Darebáci

Pokud jste si oblíbili fantastiku, která není pouze černobílá, pak vás antologie veleúspěšného spisovatele George R. R. Martina a uznávaného editora Gardnera Dozoise odmění množstvím jemných odstínů šedi. Jedenadvacet zcela nových povídek od autorských hvězd vás potěší i ohromí záludnými zvraty, dobrodružstvím i napětím. Sám George R. R. Martin nabídne zbrusu nový příběh, mapující osudy jednoho z největších ničemů z historie jeho Písně ledu a ohně a Patrick Rothfuss nám odkryje tajemství jedné z oblíbených postav své Kroniky královraha. Ovšem dočkáme se i u nás dosud nevydaných příběhů z pera mnoha dalších mistrů fantastického žánru, mezi něž bezesporu patří kupříkladu Neil Gaiman, Joe Abercrombie, Scott Lynch, Cherie Priestová, Garth Nix, Daniel Abraham, Michael Swanwick a Connie Willisová. Každý, kdo v dobrodružných příbězích z fantastických světů občas držel palce sympatickým darebákům, si rozhodně přijde na své. . ....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/253231/darebaci-IxS-253231.jpg 3.743

Rogues (2014)

Povídky, Fantasy
Vydáno:, Argo

reno rejns
08. prosince

Pár povídek se dalo číst, ale za mě není dost dobrá na to, abych za ní utratila peníze... a už rozhodně není dost skvělá na to, abych pro ni dělala místo v knihovně. Nicméně je vidět, že pokud je na obalu jméno G.R.R. Martin, prodá se asi i prázdný obal ... (dostala jsem ji jako dárek a úplně mi vstávají vlasy hrůzou na hlavě, když si představím ty peníze vyhozený z okna...).

kvetfana
24. záříodpad!

Tuto knížku jsem si koupil v knihkupectví, aniž bych věděl, co je zač (což zpravidla nedělám)
Zaujal mě přebal a Martina coby někdejší čtenář Písně Ledu a Ohně trochu znám.
No ale co se stalo... Prvních 100 stran jsem si říkal, že je to děs.
Dalších 100 jsem knížku nesnášel a při zdolání 250 jsem jí odložil s tím, že se k ní už nikdy nevrátím. Nevím, opravdu nevím, jak taková knížka vůbec mohla vyjít, a proč stála bezmála pět set. Otřes....

whiolet

Já se fakt snažila,ale nešlo to.
Ze souboru povídek se mi líbili jen dvě.
Povídka od George R.R.Martina pro mě také byla zklamáním, takže s radostí tuhle knihu zase vrátím do knihovny.

slayeesgirl

I přes obtíže spojené se sbírkou povídek (jiný styl autorů, spousta postav, etc) je tato kniha zajímavá a doporučuji ji ostatním. Jen mi přišlo, že nejlepší povídky byly umístěny až na konec knihy, takže jsem se k nim musela pořádně prokousat. Nejvíce nadějí jsem vkládala do Neila Gaimana, ale bohužel to nebyla taková pecka, jak jsem čekala. Nejlepší povídka je tedy podle mě bleskostrom.

Peťulka3

Některé povídky byly lepší,některé méně,ale celkově se mi to líbilo.

cori

Sbírka přináší celkem 21 povídek, z nichž je třetina poněkud slabší, třetina průměrných a zbytek naprosto famózní. Za mě jsou nejlepší V Teradanu do roka do dne (S.Lynch), Žesťová žihadla (B.Denton), Diamanty z tequily (W.J.Williams), Karavana do neznáma (P.Eisensteinová), Uvádíme (C.Willisová) a Bleskostrom (P.Rothfuss). Viz mé komentáře u jednotlivých povídek.

Knihomlok2015

I kdyby ne kvůli V Teradenu do roka a do dne (Lynch prohnaný jako vždy), Žesťovým žihadlům (učitelský přivýdělek za všechny prachy), Diamantům z tequily (jak těžký život hvězda má), Karavaně do neznáme (klasika) a Uvádíme (Frodův návrat a Piráti z Karibiku 18???), tak kvůli Bleskostromu stálo za to si tuhle knížku pořídit. Rothfuss se totiž vytáh a opravdu mistrným způsobem připomněl, proč jsem Jméno větru od první chvíle milovala.

demlice

Tahle antologie nezklame. G.R.R.M. se podepsal pod kvalitní věc, plnou kvalitních autorů. To baví. Výhodou antologie je, že co povídka, to naprosto jiný jazyk autora, jiná struktura a úplně jiné zápletka. Ústřední motiv "darebáka" ovšem zůstává. A jak sám sestavitel píše - máme pro ně prostě slabost... Samozřejmě platí, že některé jsou silnější, jiné slabší. Ale těžko říct, co čtenář - to originál... Za mě rozhodně palec nahoru!

Locus Poll Award (ocenění)

Autoři knihy

Patrick Rothfuss