stumpy stumpy komentáře u knih

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Dobře napsáno, napínavý, brutální, zvrhlý. Jedna hvězdička dolů za to, že od půlky vím kdo. Jinak dobrý a do poslední chvíle.

06.03.2019 4 z 5

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

Prima příběh. Četlo se to moc pěkně. Konec trochu zklamání, čekala jsem trochu něco jiného. Za mne doporučuji.

07.02.2019 5 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Za mne 5. Po zádumčivých severských kouscích něco amerického, přímočarého, jednoduchého, ale velmi čtivého. Spokojenost. Když už se člověk nudí nebo přemýšůí, jak dál, situace se změní, posune v pravou chvíli. Jen ten konec mě trochu zmátl. Ta se mi mozek nechytl, teda chytl, ale plně špatně :-D. Ale bylo to fajn, mělo to spád.

03.01.2019 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Za mne jen 4. Je to klasická Kepler a Joona. Začátek, ikdyž brutální vraždy tu jedou hnedka, tak byl poměrně nudný a moc se to nehýbalo. Od třetiny bylo jasný co se hledá, od půlky bylo jasné i kdo to je. Rozuzlení je docela brutální a smutný zároveň a prolog čtenáře připravý na další díl. Je to ale čtivé, takže šup na to. Kdo to ještě nečetl nechť knihu hned otevře a jede.

11.12.2018 4 z 5

Jepice Jepice James Hazel

Četlo se to fajnově. Mám ráda příběhy propojené s druhou světovou válkou. Tohle bylo trocha historie, trocha napětí, trocha od všeho se svižným spádem. Do toho Charlie s bipolární poruchou a nastínění změn vnímání přitomnosti. Bylo to zajímavé. Knihu doporučuji.

26.11.2018 5 z 5

Cizinec Cizinec Albert Camus

Nebavilo asi proto že to bylo povinně.

11.09.2018 2 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Dobre se to čte, něco jako Padaniniho smlouva od Keplera. Ale jinak klasická detektivka. Žádná senzace. Pro mne trochu zklamání.

11.09.2018 3 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

I za mne 5 hvězd. Super kniha a fakt doporučuji k přečtení. Kam až může dojít fandovství a slepé následování jedné hvězdy. Jak může juniorský hokej ovládnout dospělé i děti, jedna hra, slepá víra ve vítězství a změnu, neochota ztratit svůj sen. V rámci knihy nepochopitelné, ale věřím, že zcela běžné v normálním životě.

03.09.2018 5 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Moje prvni knižní setkání s touto spisovatelkou. je to zajímavá sonda do života těch co mají rozhodnout o tom zda odpojit či neodpojit prokládaná pasážemi Luka mezi vlky. Sáhla jsem po knize hlavně kvůli vlkům a tyto pasáže jsou opravdu úchvatné. Reálný život už tak úchvatný není, místy je až nudný, ale zase nám dává možnost okusit, jaké je asi rozhodnout a proč se tak rozhodnout když se jedná o vašeho otce. Celou dobu člověk ví, jak to dopadne, ale konec ho stejně zaskočí.

02.07.2018 5 z 5

Tajemná hrobka Tajemná hrobka Bob Hostetler

Kniha není špatná, ale není to tedy žádný Berry ani Brown. Jestli čekáte dobrodružství tak ji ani neotevírejte. Je to klasický román a archeologovi co jednak objeví Kaifášovu hrobku ( děj se střídá - součastnost a historické pozadí - zajímavý pohled na věc) a jednak řeší své osobní problémy. A to je tak vše. Na po zadí všeho je víra v Boha, v kterou tak nějak vyústí konec. Není podstatné totiž věřit, ale Ježíše následovat.Co je na tom všem zajímavé je myšlenka že v dobách Ježíše - každý kdo ho následoval v něj také veřil, nebo-li bylo to totéž. V dnešní době je pojem víra v Ježíše a Boha brána jinak než opravdové následování a také chovaní se podle toho.

17.05.2018 3 z 5

Mrtvý dostih Mrtvý dostih Dick Francis (p)

klasický Francis, pohodová anglická detektivka a další koňský obor odkryt, tentokrát pólo.

09.05.2018 5 z 5

Dva divoši Dva divoši Ernest Thompson Seton

Kniha je prostě úžasná. Nádherné ilustrace, parádní čtění, spoustu úžasných věcí co se dají vyzkoušet. Asi člověk fakt stárne, ale my četli prostě úžasné dětské knihy co se k nim člověk může vrátit zas a znova. A tak nějak mám pocit, že krom Harryho Pottera jsou dněšní děti dost ochuzené o normální knihy.

06.04.2018 5 z 5

Docela zají,avý námět, pěkně psané, jen ten závěr pro mne trochu zklamání.

20.03.2018 3 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

A mě se to líbilo. Kompletně. Ano zápletka je prvoplánová, ale když se člověk zamyslí o čem všem to v podstatě je tak je to setsakra všechno pravda. Vývoj vědy a techniky se opravdu na tolik zrychlil, že i v mém dětství jsme měli na stole sinclare, nahravali hry pres magnetak, a prezili velke diskety, malé, cd i dvd vypalování a koukněte jak je to během 30ti let všechno směšně zastaralé. Takže za mne to myšlenku má.

19.03.2018 5 z 5

Pán ohně Pán ohně Peter May

Kdyby člověk dal na recenze co se tu píší, nečetl by to. A tak jsem si raději pustila audio. Pěkně namluvené, hlavní postavy mne tak neiritovali jako některé, myšlenka zajímavá, pro člověka trochu znalého GMO. Jen ten konec. Audio končilo u mongolských hranic a .... Až jsem musela šáhnout po knize a dočíst si taky článkové dovětky aby to trochu dávalo smysl. Takže za mne nevím jak se to čte, ale poslouchalo se to dobře. Jdu do dalšího dílu.

01.03.2018 4 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

čte se to dobře, zajímavý je průřez historii vražd Jack Rozparovače. Konec dost nečekaný, ale jo parádní. Vřele doporučuji

16.01.2018 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Ze začátku, pro mne, trochu zvláštní čtení. Pak si člověk zvykne a slova plynou a utíkají a ani nevíte jak, jste na konci a brečíte, jak želva. Takže asi tak. Nedávno jsem viděla i film a není to ono. Musí se to přečíst.

15.12.2017 5 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Pěkně se to čte. Špatně se od toho odchází a když to všechno skončí a není co dál číst, tak je jednomu smutno. Je to obyčejná knih a obyčejných životech a přesto je to milé knižní pohlazení. Vřele doporučuji k přečtení.

Mlýny osudu Mlýny osudu Johan Theorin

Prolínání staré nové je tady perfektní. Ty historické části mě na tom asi bavily nejvíc. Super se to čte. Děj pořád plyne a je těžké knihu odložit. I když už předem tak nějak tušíte kdo je kdo :-D

Skrýš Skrýš Johan Theorin

Ze začátku se kniha zdála jen jako vyprávění něčího života. Nenápadně se přidávali další a další linky z minulosti, tak jak to Theorin umí. A pak už člověk čeká v co obludnějšího se to může ještě vyvinout. Konec byl pro mne nečekaný a dost smutný. Ale nechte se překvapit a vydržte určitě až do konce. Je to jízda.