Král lišáků

Druhá kniha trilogie Konkláve stínů. Z vesnického chlapce, který jako jediný přežil vyvraždění osady Orosiniů, vykovala Konkláve dokonalou zbraň - mladého šlechtice Speara ze Sokolky, vítěze soutěže o titul nejlepšího šermíře světa a ambiciózního dvořana. Ale jeho hlavní a vlastně i jedinou ambicí je pomsta vrahům svého lidu.... (citace: Feist, R. E. Král lišáků. První vydání. Praha: Wales, 2004)...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30393/konklave-stinu-kral-lisaku-e5I-30393.jpg 4.480

Konkláve stínů (2.)

King of Foxes (2003)

Romány, Fantasy
Vydáno:, Wales

p3tris

Stejně jako o několik desetiletí dříve na dvoře lady Acoma, i u vévody Kašpara se hrají vysoké politické hry. Tak vysoké, že dokáží semlít i hlavního hrdinu Speara. Na rozdíl od Tsuranů totiž lidé na Východě nemají se zradou žádný problém. Tak ho čekají ještě dlouhé útrapy a nejedno neočekávané setkání, než se mu povede provést svojí pomstu. Feist je znovu ve formě a píše tak, jak to mám u něj nejraději. Příběh plný politiky a zvratů, kde žádná postava není černobílá, hrdinové se neštítí úkladných vražd a nikdo si nemůže být jistý životem. Příběh, kde je magie omezena na minimum a Spear se musí spoléhat jen na své schopnosti a štěstí.

Richie1
18.01.2015

Spár naplňuje svou pomstu. Jeho úsilí ale není zadarmo. Zrada, ten odvěký nepřítel všech dobrých i zlých úmyslů, dostihne i jeho. A tak Spár musí překonat ještě mnohé útrapy, než se postaví tváří v tvář všem svým nepřátelům v konečném zúčtování.
Šermířské souboje, úkladné vraždy, politické intriky, bitvy, magie i milostná dobrodružství - to vše je obsaženo v tomto druhém dílu série o Konkláve stínů.
Kvalitní, oddechové čtení - tak, jak to Feist umí.

McGrinder
22.01.2012