SUC185 SUC185 komentáře u knih

Pán věže Pán věže Anthony Ryan

Pokračování v sérii Stín Krkavce. Knížka už nesleduje jen osud Vélina Al Sorny, ale i dalších postav, kdy jejich příběhy byly dokonce i lepší než samotného Vélina (za mě jednoznačně celý příběh Frentise je nejlepší z celé séire). Díky tomu má knížka spád a nutí čtenáře knížku neodkládat, ale pokračovat ve čtení a dozvědět se jak to vlastně dopadne (ubrání se město, vrátí se do království, ubrání se království, získá zpět vládu nad svým tělem...??).

Rozhodně doporučuji číst všechny díly po sobě.

Lovci mamutů Lovci mamutů Eduard Štorch

Vzpomínka na krásné dětství.

Dracula Dracula Bram Stoker

Tohle je opravdová klasika hororového žánru. Forma zápisků, dopisů, článků v novinách atd... byla neuvěřitelná a nutí čtenáře číst dále (pro mě to bylo tenkrát první knížka, kterou jsem četl a měla tuto formu).
Nemůžu jinak než doporučit i mladším čtenářům, kteří chtějí začít číst hororové knížky.

Povídky o manželství a o sexu Povídky o manželství a o sexu Michal Viewegh

Poslední knížka, kterou jsem od pana Viewegha četl. Začátek knížky byl dobrý a dobře se četl, ale pak kvalita hodně upadala a do dočtení jsem se musel vyloženě nutit a to do slova.
Dost mě to otrávilo a znechutilo, hlavně děj a vyprávění autora. Nemám teď díky ní vůbec chuť něco dalšího číst od pana Viewegha.

17.11.2022 2 z 5

Účastníci zájezdu Účastníci zájezdu Michal Viewegh

Toto byla druhá knížka od autora, kterou jsem přečetl. Po shlédnutí filmu jsem se těšil na knížku, které, dle informací a zkušeností přátel, měla být lepší než film. Bohužel nebyla. Jsou tam čtivé pasáže, ale chyběla mi tam větší zábavnost. Dočetl jsem ji, ale víckrát bych ji už nečetl a spíše doporučuji film.

17.11.2022 3 z 5

Báječná léta s Klausem Báječná léta s Klausem Michal Viewegh

Ke knížce a vlastně i k autorovi jsem se dostal na střední škole, kdy jsem potřeboval mít v povinné četbě aktuálního autora a kamarád mi doporučil právě Viewegha, které ho on četl už na základní škole.
Tato knížka mě hodně bavila a mohl jsem se o ději bavit s rodiči, kteří mi osvětlili blíže dobu (devadesátá léta) v níž se odehrává. Mám na její četby dobré vzpomínky. Další knížky od Viewegha, které jsem četl, měli už jen klesající kvalitu.

17.11.2022 3 z 5

Čeští bohatýři Čeští bohatýři Adolf Wenig

Knížku jsem dostal jako malý kluk od babičky za vysvědčení a přečetl jsem ji během prázdnin strávených u ní. Neuvěřitelně čtivé povídání o známých a méně známých osobnostech našich dějin a o jejich životech. Pro milovníka naší historie radostné počtení.

17.11.2022 4 z 5

Království stínu Království stínu Richard A. Knaak

Dostal jsem s k ní po přečtení Dědictví krve a můžu srovnat jen s ní. Tato knížka měla taky spád a čtení rychle a příjemně uteklo, ale Dědictví bylo pro mě o něco lepší.
Nic méně taky lehká, svižná a dobře čtivá fantasy.

25.10.2022 4 z 5

Němá barikáda Němá barikáda Jan Drda

Dostal jsem se k ní kvůli povinné četbě na škole a filmu Vyšší princip, který je neuvěřitelný a v knížce je tato povídka ještě lepší a ostatní povídky o moc nezaostávají za ním. Díky tomu se jedná o povídkovou knížka, která má spád a čtenáře vtáhne do děje a nepustí. Přečetl jsem to jedním dechem a můžu jen doporučit.

18.10.2022 5 z 5

Rytíř Sedmi království Rytíř Sedmi království George R. R. Martin

Vynikající knížka složená ze 3 povídek o putování a dobrodružství Dunka a Egga po Sedmi království. Děj na sebe navazuje a má spád, výborně se čte a závěrečné "Kolik očí má lord Bloodraven? Tisíc a jedno" bylo neskutečné.
Kdyby bylo pokračování, tak bych ho uvítal všemi deseti.

11.10.2022 5 z 5

Nebezpečné ženy Nebezpečné ženy Lawrence Block

Kopil jsem si ji, když vyšla hlavně kvůli nové povídce od G.R.R. Maritna a byl jsem hodně mile překvapen, když jsem ji četl. Za mě super povídková knížka, kdy ano některé povídky byly slabší, ale víc jich bylo, které mě bavily a nemohl jsem je přestat číst (new orleans, vesmír, vzdálená budoucnost atd..). Za mě je knížka lepší než povídková sbírka Darebáci.

10.10.2022 4 z 5

Super pohodová a vtipná knížka. Ideální čtení na relax a odpočinek, ne jen k vodě ;)
Člověk ji přečte za chvilku s dobrým pocitem a náladou.

10.10.2022 4 z 5

Účetní operace kapitálových společností, 3. aktualizované a přepracované vydání Účetní operace kapitálových společností, 3. aktualizované a přepracované vydání Viola Šebestíková

Vzpomínka na mé studijní léta. Paní profesorka Šebestíková nám přednášela a šel z ní a z jejich předmětů strach. Díky, ale přečtení její knížky jsem neměl u zkoušky problém. Navíc jsem ji a otázku z jejích předmětu měl i u státnic :)

03.10.2022 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Oproti Ztracenému symbolu se jedná o dost lepší knížku s dějovými linkami. Hlavní myšlenka a zápletka mě dost bavila. Doslova mě nadchlo zjištění s kým si Langdon telefonuje a kdo je onen "přítel na telefonu". Musím tento díl pochválit.

03.10.2022 3 z 5

Darebáci Darebáci George R. R. Martin

Tady už to několikrát bylo zmíněno, tak některé povídky výtečné, některé slabé, některé jsem ani neměl tu sílu dočíst. Každému se líbí něco jiného a od toho takovéto sbírky jsou, aby si každý našel to co se mu líbí a v tom pak pokračoval dále :)
Pro mě byla lepší sbírkou povídek ale "Nebezpečné ženy".

03.10.2022 2 z 5

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

Tuhle knížku jsem přečetl, jako poslední knížku z celé série a musím říci, že to byla nejslabší knížka. Dějově to byl sice Zaklínač, ale takové nemastné a neslané, něco mi tam zkrátka vadilo a nebylo to ono. Nic méně jsem ji rád dočetl.

29.09.2022 3 z 5

Oheň a krev Oheň a krev George R. R. Martin

Bylo fajn se vrátit do Západozemí. Hodně věcí z děje bylo zmíněno již v knížkách "Písni ledu a ohně", "Darebácích", "Nebezpečných ženách" a "Rytíři sedmi království". Díky této knížce to dostalo "ucelený" celek. Dobře se mi to četlo, fanouškům můžu jen doporučit. Konec byl uzavřen, tak že by mohlo být pokračování, což bych byl rád a uvítal bych to (pokračovat v dějinách až třeba jen do doby dalšího Tance draků, či jen do setkáni Dunka a Egga), ale je otázkou, zda to Martin dopíše, či někdo jiný.

15.09.2022 5 z 5

Šerá hlídka Šerá hlídka Sergej Lukjaněnko

Ze serie Hlídek po první knize (Noční hlídka) pro mě nejlepší kniha. Hltal jsem ji a přečetl jsem ji během pár dnů. Na konci mi bylo K. docela i líto

31.03.2020 5 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

K celé sérii jsem se dostal díky žebříčku tady a nelitoval jsem.
První kniha sérii, která nás zavede do fantasy středověkého světa vypráví o učňovských létech, prvních výpravách Velina Al Sorny. Poznáváme záporné síly celé ságy, další postavy, které budu v ději více, či méně důležité. Opravdu super fantasy, 5/5.

Rozhodně doporučuji číst všechny díly po sobě.

06.02.2019 5 z 5

Dokud srdce plane: Neoficiální biografie skupiny Rammstein Dokud srdce plane: Neoficiální biografie skupiny Rammstein Thorsten Schatz

Pro fanouška Rammstein se jedná o radostné počtení.
Jedná se sice o neoficiální biografii, která udává dost známých faktů o kapele, ale tady to má ucelený celek.

13.08.2018 5 z 5