Styblice Styblice komentáře u knih

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

Úžasný a dojemný příběh. Četla jsem s nadšením a ke konci uronila pár slz.

21.09.2014 5 z 5

London Road London Road Samantha Young

První díl bych hodnotila kladněji, ovšem ani druhý díl nezklamal. Čekala jsem více erotiky,ale příběh se mi líbil. Nejvíce cením propojení všech dílů, avšak každý má jiné hlavní postavy. Určitě si ráda přečtu i Jamaica Lane :)

26.08.2014 4 z 5

Zbožňuji Jonassonův humor! Knihu jsem četla vždy před spaním a snila jsem o pokračování. Alana jsem si hned oblíbila a s radostí četla jeho životní příběhy. Jsem zvědavá na Analofabetku, která uměla počítat :)

26.08.2014 5 z 5

Božský hráč Božský hráč Christina Lauren

Přečteno jedním dechem, kniha mi dala přesně to, co jsem od ní očekávala. Oddechové čtení, kterému nechybí erotika, vášeň a zábava. Doufám, že bude i nějaký další díl Božský ...

16.07.2014 5 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Může obsahovat spoiler!!
Povstalecká trilogie je pro mě TOP ve sci-fi a fantasy žánru. Bála jsem se, že třetí díl bude zbytečně prodlužovaný, ale vůbec tomu tak nebylo. Nechybí napětí, láska, přátelství ani smrt. Konec pro mě byl šokem, ale vážím si, že ne všechno má šťastný konec. Viděla jsem i film a těším se na další díly :-)

14.05.2014 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Obyčejní lidé, strašné podmínky a smrt. Neskutečný příběh s dojemným koncem. Ke knize se určitě v budoucnu vrátím!

18.04.2014 5 z 5

London Boulevard London Boulevard Ken Bruen

Zajímavé čtení, hodně zvratů, na konci velké překvapení. Přečetla jsem za dva dny.

14.04.2014 4 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Zajímavý příběh, zajímavé prostředí, krásně napsáno. Četla jsem až po písečném muži, tak že se mi alespoň trochu osvětlila událost s jeho manželkou a dcerou. Opět jsem netušila, kdo za vším stojí a musela jsem číst dál. Těším se až si přečtu první dvě detektivky od manželů :)

20.02.2014 5 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Wow, tak tohle byla jízda. Konečně knížka, která se liší od jiných knih se stejnou tématikou. Smála jsem se opravdu hlasitě, příběh se mi líbil a kočičáka Clivea bych klidně brala domů.
PS: Buch, buch, ó můj bože!!

18.02.2014 5 z 5

Mrazivé ticho Mrazivé ticho Wulf Dorn

Čtivý a dobře promyšlený příběh. Začnete někoho podezřívat, ale přece jen se netrefíte (alespoň já ne). Na konci přijde zvrat a vše se konečně vysvětlí. Autor jistě chtěl, aby byl čtenář zmatený, napjatý a nepřestával číst - podařilo se. Mrazivé ticho jsem přelouskala za dva dny a musím říct, že diktafon je opravdu super věc :-)

16.02.2014 4 z 5

Dobré ráno, Harri Dobré ráno, Harri Stephen Kelman

Kniha vyprávěná dítětem se čte opravdu krásně. Česný, kdo sní bonbon, ten umře a chudák žralok vlastně nikdy nespí. Celou dobu jsem doufala, že kniha neskončí tak, jak jsem čekala. Bohužel marně.

15.02.2014 4 z 5

Nádherný příběh o životě s nejhorším psem na světě, přesto o životě krásném a plném lásky. Pes je nejlepší přítel člověka a snad žádné jiné zvíře nám nedokáže oplatit svou lásku. Plakala jsem, smála se a knihu přečetla s nadšením během dvou dnů. Doporučuji všem čtenářům a letím se podívat na film!

13.02.2014 5 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Romantický, přesto smutný příběh. Přečetla jsem ji jedním dechem, ale zanechala ve mne smíšené pocity. Jsem ráda, že je zařazená v povinné četbě na školách. Docela se mi líbilo i filmové zpracování.

Kompletní průvodce líbáním Kompletní průvodce líbáním Nick Fisher

Hodnotím zpětně z pohledu 13ti leté slečny, která zatím líbání nezažila na vlastní kůži. Knížka samozřejmě líbat nenaučí, ale pro slečny je určitě vhodná a něco málo se aspoň dozví :)

11.02.2014 3 z 5

Proměna Proměna Franz Kafka

Kniha patřila do mé povinné četby a rozhodně jsem nelitovala. Pesimistické, přesto dokonalé dílo Kafky!

11.02.2014 5 z 5

Klapzubova jedenáctka Klapzubova jedenáctka Eduard Bass (p)

Fotbal moc nemusím, ale knížku jsem přečetla jedním dechem. Pobavila jsem se, odpočinula jsem si, nerada ji vracela zpět do knihovny. Určitě se ke knížce ještě v budoucnu vrátím nebo ji jednou přečtu svým dětem!

Hovno hoří Hovno hoří Petr Šabach

Knížka pobavila, ale nijak moc mne nenadchla. Pelíšky jsem viděla a možná proto jsem od knihy očekávala něco více. Proto uděluji hvězdy :)

11.02.2014 3 z 5

Memento Memento Radek John

Trošku jsem se ztrácela v časových liniích, přesto se mi kniha líbila a zaujala mne. Radka Johna osobně moc nemusím díky jeho působení v politice, ale knihu jsem přečetla jedním dechem a doporučila jí dále.

11.02.2014 4 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Jako první jsem viděla film a musela jsem si knihu přečíst. Kniha se mi líbila mnohem více, jelikož jsem se po filmu dozvěděla spoustu dalších a důležitých informací, které jsem ve filmu postrádala. Drsný, ale pravdivý příběh, z kterého zamrazí. Přečteno jedním dechem, ale na vlastní kůži bych to nikdy nechtěla zažít!

Zabiják Zabiják Émile Zola

Drsné, ale pravdivé. Četla jsem k maturitě a přečetla jsem ji jedním dechem. Je to síla, co s člověkem udělá alkohol a změní život na vždy.