stolbice stolbice komentáře u knih

Probuzení bohové Probuzení bohové Sylvain Neuvel

Tak tohle byla doslova bomba! V klidu si takhle čtete a najednou, bum, něco vám smete výbuch, zbytek tlaková vlna, a to, co ještě zbylo, zahubí spad. Nemůžu se dočkat třetího dílu, doufám, že si příběh udrží úroveň.

11.10.2018 5 z 5

Spící obři Spící obři Sylvain Neuvel

Líbilo se mi. Napsáno zajímavým stylem - záznamy z diktafonu. Příběh dobrý, líbilo se mi, jak se autor nebojí odepsat v podstatě hlavní postavu a na její místo strčit jinou, která zatím hrála druhé housle. Jsem zvědavá na další díl :-)

12.07.2018 5 z 5

Bronzový klíč Bronzový klíč Holly Black

Ze začátku takové nemastné neslané, ale ten konec to naprosto vynahradil.

27.01.2017 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Krásný, poetický příběh se smutným koncem.

16.05.2016 5 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Úžasný nápad, úžasný příběh, úžasné postavy....úžasná kniha :-) Musím říct, že jsem od toho nic moc nečekala, prostě klasický dystopický román, ale příjemně mě to překvapilo, chytilo a už nepustilo. Život je boj a v této knize to platí dvojnásob.

05.05.2016 5 z 5

Železná zkouška Železná zkouška Holly Black

Moc pěkná kniha :-) i když je tu často zmiňován Harry Potter nemyslím si, že by kniha byla jeho kopií, ano, určité podobnosti se neschovají - tři přátelé, jeden z nich je holka a jeden je celkem výjimečný, kouzelnická škola a Nepřítel číslo jedna, ale dějově je to nové, zábavné, napínavé a rozhodně čtivé. Těším se na další díly.

19.10.2015 4 z 5

Hlas nože Hlas nože Patrick Ness

Celá trilogie mě nesmírně zasáhla, po dlouhé době zase čtení, které jsem nebyla schopna odložit! Přitom původně jsem si knihu ani nechtěla koupit, vzala jsem ji pouze proto, že už jsem neměla doma co číst, jaký byl můj omyl! Začátek mi přišel trochu zmatený, ale jakmile se člověk dostane do obrazu, opravdu to stojí za to. Poutavý příběh, který je plný zvratů a napětí, když už si myslíte, že je konec, rychle vás znova překvapí. První díl začíná poutí Todda a Violy za nadějí, která je tak prchavá a nejistá....podstupují různé zkoušky a spoustu utrpení a konec knížky vás prostě donutí jít a koupit si zbylé dva díly, které vůbec neztrácejí na síle, napětí a probouzejí tolik různých emocí....nemohu než všem tuto sérii doporučit a ocenit autorův styl, konečně kniha, která opravdu stojí za to :-)

28.07.2014 5 z 5

Temný ráj Temný ráj Patrick Ness

Nemohu než ohodnit na 100% kniha opět úžasná, temná, depresivní, skličující, plná naděje a očekávání, že to snad ani nejde vyjádřit. Většina druhých dílů různých sérií se jen připravuje na závěrečný třetí vrcholný díl a je plná zbytečných výplní, ale to pro tuhle knihu neplatí, vše má svůj význam, i když někdy to pochopíte až po přečtení třetího dílu..... ovšem závěr opět vygradovaný a úžasně zpracovaný, když už si myslíte, že je konec a říkáte si, o čem asi tak může ten třetí díl být? Přijde něco, co vám vyrazí dech :-) Jsem tak ráda, že konečně někdo napsal něco úplně jiného a nového, skvělý nápad!

28.07.2014 5 z 5

Stříbrná maska Stříbrná maska Holly Black

Zatím nejslabší díl serie, bohužel :-( do půlky je kniha nemastná, neslaná a Calovo neustálé přemítání zda ho má Tamara ráda nebo ne otravné. Pak se děj sice rozjede,ale celkový dojem už to nezachrání. Dokonce ani ten konec, který je celkem předvídatelný. Doufám, že další díl opět zvedne laťku.

04.02.2018 3 z 5

Deník pana Nuly Deník pana Nuly George Grossmith

Milé, vtipné čtení. Taková jednohubka :-)

23.06.2017 5 z 5

Kautokeino – Krvavý nůž Kautokeino – Krvavý nůž Lars Pettersson

Není to úplně klasická detektivka, ale je to čtivé, zajímavé a líbilo se mi to :-)

01.06.2017 5 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Krásná kniha a velmi silný příběh. Musím říct, že praktiky lékařů v ústavech pro choromyslné mě nepřestávají fascinovat a děsit.

18.03.2017 5 z 5

Záblesk svetla Záblesk svetla Garth Stein

I když jsem se hodně snažila, tak prostě ne, nešlo to, nedočetla jsem. Námět dobrý, líbila se mi linka homosexuálního vztahu prapředka hlavního hrdiny, ale jinak....nezáživné, psaný styl divný, vůbec mě nezaujal, do čtení jsem se už od začátku musela nutit....snažila jsem se to dočíst alespoň tak, že jsem přeskakovala popisné části, ale i tak jsem to po půlce vzdala.

13.02.2017 2 z 5

Dítě, které v noci našlo slunce Dítě, které v noci našlo slunce Luca Di Fulvio

Tak od tohoto autora si určitě ještě něco přečtu :-) krásná kniha a krásný příběh od začátku až do konce.

06.01.2017 5 z 5

Školák Kája Mařík 1. díl Školák Kája Mařík 1. díl Felix Háj (p)

Krásná, dětská knížka...jako malá jsem Káju milovala, lezla jsem na stromy, dělala kotrmelce a koulela sudy na zahradě z kopečka :-) Přečíst si ten příběh znova bylo fajn. Sice to pro mě po tolika letech ztratilo jisté kouzlo, ale je to úsměvné, milé a dobře se to čte.

22.09.2016 4 z 5

Strašidlo cantervillské Strašidlo cantervillské Oscar Wilde

Moc pěkný, humorný příběh psaný svižným, lehkým stylem. Trochu mě mrzí, že pan Wilde nepopsal i to, co se dělo se slečnou Virginii, když byla se strašidlem, ale asi chtěl nechat prostor fantazii... :-)

26.05.2016 5 z 5

Dýchání pod vodou Dýchání pod vodou Alex Flinn

Tak jo....kdo čeká klasickou teen romanci, bude zřejmě hodně překvapený. Vůbec to není romantické a vlastně to vůbec není hezké, ale i o takových tématech je třeba psát a určitě to stojí za přečtení. Hlavní hrdina je pěkný surovec a nebyla stránka, abych si neříkala, co to je ale za hajzla! Jeho chování možná do jisté míry omlouvá prostředí, ze kterého pochází, ale rozhodně ho to nezbavuje viny. Jsem ráda, že ke konci knihy alespoň pochopil, že to, co udělal a jak se choval, nebylo správné a chce se změnit. Nevím, jestli bych označila konec za happy end, spíše za slibný začátek. Kéž by takových případů bylo ve světě víc...

19.05.2016 4 z 5

Invisible Invisible Zuzana Koubková

Tahle kniha mi připomněla, proč jsem tak ráda historické romány četla a že bych se k tomuto žánru měla vracet častěji, než to dělám :-)
Ze začátku jsem se trochu ztrácela v množství postav, ale to si sedlo a skoro všechny jsem si je oblíbila. Příběh je napínavý, čtivý, vtipný a postrádá hluchých míst, tato kniha opravdu stojí za přečtení a určitě si najde místo v mé knihovně. Mohu ji všem jen doporučit :-)

02.05.2016 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Ve své době mě tahle kniha minula, takže se mi hůře hodnotí, viděla jsem všechny filmy a tudíž je kouzlo nepoznaného pryč. Ale i přes to mohu říct, že se mi to líbilo, je to moc hezky napsané, svižné, čtivé a určitě si přečtu i další díly, protože to za to stojí :-)

25.02.2016 4 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

I po tolika letech, stoletích má kniha stále sílu...oslovit, nadchnout, dojmout, držet a nepustit. Čtení jsem delší dobu odkládala, protože jsem kdysi viděla film a tudíž mi tajemný prvek celé knihy nebyl skryt, ale to nevadilo. Je to krásný příběh a s chutí se teď znovu podívám na film, i když jinýma očima :-)

27.01.2016 5 z 5