, oboje.
Já k tomu mohu říct jen Wow! a také, že se nemohu dočkat dalšího dílu.
Nádherný příběh.

02.01.2019 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Dnes jsem dočetla Faju, podruhé. K tomu jsem si střihla ještě úryvek z třetího dílu, který Petra zveřejnila na facebooku jako dárek k Vánocům a achjo! Že já hloupá ještě nepočkala, mám pocit, že se snad nedočkám a jestli takhle netrpělivě budu klepat nohou ještě chvilku, mohla by mi upadnout.
Miluji tuhle sérii a miluji Petru, která je neskutečně milá a skromná (já napsat tohle, tak se vznáším v bublině nadřazenosti minimálně rok, haha).
Kudy chodím, tudy doporučuji.
A pak že čeští autoři neumí psát fantasy knihy, pcha.
*****

22.01.2020 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Jo! Psycho Jack je tu. Fakt děsivej chlap.

SPOILERY
Bavilo mě to, Grace byla super. Moje srdce zároveň s jejím bušilo jak zvon, když Jack přijížděl domů a ona ještě nevěděla, jestli prohrál. A nebo ne. Uf.

A snesla bych delší finále, jen abych si to vychutnala. Ale ten okamžik, kdy mluví s Ester mi to vynahradil. Ten její poslední dotaz na barvu pokoje - ten mě fakt zahřál na srdíčku.

19.06.2017 5 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

S čistým svědomím dávám plný počet hvězd. Dlouho jsem si žádnou knihu tak moc neužila a nebýt pozdě večer, pustím se hned do dalšího dílu. Autora rovnou řadím mezi oblíbené.
Tilly je úžasná a moc mě bavila a Washington je prostě správňák, to jak vždy potrestal každou nespravedlnost se mi líbilo. Je to můj nový hrdina.

28.12.2023 5 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Žádná hluchá místa, děj prostě odsýpá a najednou je konec. Závěr nebyl překvapivý, ale kupodivu mi to vůbec nevadilo, možná bych ocenila trochu více napětí.
Druhý díl si rozhodně přečtu také.

12.05.2020 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Opět musím dát plný počet. Nejsem žádný "čajíček", když jde o popisy vražd. Nicméně, když jsem se dostala k vraždě s krbem... poprvé v životě se mi udělalo trochu nevolno. Mám tušení, že na tuhle knihu dlouho nezapomenu. Carter je génius, jsem nadšená, že v jeho knihách není nikdy žádná komedie navíc a mám chuť se pustit do dalšího dílu. Ale protože vím, že budu nešťastná, až tuto sérii dočtu, raději si dám nějaké odpočinkové fantasy.

Ještě bych ráda dodala, že Mollie mě opravdu hodně bavila, vůbec by mi nevadilo, kdyby se ještě v nějaké další knize objevila.

07.06.2018 5 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Já jsem nadšená. Moje oblíbenější část je s Daphne. Od toho velkého zjištění jsem četbu začala trochu natahovat, jen abych si vychutnala, co bude následovat. A bylo to sladké*

02.05.2018 5 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Nejvíce sympatická postava z celé knihy byl Shack.. no dobře, jeho páníček taky nebyl špatný, ale to, jak případ vyšetřoval na mě působilo zvláštně. Jakoby to vlastně ani nebyl vyšetřovatel.
Vrah byl skvělý, moc se mi “líbilo, jakým způsobem vraždy prováděl.
Frankie mě příliš nebavila, přistihla jsem se, že sem tam pár vět přeskočím, abych se dostala k další části.

SPOILER

Na sestře a manželovi mi celou dobu něco nesedělo, dokonce jsem chvíli zvažovala, jestli vrahem není jeden z nich. Vlastně jsem měla pravdu, ale ne tak, jak jsem si představovala.

KONEC SPOILERU

Váhala jsem, zda dát tři, nebo čtyři hvězdy a nakonec jsem se přiklonila k té vyšší, konec gradoval a bylo to zábavné.

08.10.2023 4 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Pár let jsem se na tuto knihu chystala. Pořád jsem se nemohla rozhoupat kvůli hodnocení dalších dílů. Přišla krize a tak jsem po Metru sáhla. Právě teď jsem dočetla a jsem neuvěřitelně nadšená, konec mě překvapil a rozesmutnil. Postavy v knize umírají jak na běžícím páse, doporučuji si k nim nedělat silné vazby :).
Občas je děj nelogický, nebo je přechod (do děsivých míst) až příliš jednoduchý - to mi ale asi vysvětlil konec, jestli jsem to správně pochopila.
Nemůžu nedoporučit a jdu se vrhnout na další díl.

06.12.2018 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Většinou mi chvilku trvá, než se začtu. Ale tohle! Kniha mě bavila už od prvních stránek, postavy mi byli velmi sympatické. A rozuzlení mě opravdu překvapilo. Skvělá kniha. Byla jsem si jistá, že vím, kdo to udělal, ale nakonec jsem byla velmi překvapená - ve tři ráno - nemohla jsem totiž přestat číst :). Doporučuji.

09.03.2017 5 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Některé knihy od Chrise jsou o maličko horší, některé o maličko lepší. Všechny jsou ale skvělé a vždy se nemohu od čtení odtrhnout. Knihu jsem začala číst včera večer a hned po první vraždě jsem raději běžela zkontrolovat, jestli mám zamčeno. :)

Velmi se těším na další díl.

24.09.2023 5 z 5

Tři (s)prostá pravidla Tři (s)prostá pravidla Nikki Sloane

Nevím, jestli jsem zrovna neměla náladu, ale vůbec to hodnocení zde nechápu. Celé mi to přišlo takové ... plytké. Škoda, že se celý děj neodehrával přímo v klubu, věřím, že by to bylo o mnoho zajímavější.

13.09.2021 2 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

SPOILERY
Myslela jsem si, že umře mnohem víc postav, díky tomu, že se tak nestalo, mi vlastně přišel finální boj až moc jednoduchý, tedy až na třináctku, tam mi na okamžik puklo srdce.

Nepochopila jsem smrt Gavriela, přišla mi úplně zbytečná, něco jako “Jsem Gavriel, vílí hrdina, co žije tisíc let, ale teď jdu umřít, i když vlastně úplně nemusím”. No nic.

Chápu, že Aelin musela zámek uzavřít, ale když přišla o moc, bylo to pro mě ohromným zklamáním, které se jen zvětšilo, při souboji Maeve a Erawana s Aelin. Co si budeme povídat, s tím jakou měli moc, by ji rozdrtili myšlenkou.

18.04.2020 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Nechce se mi věřit, že je to založené na pravdě. Máte prosím někdo nějaký odkazy? Případně prosím o PM.

Ohledně knihy. To bylo něco! Dlouho jsem necítila tak nepříjemné pocity. Vrah mě fascinoval, je děsivé, že někdo takový se může pohybovat mezi námi. Ještě že už přítele mám (já vím, já vím, nikdy nevíte, co se z něj může vyklubat).
Hunter jako vždy skvělý, pomalu dávkuji sérii s ním a netěším se, až se dostanu na konec. Protože tahle série je jedna z mála, co mě ještě dokáže trochu vyděsit. Zrůdnosti, které v knize občas popisuje jsou až za hranicí toho, co bych dokázala vymyslet. Smekám před autorem a raději nechci vědět, jak vypadá jeho sklep.

Kdybych mohla, dala bych ještě hvězdu navíc. Opravdu geniální kniha.

23.05.2018 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Skvělá kniha.

SPOILERY (možná) .. ne kecám, jsou to spoilery.

Myslím, že my všichni zkoušíme hádat, kdo je vrah. Samozřejmě ten, kdo to opravdu udělal mě napadl, ale nakonec jsem sama sebe přesvědčila, že vrahem je William. V hlavě se mi rozjížděli šílené teorie o tom, co asi prováděl své dceři (protože když tam byla ta scéna s plenou, myslela jsem si, že to udělala proto, aby na sebe upozornila). Vlastně by mě to asi potěšilo o trochu více, než jak to nakonec dopadlo.
KONEC SPOILERU

Od prvních stránek jsem se nemohla zastavit, příběh hezky odsýpal, postavy mi byli sympatické, škoda, že se trochu víc nezabrousilo i ke Stace, prostě tam byla nastrčená, aby se to hodilo ději, což je za mě škoda. Kim byla skvělá, zarputilá, místy nechtěně vtipná. Bylo mi líto jejího dětství a byla jsem na ní vyloženě hrdá, že se s tím dokázala takto "poprat".

Původně jsem chtěla dát pět hvězd, ale než jsem stihla napsat recenzi, tak jsem se pustila do Zloby od Chrise Cartera, což byla za mě lepší kniha - tímto doporučuji.

23.05.2018 4 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Na tuto knihu jsem se třásla už dlouho. Bohužel po otevření mě nebavila ... Naštěstí pouze prvních 20 stran a pak jsem se konečně ponořila do mého oblíbeného světa. Ať už se na Aelin snáší kritika ze všech stran, já jí nemůžu nezbožňovat. Je to prostě tvrďačka.
Celkově je příběh moc hezky propracovaný, ale ty konce! Za to bych nejraději ubrala jednu hvězdu (jen ze vzteku samozřejmě).
Těším se na další díl a velkolepé finále!!
Běž Jeřábe, běž! :)

28.11.2017 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Cože? Ono už je ráno a musím do práce? Šmarjá, to bylo super počtení! Sice jsem se nevyspala, ale stálo mi to za to. Dlouho jsem nečetla tak super detektivku, fakt, dokonce jsem na chvilku zapomněla na mojí oblíbenou spisovatelku Sharon J. Bolton. Jediné, co je mi líto, že tam toho nebylo víc z prostředí ústavu - uvítala bych nějaké děsivé rozhovory s "klientelou" :)). No nic, měla bych pracovat. Jdu otevřít druhý díl. Rozhodně doporučuji.

24.05.2017 5 z 5

Tak to je, tak to bude Tak to je, tak to bude Sharon J. Bolton

Tak tohle byla jízda, panečku! Včera jsem kolem desáté knihu otevřela - že si přečtu jen jednu kapitolu. Znáte to, přestala jsem číst až v noci a byla někde v polovině. V práci jsem netrpělivě vyhlížela druhou hodinu, protože to odchází moje kolegyně z práce. A teď. Teď jsem dočetla a jsem tak nadšená, až bych nejradši poskakovala! Abych řekla pravdu, tentokrát jsem tipla vraha dobře, ale nijak mi to nevadí, i přesto mi bušilo srdce tak moc, že mi připadalo, že jsem v tom příběhu také. Tuhle spisovatelku si rozhodně budu pamatovat a budu doufat, že u nás vydají i další knihy.

ŠPLOUCH

27.04.2017 5 z 5

Svědectví Svědectví Stephen King

Tato kniha je v mých TOP 5, rozhodně a definitivně. Děsím se teď každého, kdo kolem mě kýchne. Je mi totiž jasné, že i kdybych přežila, nebude to nadlouho :). Doporučuji. Většinou má King takové pomalé rozjezdy, ale tady je to hezky soustavné a pořád vás to drží v pozoru.

31.03.2017 5 z 5

Černé lži Černé lži Alessandra Torre

Kdo by to byl řekl, že konec dokáže tak moc změnit pohled na celý děj :). Rozhodně stojí za přečtení.

04.03.2016 4 z 5