Darebáci

Pokud jste si oblíbili fantastiku, která není pouze černobílá, pak vás antologie veleúspěšného spisovatele George R. R. Martina a uznávaného editora Gardnera Dozoise odmění množstvím jemných odstínů šedi. Jedenadvacet zcela nových povídek od autorských hvězd vás potěší i ohromí záludnými zvraty, dobrodružstvím i napětím. Sám G... celý text

Pokud jste si oblíbili fantastiku, která není pouze černobílá, pak vás antologie veleúspěšného spisovatele George R. R. Martina a uznávaného editora Gardnera Dozoise odmění množstvím jemných odstínů šedi. Jedenadvacet zcela nových povídek od autorských hvězd vás potěší i ohromí záludnými zvraty, dobrodružstvím i napětím. Sám George R. R. Martin nabídne zbrusu nový příběh, mapující osudy jednoho z největších ničemů z historie jeho Písně ledu a ohně a Patrick Rothfuss nám odkryje tajemství jedné z oblíbených postav své Kroniky královraha. Ovšem dočkáme se i u nás dosud nevydaných příběhů z pera mnoha dalších mistrů fantastického žánru, mezi něž bezesporu patří kupříkladu Neil Gaiman, Joe Abercrombie, Scott Lynch, Cherie Priestová, Garth Nix, Daniel Abraham, Michael Swanwick a Connie Willisová. Každý, kdo v dobrodružných příbězích z fantastických světů občas držel palce sympatickým darebákům, si rozhodně přijde na své. . . méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/253231/darebaci-IxS-253231.jpg 431
Originální název:

Rogues (2014)

Žánr:
Povídky, Fantasy
Vydáno:, Argo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Přidat komentář
slayeesgirl
dnes

I přes obtíže spojené se sbírkou povídek (jiný styl autorů, spousta postav, etc) je tato kniha zajímavá a doporučuji ji ostatním. Jen mi přišlo, že nejlepší povídky byly umístěny až na konec knihy, takže jsem se k nim musela pořádně prokousat. Nejvíce nadějí jsem vkládala do Neila Gaimana, ale bohužel to nebyla taková pecka, jak jsem čekala. Nejlepší povídka je tedy podle mě bleskostrom.

Peťulka3
14. srpna

Některé povídky byly lepší,některé méně,ale celkově se mi to líbilo.

cori
09. července

Sbírka přináší celkem 21 povídek, z nichž je třetina poněkud slabší, třetina průměrných a zbytek naprosto famózní. Za mě jsou nejlepší V Teradanu do roka do dne (S.Lynch), Žesťová žihadla (B.Denton), Diamanty z tequily (W.J.Williams), Karavana do neznáma (P.Eisensteinová), Uvádíme (C.Willisová) a Bleskostrom (P.Rothfuss). Viz mé komentáře u jednotlivých povídek.

Knihomlok2015
19. února

I kdyby ne kvůli V Teradenu do roka a do dne (Lynch prohnaný jako vždy), Žesťovým žihadlům (učitelský přivýdělek za všechny prachy), Diamantům z tequily (jak těžký život hvězda má), Karavaně do neznáme (klasika) a Uvádíme (Frodův návrat a Piráti z Karibiku 18???), tak kvůli Bleskostromu stálo za to si tuhle knížku pořídit. Rothfuss se totiž vytáh a opravdu mistrným způsobem připomněl, proč jsem Jméno větru od první chvíle milovala.

demlice
29. ledna

Tahle antologie nezklame. G.R.R.M. se podepsal pod kvalitní věc, plnou kvalitních autorů. To baví. Výhodou antologie je, že co povídka, to naprosto jiný jazyk autora, jiná struktura a úplně jiné zápletka. Ústřední motiv "darebáka" ovšem zůstává. A jak sám sestavitel píše - máme pro ně prostě slabost... Samozřejmě platí, že některé jsou silnější, jiné slabší. Ale těžko říct, co čtenář - to originál... Za mě rozhodně palec nahoru!


Štítky

Locus Poll Award (ocenění)

Autoři knihy

Patrick Rothfuss

Patrick Rothfuss
americká, 1973

Neil Gaiman

Neil Gaiman
britská, 1960

Garth Nix

Garth Nix
australská, 1963

George Raymond Richard Martin

George Raymond Richard Martin
americká, 1948

Gardner Dozois

Gardner Dozois
americká, 1947

Steven Saylor

Steven Saylor
americká, 1956

Connie Willis

Connie Willis
americká, 1945

Phyllis Eisenstein

Phyllis Eisenstein
americká, 1946

Joe Abercrombie

Joe Abercrombie
anglická, 1974

Scott Lynch

Scott Lynch
americká, 1978

Joe R. Lansdale

Joe R. Lansdale
americká, 1951

* antologie

* antologie

Daniel Abraham

Daniel Abraham
americká, 1969

Matthew Hughes

Matthew Hughes
americká

Walter Jon Williams

Walter Jon Williams
americká, 1953

Michael Jurgen Swanwick

Michael Jurgen Swanwick
americká, 1950

Lisa Tuttle

Lisa Tuttle
americká, 1952

David Ball

David Ball
americká

Bradley Clayton Denton

Bradley Clayton Denton
americká, 1958

Cherie Priest

Cherie Priest
americká, 1975

Gillian Flynn

Gillian Flynn
americká, 1971

Carrie Vaughn

Carrie Vaughn
americká, 1973

Paul Cornell

Paul Cornell
britská, 1967

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených14x
v Přečtených40x
v Čtenářské výzvě5x
v Doporučených3x
v Knihotéce37x
v Chystám se číst103x
v Chci si koupit64x