stumpy stumpy komentáře u knih

Babičky: Mrtvý kuchař Babičky: Mrtvý kuchař Minna Lindgren

a mně se to líbilo. Vřele doporučuji audioknihu. Je to perfektně čtené a sorry nejvíc je člověku divně z toho, když si uvědomí, jak se asi v dnešní době cítí starý člověk. Vlastně to není vůbec humorná kniha. Je to dost smutný pohled na to, jak některé situace mohou být pro důchodce v důchoďáku dost na pikaču natož na pochopení. Není to ani detektivka v pravém slova smyslu. Je to prostě knížka co si plyne vlastním životem a buď se vám bude líbit nebo taky ne. A na její počest si dejte Bááábovku :-D

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Smutné, ale krásné.

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Prima pohodová, humorná, smutná směska všeho co život nabízí. Očima osmileté holčičky. Život jednoho domu. Nic není takové, jak se na první pohled zdá. Tak jak to už bývá. Určitě stojí za přečtení. A nebo aspoň za poslech v podání Valérie Zawadské.

13.12.2017 5 z 5

První díl Milénia byl skvělý a stojí trochu mimo dva druhé. Pokračování bylo fajn a kniha je prostě vždycky lepší než film. Lisbeth je Lisbeth, je tak divná až ji máme všichni rádi a fandíme ji. Pro mne byl třetí díl asi nejčtivější ze všech. A co na tom bylo nej. Asi soudní přelíčení. Fakt jsem se bavila jak jim nakopala pr....

Spár stříbrného sokola Spár stříbrného sokola Raymond E. Feist

Jsem fanda tohoto autora a i této série. Není to trhlina, ale je to zcela nový příběh z časů hrdinů a zabijáku beze cti a malých kluků co ztratí svoje dětství mávnutím kouzelného proutku. Za mne palec nahoru. Nebylo to nudné, bylo to čtivé a bylo to opravdu dobrodružné.

Dcera Impéria Dcera Impéria Raymond E. Feist

Druhá strana trhliny a absolutně jiný svět. Dost podobné japonskému samurajskému pojetí cti, slávy a vedle toho i taktiky a intrik. Do poslední kapitoly člověk neví jestli to dopadne všechno tak, jak má. Ságu doporučuji celou. Neuděláte chybu, když se do ni zakousnete, určitě vás nenechá v klidu do posledního řádku, poslední knihy.

Mág – Učedník Mág – Učedník Raymond E. Feist

Tahle kniha bylo mé první seznámení s Feistem. Koupená nejdřív kvůli nádherné ilustraci na přebalu. No dopadlo to tak, že člověk hltá každé slovo. Je to bombastická sága a Pug se stal mým hrdinou. Doporučuji kompletně bez jakýkoli výhrad. Nemarněte čas a vrhněte se do víru Trhlinové války.

Doktore, fofrem, jde o život! Doktore, fofrem, jde o život! Patrick Taylor

Pohodové počteníčko, tak jako Herriot. Mezi všemi detektivkami balzám na duši. Všem moc doporučuji, stojí za přečtení.

13.11.2017 5 z 5

Nový policista Nový policista Kate Thompson

Krásně psaná kniha, všem kdo hledají kam se ztratil čas doporučuji k přečtení.

30.10.2017 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

docela dobrá klasická detektivka ze severu. Jen ten konec trochu pokulhával. Jeden hlavní příběh, trocha těch menších vedle, ale některé mezery nezaplněny. Kam zmizeli rodiče kluka to ví jen Bůh. Ale celkově stojí za čas.

30.10.2017 4 z 5

Národ Národ Terry Pratchett

Nádherná kniha. Zábavná a smutná zároveň. Určitě stojí za to přečíst. Je to trochu něco jiného než na co jsme u prachetta zvyklí. Žádné čáry, žádná kouzla, ale chlapec co se měl stát mužem a místo toho přišel o celý svůj národ.

Da Vinciho kód Da Vinciho kód Dan Brown

Výborný.

Zahrada bestií Zahrada bestií Jeffery Deaver

Trochu mimo hlavní osu Deavera. Román je ale výborný. Zasazený do doby 2. světové války. Závěr opět strhující a nečekaný. Knihu vřele doporučuji k přečtení.

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

jednoduše výborné. Autora vřele doporučuji

Doktore, to se teda povedlo! Doktore, to se teda povedlo! Patrick Taylor

Pobavilo. Krátké sloupky. Do metra naprosto super. Úsměvné i dojímavé.

Žirafí slzy Žirafí slzy Alexander McCall Smith

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

Docela napínavý, zajímavý konec

26.10.2017 4 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Čtivé, překvapivý závěr, jako vždy mazec.