Stříbrná maska

Před dvaceti lety se Constantin Madden málem stal nejstrašnějším čarodějem, co kdy žil. Měla mu v tom pomoci ojedinělá schopnost, a to navrátit mrtvé zpátky do života. Tehdy neuspěl… ale podařilo se mu ukrýt se v mysli právě narozeného dítěte. Tím dítětem byl Callum Hunt. Nyní je to Cal, kdo patří mezi nejobávanější studenty Magisteria. Kvůli svému spojení s Maddenem ho uvěznili a budou ho vyslýchat. Jenže Cal odpověď na jejich otázky nezná…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/324422/stribrna-maska-0LT-324422.png 4.397

Magisterium (4.)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Yoli

The Silver Mask (2017)

Kniha Stříbrná maska

JitulHa

Nedlouho po přečtení Bronzového klíče, jsem se musela pustit do dílu dalšího - tedy Stříbrné masky. Asi se není čemu divit, když to předtím skončilo tak, jak to skončilo. Ani čtvrté pokračování určitě není o méně napínavější, ač se zde kromě těch magických záležitostí a nastalého chaosu, dostávají do popředí také vztahy hlavních hrdinů, jelikož postupně během uplynulých čtyř knih samozřejmě povyrostli a pomalu se z nich stávají mladí dospělí. Tudíž Callum má kromě magie také plné ruce práce se svými city, které rovněž dovedou být pořádně matoucí. Abych to shrnula, konec zase trochu přípomínal studenou sprchu, proto jsem neskutečně zvědavá na úplný závěr, který bude následovat.

Ivka14

Další skvělý díl,kde se toho hodně událo. Ale někdy jsem se do toho trochu zamotala. Calla mi bylo a je neskutečně líto a co se týče ostatních postav,tak mě hodně překvapili. Doufám,že poslední díl bude stejně skvělý a všechno dobře dopadne.

yuria7037

Ó božíčku Holly! Co jsi to udělala s tím příběhem?! A to nemluvně o tý obálce! Upřímně (upřímnost se cení :D) nejhorší díl ze všech, úplně se v tom zamotáte a myslím, že už se z toho rozmotávat nechci, protože ten poslední díl číst nebudu ani za mák... myslím že zde můžu zcela jistě napsat NEDOPORUČUJU!

Paja_Reine

Tento díl série bych nazvala nejslabším, avšak počkáme si ještě na ten poslední, co má vyjít.
Knihu jsem měla přečtenou strašně rychle, už kvůli malému počtu stran. Konec mě nijak zvlášť nepřekvapil, přesto se těším na závěrečnou knihu série.

luboskniha
19.09.2018

Již čtvrtý díl této série a s nadšením jsem se pustil do čtení. Asi bych tuto knihu shrnul takto: NUDA. Určitě se za mě jedná zatím (doufám, že poslední díl bude lepší) o nejslabší díl ze série. Některé osoby zbytečné a nejradši bych vytrhal jejich stránky s dialogy. SPOILER: To oživili Arona....no nevím co si o tom mám myslet. Možná ho měli nechat mrtvého, dodalo by to tomu příběhu alespoň trochu víc na temnotě, ale to, že bitva, která mohla být téměř epická se vlastně ani neodehraje a posedlý stínem začnou tancovat - to si snad dělí pr...srandu. Rozhodně se jedná o nejhorší díl. I tak se těším na finále a doufám že bude stát za to :)

Veruu95
30.06.2018

Co dodat, bylo to skvělé... Už aby byl ten pátý díl!

hurikan123
06.05.2018

tak moc se těším na ten nevydanej díl... tentokrát to bylo jiný kafe. mnohem víc do hloubky a stejně akční. opět obdivuji skvělé nápady autorek
Postě super!!!

tatjana1737
07.04.2018

!!! POZOR SPOILERY !!!

Asi to bylo delším rozestupem od přečtení předchozích knih, které jsem dala na jeden zátah, ale nebavilo mě to... Už v knihovně mne zarazilo, jak je kniha útlá (mylně jsem ji považovala za poslední díl), a ze začátku jsem měla problém se začíst, protože některé dějové linky a postavy mi nic neříkaly a zpětně jsem rekonstruovala ze své paměti, kdo je kdo, a proč se chová tak, jak se chová... Oživení Aarona mi vnuklo jistou naději, ale ta mi záhy byla odejmuta - i když chápu důvody, tak považuji za zvěrstvo nechat čtenáře truchlit za jednu postavu 2x. Jinak to bylo tak nějak o ničem - když jsem byla u strany 80 a v podstatě se stále nic nedělo (útěk z vězení do jiného vězení), říkala jsem si, jaká zápletka nás to čeká... Škoda. Tento díl na mne působil dojmem, že autorkám došel dech, ani milostná linka mne nijak neoslnila. Zkrátka vše, co kniha obsahovala (Jerichův deník, Callův pocit, že by Aarona mohl přivést skutečně zpět, kdyby měl víc času, smrt mistra-padoucha, závěrečná bitva, zrada některých mágů, kteří přešli na temnou stranu, Konstantinova duše v Callumovi atd.), šlo podle mého rozepsat a rozvést, knihu by to nafouklo a nepůsobila by dojmem zhuštěného výtahu z mnohem delšího příběhu...