Spár stříbrného sokola

od:


KoupitKoupit eknihu

První kniha trilogie Konkláve stínů. Jeho rodnou ves vyvraždili - je poslední z Orosiniů, mírumilovných lovců a farmářů. Osud z něj udělá nebezpečnou zbraň v boji mocných sil, o jejichž existenci nic netuší. Vi jen, že konklávi stínů dluží svůj život. A že vrahům svého lidu dluží krev. Spoustu krve... Je mladý a odhodlaný. Dluží. A Orosiniové své dluhy splácí... (citace: Feist, R. E. Spár stříbrného sokola. První vydání. Praha: Wales, 2004.)...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30391/konklave-stinu-spar-stribrneho-soko-EhQ-30391.jpg 4.485
Série:

Konkláve stínů (1.)

Orig. název:

Talon of a Silver Hawk (2002)

Žánr:
Romány, Fantasy
Vydáno:, Wales
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Přidat komentář
p3tris
06.12.2017

Feist znovu ve formě. Tentokrát si pro inspiraci nevybral východní kultury, ale severoamerické indiány. Nejen, že Orosiniové by mohli být klidně sousedy Apačů, ale i příběh je jako vystřižený z nějakého westernu. Jen kolty a pušky nahradily meče a kopí. Kielianapuna, alias Spár stříbrného sokola, alias Spear Sokol je sympatická nová hlavní postava, do jejíž dobrodružství není složité se vžít. Vyhovovalo mi i to, že mocné figury Konkláve, jako je Pug, Miranda, nebo jejich synové nechává autor zatím v pozadí. Rozhodně se těším na další cestu Speara za pomstou.

stumpy
22.11.2017

Jsem fanda tohoto autora a i této série. Není to trhlina, ale je to zcela nový příběh z časů hrdinů a zabijáku beze cti a malých kluků co ztratí svoje dětství mávnutím kouzelného proutku. Za mne palec nahoru. Nebylo to nudné, bylo to čtivé a bylo to opravdu dobrodružné.

hankapimi
14.02.2017

Celá trilogie Konkláve stínů byla čtivá a napínavá, jen poslední díl měl pomalý rozjezd a já jsem mírně bojovala s touhou přeskakovat stránky, ale pak se děj rozvinul, zrychlil a byl napínavý až do konce. Otevřený konec zůstal zřejmě pro další pokračování či sérii - tak zase někdy, pane Feist...

Peti
13.03.2015

Po přečtení Hadí ságy jsem velice váhala, zda-li se pustím do další série. Musím říct, že první kniha Konkláve stínů mě nadchla, zaujala a vcucla tak, že jsem knihu přečetla jedním dechem. Příběh vypráví o Spárovi, klukovi, který patří do kmene Orosiniů - na začátku má daný svůj život - jakmile mu vidina dá mužské jméno, bude mu přidělena manželka, ze stanů žen a dětí se přesune do stanu mužů a bude žít s kmenem do své smrti. Ovšem osud chce jinak, kmen je pobit a Spár je zachráněn před jistou smrtí, jsou mu ošetřeny smrtelné rány a dostane se do společnosti lidí, kde vykonává různé práce. A jeho nový život začíná.. Rozhodně doporučuji.

Richie1
18.01.2015

Po několikaleté přestávce jsem sáhnul po další Feistově sérii jeho úžasného fantasy světa. První díl mě nezklamal - opět to bylo příjemné čtení, které mě dokázalo udržet v pozornosti až do konce, nenudilo. Těším se na další díly.

Smolda
15.08.2012

Po pár letech jsem zase sáhl po Feistovi a zatím to vypadá, že půjde o geniální 3 dílnou ságu. :) 5z5

McGrinder
22.01.2012

Z celé trilogie nejslabší díl. Hodnocení 80%