Mrtvý dostih

V předvečer 2000 Guineas, prvního klasického dostihu roku, se výkvět dostihového světa v Newmarketu sejde na prestižní slavnostní večeři. Lesku této společenské příležitosti dodává i skutečnost, že večeři připravuje špičkový šéfkuchař Max Moreton.

https://www.databazeknih.cz/images_books/85_/856/mrtvy-dostih-856.jpg 4.4129
Literatura světová, Detektivky
Vydáno, Olympia

Dead heat, 2007

Kniha Mrtvý dostih

soukroma

Ach jo, kdepak zůstal starý dobrý Francis - se svižnými smysluplnými zápletkami a prima hrdiny... Tohle byl paskvil (asi hlavně Felixova práce): hloupá nevěrohodná zápletka (honem se tam strčily drogy, organizovaný zločin a východoevropské nekalé živly), o dostihy vůbec nešlo a o koně vlastně taky ne. Zato jsme se na první 150 stranách dozvěděli, jak vařit v restauraci jedno dvě jídla, a ve zbytku, pokud zrovínka (zbytečně nevěrohodně) neusiloval hrdinovi a jeho širokému dalekému okolí někdo o život, tak jak krásně hraje viola Sibelia a Elgara. I ten titul se jaksi míjí s obsahem, aspoň v češtině.
Budu si muset spravit chuť starým dobrým starým Dickem F.

čef
18.06.2019

Tentokráte se děj netočí až tolik okolo koníků, i když ti tady také samozřejmě jsou, ale hlavně okolo kuchyně a problémů s kulinářským uměním spojených. Aby byl detektiv kuchař, to jsem také ještě nečetl a to je také pro mne další vítané zpestření nabídky. Zápletka je řádně zapletená, což o to. Již hůře se mi tomu všemu dařilo uvěřit, ale co je v tomto žánru uvěřitelné? Víte co je cyklování u koní a mul? Já to také nevěděl, ale nyní jsem zase o stupínek zdělanější.

stumpy
09.05.2018

klasický Francis, pohodová anglická detektivka a další koňský obor odkryt, tentokrát pólo.

hana4834
30.03.2018

na můj vkus trochu natáhli ale i tak dobrá Francisovka

DickBach
13.06.2017

Dobrá kniha. Některé pasáže sice příliš rozvláčné a na můj vkus přílišná souhra šťastných náhod ve prospěch hlavního hrdiny. Nicméně dobrá oddechovka.

Disease
05.05.2017

Sice objemnější než by bylo potřeba, ale stále ještě slušná práce.

KočkomilkaJana
21.08.2016

Úžasné propojení dostihů a gastronomie. Skvělé zakomponování aktuálního Maga vaření. Francisovky miluji a tahle jen potvrzuje, že jde překročit i dokonale a vytvořit dílo dokonalejší. Těším se na další knihu!

DenisePartridge
23.09.2015

Skvělá kniha. Což není nic překvapivého, protože všechny francisovky jsou vynikající. Je ale hezké vidět, že Felix Francis je skutečně syn svého otce :)

napětí

Autoři knihy