sun.from.ibiza

Příspěvky

NenávistNenávistChris Carter

Lucien byl můj nejoblíbenější vrah ze všech knih od Cartera. Po zjištění, že o něm bude další díl, jsem byla vyloženě u vytržení a hned knihu musela mít.
Nejsem zklamaná, jako vždy byl Lucien dokonalý, i když jsem možná čekala, že bude o něco víc brutální. Asi jsem už otupělá, haha.
Knihu jsem nedokázala odložit ani když jsem zjistila, že je už třetí ranní, ale není se co divit, tak to mám s knihami od Chrise pokaždé.
S P O I L E R
Čekala jsem o něco lepší závěr, trochu víc adrenalinu a co je hlavní, nějaké lepší ukončení mezi Hunterem a Lucienem, přijdu si trochu ochuzená. :)
K O N E C

Protože si nedokážu pomoct, jdu se pustit do dalšího dílu. Vím, že všechno jednou musí skončit, ale je mi smutno, když si představím, že jednou skončí i tato série.
10/10

06.12.2020


ProcitnutíProcitnutíLisa McMann

Styl psaní mi vůbec nesedl. Z nějaké setrvačnosti jsem to nakonec dočetla. Byla to taková pohádka, moc emocí to ve mě nevzbudilo. Další díl si pravděpodobně neprečtu, ale věřím, že mladším čtenářům se kniha líbit bude.

11.10.2020


Pravda, nebo ležPravda, nebo ležColleen Hoover

Napadlo mě více variant, kdo za co může a konec mě překvapil, ale bohužel nevím, jestli potěšil.
Hlavní hrdinka mi připadala divnější a divnější (například zhodnocení malého Crewa). Kdyby to bylo možné, klidně bych podezírala nejvíc ji :).
Ale ve finále musím uznat, že se mi kniha líbila, o čemž svědčí i to, že jsem jí přečetla za pár hodin.

11.10.2020


V kleciV kleciEllison Cooper

Tak jsem po měsíci a půl, kdy jsem měla čtecí blok, vzala do ruky V kleci a konečně se začetla. Carter to není, co si budem, ale četlo se to samo. Hlavní postavy jsou neskutečně sympatické, líbily se mi krátké, ale napínavé kapitoly a pes je samozřejmě také tahák, hehe. Vrah mě trochu zamrzel, doufala jsem v o něco více zvráceného psychopata, ale což, i tak jsem spokojená a druhý díl si přečtu.

07.09.2020


ÚnikyÚnikyJulie Garwood

Tuhle sérii miluji už od začátku. Ne, že by to tak nebylo stále, ale... už to nějak není úplně ono, nebo už jsem za ta léta začala být trochu rozmazlená. Každopádně kniha je prima, sympatické postavy, miluji tématiku hackerství, takže jsem vlastně spokojená :-).

20.05.2020


Osamělá smrtOsamělá smrtLisa Jackson

Nic jsem od knihy nečekala a dostala slušnou detektivku. Těším se, až vyšetřovatelky poznám trochu blíže. Přiznávám, že mi Regan maličko lezla na nervy :-).
Líbilo by se mi, kdyby dali vrahovi větší prostor, ale třeba se toho dočkám v další knize, kterou už netrpělivě otevírám.

20.05.2020


Nejsem mrtváNejsem mrtváA. Frasier (pseudonym)

Žádná hluchá místa, děj prostě odsýpá a najednou je konec. Závěr nebyl překvapivý, ale kupodivu mi to vůbec nevadilo, možná bych ocenila trochu více napětí.
Druhý díl si rozhodně přečtu také.

12.05.2020


Království popelaKrálovství popelaSarah J. Maas

SPOILERY
Myslela jsem si, že umře mnohem víc postav, díky tomu, že se tak nestalo, mi vlastně přišel finální boj až moc jednoduchý, tedy až na třináctku, tam mi na okamžik puklo srdce.

Nepochopila jsem smrt Gavriela, přišla mi úplně zbytečná, něco jako “Jsem Gavriel, vílí hrdina, co žije tisíc let, ale teď jdu umřít, i když vlastně úplně nemusím”. No nic.

Chápu, že Aelin musela zámek uzavřít, ale když přišla o moc, bylo to pro mě ohromným zklamáním, které se jen zvětšilo, při souboji Maeve a Erawana s Aelin. Co si budeme povídat, s tím jakou měli moc, by ji rozdrtili myšlenkou.

18.04.2020


TetovanýTetovanýPeter V. Brett

Absolutně nechápu, jak mi tato série mohla uniknout. Už jsem začala byt zoufalá v hledání nových fantasy knih, které mě překvapí. A tohle je rozhodně jedna z nich. Jsem momentálně na dovolené a místo toho, abych poznávala město, začínám číst další díl (přítel je nadšený, haha).
Jsem pohlcená světem, který je v knize vykreslený a už teď je mi líto, že budu pravděpodobně za týden na konci. Doufám, že další díly mě nezklamou a nebudu muset přehodnotit, co jsem nyní napsala :).
Jestli ještě váháte, zda se pustit do čtení, věřte mi, že je to obrovská chyba.
*****

01.03.2020


FajaFajaPetra Stehlíková

Dnes jsem dočetla Faju, podruhé. K tomu jsem si střihla ještě úryvek z třetího dílu, který Petra zveřejnila na facebooku jako dárek k Vánocům a achjo! Že já hloupá ještě nepočkala, mám pocit, že se snad nedočkám a jestli takhle netrpělivě budu klepat nohou ještě chvilku, mohla by mi upadnout.
Miluji tuhle sérii a miluji Petru, která je neskutečně milá a skromná (já napsat tohle, tak se vznáším v bublině nadřazenosti minimálně rok, haha).
Kudy chodím, tudy doporučuji.
A pak že čeští autoři neumí psát fantasy knihy, pcha.
*****

22.01.2020


Ta přede mnouTa přede mnouJ. Delaney (pseudonym)

Četlo se to dobře, ale asi jsem již příliš rozmlsaná a nezanechalo to ve mě žádný hluboký dojem. Konec mě nepřekvapil. Oproti Za zavřenými dveřmi je to průměr, alespoň za mě.

17.10.2019


Temné říční proudyTemné říční proudySharon J. Bolton

Možná to bylo momentálním rozpoložením, ale já bych tento díl hodnotila asi nejhůře z celé série. První polovina se tak zvláštně táhla (ale nenudila jsem se, to zase ne), ve druhé už jsem správně odhadla směr, kam se to vše bude ubíhat, což bylo zklamání. Budu doufat, že další díl mi opět bude u čtení bušit srdce o závod.

25.06.2019


KříďákKříďákC. J. Tudor

Kniha byla fajn, nenudila jsem se, děj hezky plynul. Bohužel nějaké větší nadšení se nekoná. Můj vztah k postavám byl spíše povrchní, nedokázala jsem k nim pořádně přilnout. Děsně mě mrzelo, že Kříďák jako takový, tam vlastně skoro vůbec nebyl.

18.06.2019


NaslouchačNaslouchačPetra Stehlíková

České fantasy nečtu, ať už si o tom každý myslí co chce (pokud nepočítám Kulhánka, kterého miluju, i když.. je to pořád tak trochu "brak"), ale dostala jsem oba díly k Vánocům, začala číst den po Vánocích a v ten samý den jsem již měla přečteno, oboje.
Já k tomu mohu říct jen Wow! a také, že se nemohu dočkat dalšího dílu.
Nádherný příběh.

02.01.2019


Metro 2033Metro 2033Dmitry Glukhovsky

Pár let jsem se na tuto knihu chystala. Pořád jsem se nemohla rozhoupat kvůli hodnocení dalších dílů. Přišla krize a tak jsem po Metru sáhla. Právě teď jsem dočetla a jsem neuvěřitelně nadšená, konec mě překvapil a rozesmutnil. Postavy v knize umírají jak na běžícím páse, doporučuji si k nim nedělat silné vazby :).
Občas je děj nelogický, nebo je přechod (do děsivých míst) až příliš jednoduchý - to mi ale asi vysvětlil konec, jestli jsem to správně pochopila.
Nemůžu nedoporučit a jdu se vrhnout na další díl.

06.12.2018


Má ji rád, nemá ji rádMá ji rád, nemá ji rádSharon J. Bolton

Já mám tuhle spisovatelku ráda, ač tedy děj bývá dost přehnaný. Stejně tomu bylo i tady, ale přivřu oči (a odeberu jednu hvězdu), protože jsem se nenudila ani okamžik. Popravdě to, kdo je vrah jsem tušila už tak od půlky, ale raději jsem nad tím tolik nepřemýšlela a nakonec jsem opravdu byla překvapená (já vím, je to nesmysl, ale stejně se to tak stalo!) :).

!!!! SPOILER !!!!!
Co mě naopak překvapilo moc byla Liz a to, kdo doopravdy je. Hloupá, hloupá holka, která měla štěstí víc, než rozumu.
Wolf mi byl sympatický celou dobu. Ve finále jsem zapochybovala pouze jednou, jestli opravdu není vrah. No nebylo by super, kdyby se dostal ven s pomocí Daisy, pak by se jí vysmál a utekl s tou šílenou Sirocco?

DOPORUČUJI****

14.11.2018


Povolání: ZaklínačkaPovolání: ZaklínačkaOlga Gromyko

Volha je hodně svěží, vtipná a celkově se mi moc líbila. Stejně tak i kniha, ale! Příliš krátká, chtělo by to více detailů, víc nás seznámit se světem, například o trolech jsme se toho moc nedozvěděli.

15.10.2018


TatérkaTatérkaAlison Belsham

Kniha se četla velmi dobře, měla jsem hotovo za jeden den. Bylo to originální, líbilo se mi, že se v příběhu řeší tetování a jak na lidi působí. Mladý policista byl trochu pozadu (spojení si věcí dohromady mu moc nejde), ale to mu neubralo na tom, že byl moc sympatický a celou dobu jsem mu fandila.
Ohledně konce SPOILER :
Achjo, čekala jsem něco víc, už bylo jasný, jak to přesně bude probíhat. Ne že bych byla úplně zklamaná, ale asi jsem podle recenzí čekala víc. A co mě tedy dopálilo, to jsou dopisy, které posílal Paul. Co se v nich psalo? Omlouval se jí? Nebo chce spisovatelka napsat další díl? Uvidíme.
Knihu ale s klidným srdcem doporučuji dál.

09.10.2018


Hodiny z kostíHodiny z kostíDavid Mitchell

Na základě doporučení jsem po této knize sáhla a pustila se do čtení, aniž bych věděla do čeho jdu. Jsem nadšená, ale bohužel i zklamaná. Byla bych mnohem raději, kdyby se kniha držela vyprávění ze strany Holly a Huga (mimochodem můj oblíbenec). Příběh je skvělý, je v něm hodně informací, posouvá se časem stále dopředu. A to je přesně to. Když se teď ohlédnu, byla bych mnohem raději, kdyby jsme zůstali u těch výše zmíněných a věnovali se více jejich růstu. Ale je fakt, že to už je můj problém :). Knihu doporučuji.

10.08.2018


PopravčíPopravčíChris Carter

Opět musím dát plný počet. Nejsem žádný "čajíček", když jde o popisy vražd. Nicméně, když jsem se dostala k vraždě s krbem... poprvé v životě se mi udělalo trochu nevolno. Mám tušení, že na tuhle knihu dlouho nezapomenu. Carter je génius, jsem nadšená, že v jeho knihách není nikdy žádná komedie navíc a mám chuť se pustit do dalšího dílu. Ale protože vím, že budu nešťastná, až tuto sérii dočtu, raději si dám nějaké odpočinkové fantasy.

Ještě bych ráda dodala, že Mollie mě opravdu hodně bavila, vůbec by mi nevadilo, kdyby se ještě v nějaké další knize objevila.

07.06.2018


TrhlinaTrhlinaJozef Karika

Já tedy zatrhla přečteno. Ale nedočetla jsem. Absolutně nechápu tu hysterii kolem.

07.06.2018


Dvojitý křížDvojitý křížChris Carter

Nejdřív jsem četla Zlobu. A pak již bylo jasné, že začnu celou sérii od začátku. První díl také skvělý, musím říct, že jsem TO fakt nečekala. A to je přesně věc, kterou hledám, když čtu detektivku :). Hunter s Graciou se krásně doplňují. No nic, ještě bych se rozepsala, ale táhne mě to k dalšímu dílu.

Doporučuji*****

28.05.2018


SirénaSirénaKiera Cass

Hezká pohádka. Ale už zítra nebudu o této knize vědět. Žádné velké emoce to ve mě nevzbudilo.

24.05.2018


ZlobaZlobaChris Carter

Nechce se mi věřit, že je to založené na pravdě. Máte prosím někdo nějaký odkazy? Případně prosím o PM.

Ohledně knihy. To bylo něco! Dlouho jsem necítila tak nepříjemné pocity. Vrah mě fascinoval, je děsivé, že někdo takový se může pohybovat mezi námi. Ještě že už přítele mám (já vím, já vím, nikdy nevíte, co se z něj může vyklubat).
Hunter jako vždy skvělý, pomalu dávkuji sérii s ním a netěším se, až se dostanu na konec. Protože tahle série je jedna z mála, co mě ještě dokáže trochu vyděsit. Zrůdnosti, které v knize občas popisuje jsou až za hranicí toho, co bych dokázala vymyslet. Smekám před autorem a raději nechci vědět, jak vypadá jeho sklep.

Kdybych mohla, dala bych ještě hvězdu navíc. Opravdu geniální kniha.

23.05.2018


Němý křikNěmý křikAngela Marsons

Skvělá kniha.

SPOILERY (možná) .. ne kecám, jsou to spoilery.

Myslím, že my všichni zkoušíme hádat, kdo je vrah. Samozřejmě ten, kdo to opravdu udělal mě napadl, ale nakonec jsem sama sebe přesvědčila, že vrahem je William. V hlavě se mi rozjížděli šílené teorie o tom, co asi prováděl své dceři (protože když tam byla ta scéna s plenou, myslela jsem si, že to udělala proto, aby na sebe upozornila). Vlastně by mě to asi potěšilo o trochu více, než jak to nakonec dopadlo.
KONEC SPOILERU

Od prvních stránek jsem se nemohla zastavit, příběh hezky odsýpal, postavy mi byli sympatické, škoda, že se trochu víc nezabrousilo i ke Stace, prostě tam byla nastrčená, aby se to hodilo ději, což je za mě škoda. Kim byla skvělá, zarputilá, místy nechtěně vtipná. Bylo mi líto jejího dětství a byla jsem na ní vyloženě hrdá, že se s tím dokázala takto "poprat".

Původně jsem chtěla dát pět hvězd, ale než jsem stihla napsat recenzi, tak jsem se pustila do Zloby od Chrise Cartera, což byla za mě lepší kniha - tímto doporučuji.

23.05.2018


Temná krásaTemná krásaMary E. Pearson

Skvělá trilogie. Ale za mě tedy poslední díl nejhorší (stejně ale musím dát pět hvězdiček), přišlo mi to ... uspěchané. Bitva na konci příliš rychlá SPOILER a část s Komizarem jako by ani nebyla. Těšila jsem se na ten pocit radosti, až mu to Lia dá pěkně "sežrat", bohužel místo napětí najednou letěl dolů ze skály, hm hm a bylo po něm.
Co mě potěšilo, byl voják, kterého v prvním díle usadila v hospodě. Už jsem na něj zapomněla a jeho objevení mi udělalo radost.

Jinak druhý díl za mě bezkonkurenční.

17.05.2018


Zrádné srdceZrádné srdceMary E. Pearson

Už jsem mimo cílovou skupinu, ale stejně jsem moc nadšená. Krásný příběh :).

04.05.2018


Poslední paní ParrishováPoslední paní ParrishováLiv Constantine

Já jsem nadšená. Moje oblíbenější část je s Daphne. Od toho velkého zjištění jsem četbu začala trochu natahovat, jen abych si vychutnala, co bude následovat. A bylo to sladké*

02.05.2018


Konec létaKonec létaAnders de la Motte

Měla jsem pocit, že už jsem knihu četla (což není možné vzhledem roku vydání). Thriller jako takový to za mě nebyl, ale četlo se to dobře. Něco mi tam chybělo, ale nedokážu to přesně uchopit ... za mě tak *** a půl.

27.04.2018


Dva mečeDva mečeKarolina Limrová

U prvního dílu jsem si nebyla jistá, jestli vůbec dočtu. Nebýt tolik pozitivních ohlasů, dvojka by mě minula. Ale nakonec jsem jí přeci jen přečetla. A nebyla jsem úplně zklamaná, příběh to byl hezký, ale znovu už bych se ke knize rozhodně nevrátila. Hodnotím na 3 a půl *.

24.04.2018


1