Spár stříbrného sokola

Spár stříbrného sokola

První kniha trilogie Konkláve stínů. Jeho rodnou ves vyvraždili - je poslední z Orosiniů, mírumilovných lovců a farmářů. Osud z něj udělá nebezpečnou zbraň v boji mocných sil, o jejichž existenci nic netuší. Vi jen, že konklávi stínů dluží svůj život. A že vrahům svého lidu dluží krev. Spoustu krve... Je mladý a odhodlaný. Dluží. A Orosiniové své dluhy splácí... (citace: Feist, R. E. Spár stříbrného sokola. První vydání. Praha: Wales, 2004.)...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30391/konklave-stinu-spar-stribrneho-soko-EhQ-30391.jpg 4.483

Konkláve stínů (1.)

Talon of a Silver Hawk (2002)

Romány, Fantasy
Vydáno:, Wales

p3tris
06.12.2017

Feist znovu ve formě. Tentokrát si pro inspiraci nevybral východní kultury, ale severoamerické indiány. Nejen, že Orosiniové by mohli být klidně sousedy Apačů, ale i příběh je jako vystřižený z nějakého westernu. Jen kolty a pušky nahradily meče a kopí. Kielianapuna, alias Spár stříbrného sokola, alias Spear Sokol je sympatická nová hlavní postava, do jejíž dobrodružství není složité se vžít. Vyhovovalo mi i to, že mocné figury Konkláve, jako je Pug, Miranda, nebo jejich synové nechává autor zatím v pozadí. Rozhodně se těším na další cestu Speara za pomstou.

stumpy
22.11.2017

Jsem fanda tohoto autora a i této série. Není to trhlina, ale je to zcela nový příběh z časů hrdinů a zabijáku beze cti a malých kluků co ztratí svoje dětství mávnutím kouzelného proutku. Za mne palec nahoru. Nebylo to nudné, bylo to čtivé a bylo to opravdu dobrodružné.

hankapimi
14.02.2017

Celá trilogie Konkláve stínů byla čtivá a napínavá, jen poslední díl měl pomalý rozjezd a já jsem mírně bojovala s touhou přeskakovat stránky, ale pak se děj rozvinul, zrychlil a byl napínavý až do konce. Otevřený konec zůstal zřejmě pro další pokračování či sérii - tak zase někdy, pane Feist...

Peti
13.03.2015

Po přečtení Hadí ságy jsem velice váhala, zda-li se pustím do další série. Musím říct, že první kniha Konkláve stínů mě nadchla, zaujala a vcucla tak, že jsem knihu přečetla jedním dechem. Příběh vypráví o Spárovi, klukovi, který patří do kmene Orosiniů - na začátku má daný svůj život - jakmile mu vidina dá mužské jméno, bude mu přidělena manželka, ze stanů žen a dětí se přesune do stanu mužů a bude žít s kmenem do své smrti. Ovšem osud chce jinak, kmen je pobit a Spár je zachráněn před jistou smrtí, jsou mu ošetřeny smrtelné rány a dostane se do společnosti lidí, kde vykonává různé práce. A jeho nový život začíná.. Rozhodně doporučuji.

Richie1
18.01.2015

Po několikaleté přestávce jsem sáhnul po další Feistově sérii jeho úžasného fantasy světa. První díl mě nezklamal - opět to bylo příjemné čtení, které mě dokázalo udržet v pozornosti až do konce, nenudilo. Těším se na další díly.

Smolda
15.08.2012

Po pár letech jsem zase sáhl po Feistovi a zatím to vypadá, že půjde o geniální 3 dílnou ságu. :) 5z5

McGrinder
22.01.2012