Darebáci

Pokud jste si oblíbili fantastiku, která není pouze černobílá, pak vás antologie veleúspěšného spisovatele George R. R. Martina a uznávaného editora Gardnera Dozoise odmění množstvím jemných odstínů šedi. Jedenadvacet zcela nových povídek od autorských hvězd vás potěší i ohromí záludnými zvraty, dobrodružstvím i napětím. Sám George R. R. Martin nabídne zbrusu nový příběh, mapující osudy jednoho z největších ničemů z historie jeho Písně ledu a ohně a Patrick Rothfuss nám odkryje tajemství jedné z oblíbených postav své Kroniky královraha. Ovšem dočkáme se i u nás dosud nevydaných příběhů z pera mnoha dalších mistrů fantastického žánru, mezi něž bezesporu patří kupříkladu Neil Gaiman, Joe Abercrombie, Scott Lynch, Cherie Priestová, Garth Nix, Daniel Abraham, Michael Swanwick a Connie Willisová. Každý, kdo v dobrodružných příbězích z fantastických světů občas držel palce sympatickým darebákům, si rozhodně přijde na své. . ....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/253231/darebaci-IxS-253231.jpg 3.658
Originální název:

Rogues (2014)

Žánr:
Literatura světová, Povídky, Fantasy
Vydáno:, Argo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (10)

Přidat komentář
Psenda31415
05. dubna

Zajímavá sbírka povídek od různých autorů sci-fi, fantasy, hororů a detektivek :-) Darebáky jsem četl především kvůli povídce Bleskostrom od Patricka Rothfusse, která rozhodně nezklamala. Příjemně překvapila i řada dalších povídek odehrávajících se v dnešní době jako Diamanty z tequily, nebo Žesťová žihadla. Rozhodně si od vybraných autorů přečtu něco víc! Poslední povídka od G.R.R. Martina -Darebný princ aneb též Králův bratr- byla dalším překvapením. Díky obálce Darebáků, na které bylo Martinovo jméno se jistě prodalo více výtisků celé této sbírky, což považuji za její hlavní přínos :-) Jako fanoušek celé serie Píseň ledu a ohně jsem i tuhle povídku přečetl s radostí, byť s opoznání menší, než původní knihy.

Gedzita
02. dubna

Na povídky mě moc neužije, ale kvůli těm od Rothfusse a Gaimana to bylo jasné must have. Bleskostrom je úchvatný, po jeho přečtení jsem se gebila jak zamilovaná puberťačka. Gaimanův text plní tajné sny všem fanouškům Nikdykde, ale žádný zázrak to není. Povídku od GRRM jsem nedočetla, se staroušem už mám od Hostiny pro vrány docela problémy. Zbytek autorů jsem neznala a většina textů se mi četla fakt hooooooodně těžko. Výjimkou je V Teradanu do roka a do dne, oceňuji, že Lynch na tak krátkém prostoru parádně vykreslil prostředí, postavy jsou zábavné a i když je konec tak nějak vlastně očekávatelný, pobaví. Fajn je i nápad z Těžkých časů. A zbytek? Přemýšlím, že ty čtyři povídky, které mě oslovily, si z knížky vytrhnu a zbytek pošlu dál, abych nemusela celou tu obří bichli skladovat, ale pořád mi to přijde jako moc velké barbarství...

reno rejns
08.12.2017

Pár povídek se dalo číst, ale za mě není dost dobrá na to, abych za ní utratila peníze... a už rozhodně není dost skvělá na to, abych pro ni dělala místo v knihovně. Nicméně je vidět, že pokud je na obalu jméno G.R.R. Martin, prodá se asi i prázdný obal ... (dostala jsem ji jako dárek a úplně mi vstávají vlasy hrůzou na hlavě, když si představím ty peníze vyhozený z okna...).

kvetfana
24.09.2017odpad!

Tuto knížku jsem si koupil v knihkupectví, aniž bych věděl, co je zač (což zpravidla nedělám)
Zaujal mě přebal a Martina coby někdejší čtenář Písně Ledu a Ohně trochu znám.
No ale co se stalo... Prvních 100 stran jsem si říkal, že je to děs.
Dalších 100 jsem knížku nesnášel a při zdolání 250 jsem jí odložil s tím, že se k ní už nikdy nevrátím. Nevím, opravdu nevím, jak taková knížka vůbec mohla vyjít, a proč stála bezmála pět set. Otřes....

whiolet
04.09.2017

Já se fakt snažila,ale nešlo to.
Ze souboru povídek se mi líbili jen dvě.
Povídka od George R.R.Martina pro mě také byla zklamáním, takže s radostí tuhle knihu zase vrátím do knihovny.

slayeesgirl
22.08.2017

I přes obtíže spojené se sbírkou povídek (jiný styl autorů, spousta postav, etc) je tato kniha zajímavá a doporučuji ji ostatním. Jen mi přišlo, že nejlepší povídky byly umístěny až na konec knihy, takže jsem se k nim musela pořádně prokousat. Nejvíce nadějí jsem vkládala do Neila Gaimana, ale bohužel to nebyla taková pecka, jak jsem čekala. Nejlepší povídka je tedy podle mě bleskostrom.

Peťulka3
14.08.2017

Některé povídky byly lepší,některé méně,ale celkově se mi to líbilo.

cori
09.07.2017

Sbírka přináší celkem 21 povídek, z nichž je třetina poněkud slabší, třetina průměrných a zbytek naprosto famózní. Za mě jsou nejlepší V Teradanu do roka do dne (S.Lynch), Žesťová žihadla (B.Denton), Diamanty z tequily (W.J.Williams), Karavana do neznáma (P.Eisensteinová), Uvádíme (C.Willisová) a Bleskostrom (P.Rothfuss). Viz mé komentáře u jednotlivých povídek.

Knihomlok2015
19.02.2017

I kdyby ne kvůli V Teradenu do roka a do dne (Lynch prohnaný jako vždy), Žesťovým žihadlům (učitelský přivýdělek za všechny prachy), Diamantům z tequily (jak těžký život hvězda má), Karavaně do neznáme (klasika) a Uvádíme (Frodův návrat a Piráti z Karibiku 18???), tak kvůli Bleskostromu stálo za to si tuhle knížku pořídit. Rothfuss se totiž vytáh a opravdu mistrným způsobem připomněl, proč jsem Jméno větru od první chvíle milovala.

demlice
29.01.2017

Tahle antologie nezklame. G.R.R.M. se podepsal pod kvalitní věc, plnou kvalitních autorů. To baví. Výhodou antologie je, že co povídka, to naprosto jiný jazyk autora, jiná struktura a úplně jiné zápletka. Ústřední motiv "darebáka" ovšem zůstává. A jak sám sestavitel píše - máme pro ně prostě slabost... Samozřejmě platí, že některé jsou silnější, jiné slabší. Ale těžko říct, co čtenář - to originál... Za mě rozhodně palec nahoru!