Žirafí slzy

Druhá kniha o první dámské detektivní kanceláři v Gaborone nás potěší dalšími příběhy z exotického prostředí Botswany. Opět se setkáme se sympatickou korpulentní Precious Ramotswe, majitelkou detektivní kanceláře, i její pravou rukou – sekretářkou paní Makutsi, která vyřeší svůj první samostatný případ. I tentokrát budeme sledovat, jak se vyvíjí harmonický vztah paní Ramotswe s přítelem J. L. B. Matekonim, a navíc se seznámíme i s nenadálými přírůstky do jejich společné domácnosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/70903/big_zirafi-slzy-QUP-70903.jpg 4.161

Precious Ramotsweová 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Argo

Tears of the Giraffe, 2000

Kniha Žirafí slzy

Ladis777

Je to taková trochu jiná detektivka, podstatné je tam vykreslení života v Botswaně, hlavní hrdinka svou detektivní práci dělá tak nějak mimoděk, podávají se skrze ní a epizody, kterými prochází, idealizované hodnoty tradiční Afriky - jak tomu sama říká. Kdo od toho bude čekat vyšetřování hromady vražd, loupeží atd., bude hodně, hodně zklamán. Text je spíš takový pomalý a uklidňující. Čte se dobře a rychle.

Galadwen

Moc hezká, milá, jednoduše psaná kniha, která mě opravdu bavila. Detektivka to přímo není, byť detektivní motiv zde je - spíš takový příběh obyčejného života a obyčejných lidí v Botswaně.

Booky84

Příjemné čtení o Africe, které je opět proloženo životem a detektivní prací hlavní hrdinky.

Péťa1950
15.12.2019

Jednoduchý děj, k detektivce to má daleko. Přibližuje Botswanu už svobodnou. Zaujala mě myšlenka, že bohatí mají dávat obživu těm nejchudším, kdo nemá služebnictvo je sobec, který neposkytuje obživu rodinám chudých. Taková pohádka o jednom vztahu a náznak života v bohatším africkém státě.

Corso
28.10.2019

Tak krasne obalky a tak o nicom... Jaj. Nedocitane. Este som dufal ze oproti prvemu dielu sa autor pouci z chyb ale nie. Trend "nedetektivky" ostal.

LaCucaracha
06.01.2019

Příjemné čtení. Jen to není moc detektivka, za niž se kniha vydává. To, že hlavní hrdinka provozuje detektivní kancelář, je asi na stejné úrovni, jako kdyby prodávala v potravinách. Je to jen okolnost. Jakési pátrání probíhá, ale určitě to není nic napínavého a stěžejního. Tohle je spíš vyprávění o lidech, se vším, co k životu patří, co prožívají a tak. Jak jsem psala, není to sice nic strhujícího, ale čte se to hezky a navodí to příjemný pocit. Jen je zvláštní styl psaní, je hodně jednoduchý. Přesněji prostý, protože "jednoduchý" zní trochu hanlivě. Tohle připomínalo jazyk z dětských knížek. Ale nic ve zlém.

Monika145
28.08.2018

K detektivce to má daleko,ale jako lehké čtení dobré.

stumpy
26.10.2017