Steiniglovka Steiniglovka komentáře u knih

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Carter si Zlobou nasadil laťku hodně vysoko,ale stejně opět splnil má očekávání.
Po dočtení mi teda trvalo asi minutu, než jsem si vše sesumírovala kdo je kdo :-D a poprvé jsem uhodla vraha, což svědčí o tom, že u sedmé knihy už je Carter trochu předvídatelný, ale to vůbec neubírá na kvalitě jeho díla ❤️ jdu rovnou na další díl..

20.10.2019 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Chris Carter svým šestým příběhem přešel na trošku jiný styl vyprávění, není zde jeho klasická dějová linka...a nikdy bych neřekla,že to řeknu,ale je to sakra dobře. Neměla jsem v plánu hned po Zlobě pokračovat v sérii,ale tohle byla taková jízda,že mi asi nic jiného nezbyde :D
"...je to můj první thriller, kde se většina zápletky a postav zakládá na skutečných faktech a lidech, s nimiž jsem se setkal za časů své praxe soudního psychologa"

A právě tohle je děsivé. Setkáváme se tu se zločincem, který není obyčejný psychopat, na které jsme v Carterovo thrillerech zvyklí,ale s nesmírně inteligentním a zvráceným člověkem, který Hunterovi vážně zatopí - a co víc, poznáme Robertovu minulost a spoustu vysvětlení nejasností z předchozích dílů.
Chyběl mi v tomhle díle Carlos Garcia, ale vzhledem k ději je to pochopitelné :)
Chyběl mi zde Carlos Garcia

a právě tohle je na tom to děsivé.

17.10.2019 5 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

"V knihách musí něco být. Něco, co si nedovedeme představit, když kvůli tomu zůstane žena v hořícím domě, něco v nich musí být. Jen tak pro nic za nic by tam člověk nezůstal."

"Nemůžeme přesně určit, v kterém okamžiku se rodí přátelství. Plníte-li nádobu kapku po kapce, nakonec stačí jedna a nádoba přeteče; a právě tak přijde v řadě laskavých činů jeden, po němž přeteče srdce"

Příběh, ve kterém je hluboké poselství, ale zasloužil by si mnohem víc prostoru.

12.10.2019 4 z 5

Lady Fuckingham / La Rose d'Amour Lady Fuckingham / La Rose d'Amour Oscar Wilde

Lady Fuckingham přijímám lépe, než 50 odstínů šedi. Stížnosti typu: "děj se neustále opakuje",mi nepřijde relevantní, vzhledem k tomu, že jde o erotický román :D

08.10.2019 3 z 5

Ostrov Duma Key Ostrov Duma Key Stephen King

Teda jsem ráda,že jsem si jako malá nikdy nehrála s panenkama :D

Ten rozvláčný a zdlouhavý začátek zde je ze správného důvodu. V průběhu čtení se budete s Edgarem učit žít nový život, budete se těšit na popíjení zeleného čaje s Wiremanem a slečnou Eastlakeovou.Budete sledovat západy slunce a jemné šumění moře a zvuky lastur. Krásná dovolená...nebo ne?Co že to ty lastury šeptají?

Ve chvíli, kdy jsem usoudila, že na příběhu není vlastně nic děsivého, se to začalo dít. Dost často jsem při čtení měla sevřený žaludek a naskakovala mi husí kůže. Poslední třetinu jsem dojela na jeden nádech.

Nemám slov, o Kingovo vypravěčském talentu a extrémně rozvinuté fantazii už jsem slyšela,ale tohle?! On je fakt král.
Vím,že se na Ostrov Duma Key budu muset minimálně ještě jednou vrátit, protože mi spoustu maličkostí uniklo, tím jsem si jistá. A už se na ten výlet těším :)

08.10.2019 5 z 5

Absolutní miláček Absolutní miláček Gabriel Tallent

Komu vadí když "jde o děti" - nečtěte.
Příběh o dost ujetý lásce otce a dcery. Do scény s nožem jsem si nepřipouštěla, že by to bylo až tak šílený. A ono je. Knížku jsem přečetla za pár hodin - chvilkama jsem jí chtěla zaklapnout a spálit, ale ta naděje, že to nakonec všechno dobře dopadne mi nedovolila se odtrhnout.
Normální tatínkové učí své dcery jezdit na kole a plavat. Martin učí Turtle lovit, střílet, starat se o zbraně, starat se o něj...se vším všudy.
V druhé polovině, kdy se do rodiny připojí holčička Cayenne už jsem vážně každou stránku rozdýchávala. Proto, jak už jsem psala na začátku - rozhodně nedoporučuji slabším povahám.
ALE myslím, že je kniha důležitá. Opět tu máme autora, který se nebojí otevřít a přiblížit téma fyzické i psychické tyranie. Násilí je všude kolem nás a předstírat, že se tohle ve skutečnosti neděje je sobecké a pokrytecké.

29.09.2019 4 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Přistupovala jsem k této sérii lehce s rezervou, přeci jen čeští autoři nevynikají v žánru fantasy. Ale Petra Stehlíková dokázala vytvořit poutavý příběh, jeden z nejlepších, jaký jsem zatím četla.
Celou dobu jsem si říkala,že tohle by se reálně opravdu mohlo stát. Lidé umí napáchat zvěrstva vzájemně jeden na druhém, to víme dávno a autorka nám ukázala jednu z možností, jak lidstvo dopadne.
Budeme žít v představě, jak dokonalý život jsme si vytvořili, přitom nepoznáme strom, čerstvý vzduch, skutečnou svobodu atd..

Hrdinky jako je Ilan mám ráda - hrdá, statečná, nenechá se zastrašit, je chytrá jako liška a správně drzá :)

Doporučuji

29.09.2019 5 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Hluboké myšlenky vyjádřené krátkými větami. Pochopila jsem, co autorka chtěla říct a líbilo se mi to.
Smutek, deprese, traumata, zneužívání, sebepřijetí, odpuštění...to vše v jednom balíčku. Kniha mi svým způsobem pomohla pochopit,že umění každý chápeme individuálně a i když prožijeme něco zlého, můžeme (musíme) to proměnit v něco moc pěkného..

25.09.2019 3 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Odloženo. Kniha mi byla doporučena od kolegyně, že prý si to MUSIM přečíst. No, já vím, že se tenhle žánr asi někomu líbí a respektuji to, ale PANE BOŽE! Vážně?! V každém erotickém románu je chlap úplnej kretén a žena úplná blbka a pak najednou on není zas takový kretén a ona ztratí úplně sama sebe, protože jí jeho obří kláda vypíchá mozek z hlavy a žili šťastně až do smrti. Tohle fakt ne..

25.09.2019

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Carter je prostě dobrej,o tom žádná. Pátý díl mi přijde zatím nejslabší,ale to může být i tím,že Chris Carter nasadil laťku sám sobě sakra vysoko :) a také to nic nemění na tom,že jsem knihu zhltla za dva dny :)

05.09.2019 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Můj nejzamilovanější příběh :-)

25.08.2019

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Přeci jen od série ST očekávám víc,ale je to možná tím,že jsem zmlsaná sérií Dvorů :-)
I když je pravda,že na posledních stránkách přišel přesně ten zvrat,ve který jsem doufala a už jsem ponořená do třetího dílu :-)

18.08.2019 4 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Velmi pěkné počteníčko :)

31.07.2019 4 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Dávám jen 4 hvězdy, protože jsem u autorky zvyklá na větší jízdu. ALE pokračuji dál druhým dílem a věřím,že pokračování bude bomba,že první díl byl jen rozjezd ♥️ věřím autorce,že ví co dělá :-)
Postavy se mi líbí a strašně se těší,jak se jejich příběhy rozvinou dál...

24.07.2019 4 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Do první třetiny jsem se musela nutit a i přes slabší začátek jsem ji na základě zdejších komentářů neodložila. A udělala jsem dobře :) určitě stojí za přečtení. I když jsou některé části zmatečné a uspěchané a závěr zbytečně urychlený,jsem spokojená. Bylo to příjemné čtení...

10.07.2019 3 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Oddychové čtení,při kterém jsem se vážně nahlas zasmála. Jakoby autor skutečně žil život psa a věděl co a jak psi prožívají,jak uvažují a co cítí :) za mě moc milá knížka. Do dalších dílů se nepohrnu hned,ale určitě k nim jednou dojdu... :)

03.07.2019 5 z 5

Sama sobě majákem Sama sobě majákem Kateřina Rezková

Hezký. Takový jiný než všechno ostatní v tomhle "žánru". Některé pasáže mi přišli úplně zbytečný,ale některé měly hloubku.
Myslím,že by Kačí klidně mohla napsat Sama sobě majákem tak za deset let,bylo by zajímavé dozvědět kam se tahle holčina posunula :)

03.07.2019 4 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Jako vždy, skvělý a úžasný Carter. Jeho knihy mají vždy podobnou dějovou linku,ale přesto dokáže šokovat :)

30.04.2019 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Moje první kniha od RB a jsem spokojená. Nevím proč tady někdo psal,že je Erika Fosterová nesympatická - prostě to není žádná křehká lesní víla,ale tvrdá detektivka, která si stojí za sým názorem. Mně se líbila :)
Příběh je dobrý,zajímavě propletený a i když jsem od začátku měla dva typy na to,kdo je vrah a jeden se potvrdil,neustále se děj pěkně posouval a vybízel k dalšímu čtení :)
Jediné co bych očekávala u řešení případu vražd,je více odkrývání stop a logiky a méně intuice - mám ráda na thrillerech, když můžu sledovat myšlenkové pochody detektiva, to že vidí to,co jiní lidé přehlédnou apod.
Těším se na pokračování téhle série :)

23.04.2019 4 z 5

V pasti V pasti Josh Malerman

Jsem ráda,že jsem četla nejdřív knížku a až pak viděla film. Obojí se mi líbilo moc :)

14.04.2019 4 z 5