Bronzový klíč přehled

Bronzový klíč
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/311578/bmid_bronzovy-klic-scL-311578.jpg 4 277 277

Magisterium série

< 3. díl >

Třetí ročník Magisteria měl být pro Calluma a jeho přátele, které celý kouzelnický svět oslavuje jako hrdiny, procházkou růžovou zahradou. Nebezpečí však číhá na každém rohu a Call zjišťuje, že bezpečno není nikde. A už vůbec ne v podzemních tunelech magické školy, kde číhá tajemný špeh, který mu usiluje o život. Callovou jedinou šancí je vypátrat ho dřív, než se on dostane k němu. To však není vůbec jednoduché, zvlášť když se školou začínají šířit znepokojivé klepy a on nemá nejmenší tušení, komu může věřit…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)
Originální název:

The Bronze Key , 2016


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Bronzový klíč. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (34)

denniys
23.12.2023 4 z 5

Bronzový klíč byl příjemnou četbou, ale každý další díl mi přijde slabší.. zápletka začíná být příliš překombinovaná, kniha si za mě sotva jen tak tak udrží 4 hvězdičky.. uvidíme, co bude dál..

hana4834
03.05.2023 4 z 5

Dobrý díl těším se na pokračování


Zelený_Drak
13.01.2023 1 z 5

(SPOILER) Postupně jsem se jakž takž oprostila od sledování od toho, jak moc to je nebo není vykrádačka Harryho Pottra. Prostě se na to snažím nemyslet a vnímat na knize "to ostatní." A ta kniha sice je velmi čtivá a cílovou skupinu má čím nadchnout, ale pořád mě nepřestává rozčilovat, jak hloupě se postavy chovají. Většinu už toho popsala Elizza a nechci úplně opakovat, tak zkusím jen doplnit:

- Jediným kritériem pro výběr pedagogů na tuto zvláštní (pomocnou?) školu magie je, že uchazeč musí být jejím absolventem. Mistr Rufus se od prvního dílu akorát tváří záhadně a je nečitelný, s čímž působí mezi ostatními ještě jako génius. Nikoho nenapadlo, že by někdo mohl hlídat školu. Nikdo dospělý nehlídá Calla. Nikdo dospělý za celou dobu nepřijde s jediným dobrým nápadem. Spousta hloupostí se stane jen proto, aby bylo možné tam mít tu další cool scénku. Například přizvání hrdinů na poradu, kde je vylíčeno, jak překonat jistý zámek a následné brzké propuštění těchto naprosto bezúhonných dětí, které ještě nikdy nenapadlo porušit jakákoliv pravidla, aby měly dost času to jít omrknout zblízka.
- S Almou autorky ořou, jak se jim hodí. Zvířata posedlá chaosem? Super! Magie chaosu k tomu, abyste někoho knockoutovali (a s trochou štěstí mu nevyrazili duši z těla)? Prima! Mluvení s mrtvými? Jen do toho! Ještě pro vás ukradne dotyčného mrtvého. Ale tamto, no to už bylo přes čáru, to jste u ní najednou nejhorší na světě. Tomu se ovšem věří jen těžko.
- Velmi málo prostoru na zamyšlení postav nad čímkoliv a ve srovnání s tím až příliš mnoho prostoru pro milostné trable, kdy ale čtenář vůbec neví, zda by Call chtěl chodit s Celií, Tamarou, nebo vůbec s kýmkoliv. Je těžké v tomto ohledu hrdinovi nějak fandit, když není ani jasné, zda má o nějaké to vodění se za ruku vlastně zájem. Jestli to měla být takováta vnitřní nejistota, tak to moc nefungovalo.
- Závěr je opravdu strašně na sílu.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Bronzový klíč v seznamech

v Přečtených422x
ve Čtenářské výzvě25x
v Doporučených35x
v Knihotéce253x
v Chystám se číst126x
v Chci si koupit66x
v dalších seznamech4x