Pýcha a předsudek

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Pýcha a předsudek je jedním z nejoceňovanějších děl Jane Austenové i všeobecně. Vypráví příběh Elizabeth Bennetové, která žije se svými čtyřmi sestrami, sarkastickým otcem a maloměšťáckou, úzkoprsou matkou, která myslí jen na jediné - jak své dcery výhodně provdat. Když se na nedalekém panství Netherfield usadí mladý, svobodný a bohatý pan Bingley, je jasné, že se jej paní Bennetová pokusí získat pro jednu ze svých dcer. S Bingleyem přijíždí jeho dvě snobské sestry a zdánlivě pyšný pan Darcy, bohatý pán a majitel sídla Pemberley a poloviny hrabství Derbyshire, který na svéhlavou Elizabeth neudělá právě nejlepší dojem, narozdíl od přátelského Bingleyho, který si velmi rozumí s Lizzynou sestrou Jane. Na scéně se také objevuje pan Wickham, zapřísáhlý nepřítel Darcyho a chudý pěšák, který přijel s regimentem na zimu do města, a získává si Elizabethiny sympatie. Nic však není, jak se zdá být......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/68044/big_pycha-a-predsudek-oRl-68044.jpg 4.65891
Žánr:
Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: , Odeon
Originální název:

Pride and Prejudice, 1813


více info...
Nahrávám...

Komentáře (907)

Kniha Pýcha a předsudek

PetrazÚstí
14. září

Až s věkem jsem pochopila sílu toho textu. Definice jemnosti a preciznosti.

Šebestová3
06. září

Ach...tohle se dá číst pořád!


Zoe111
28. srpna

Ano, KLASIKA. Když vezmu v úvahu, že vznikla na přelomu 18. a 19. století, je svěžet vyprávění a vůbec celý styl psaní příjemným překvapením. Očekávala jsem škrobenost, upjatost a nudu. Jsem ráda, že jsem tyto předsudky překonala. Byl to krásný čtenářský zážitek.

8211
24. srpna

klasika, nádherná knížka a příběh

Knihomolka97
23. srpna

Myslím, že příběh pana Darcyho a slečny Elizabeth Bennetové zná snad každý. Já jsem viděla filmové i seriálové zpracování, ale ke knize jsem se odhodlala až nyní.
Byla jedním slovem úžasná, upřímně ještě předčila má očekávání. Četla se skvěle, bavil mě styl vyprávění, několikrát jsem se ze srdce zasmála a pana Darcyho jsem si neskutečně zamilovala.
Neuvěřitelné otravná byla paní Bennetová a pan Collins byl taky kapitola sama o sobě.
Příjemným překvapením byl pan Bennet a jeho sarkasmus. :D
Nemám snad jedinou výtku, bylo to opravdu perfektní a jistě jsem tento příběh nečetla naposledy.

Fallenyard
14. srpna

Tuto knihu jsem dlouho odkládala a musím podotknout, že jsem dostala něco dost odlišného od své představy! Příběh byl svěží, vtipný (jízlivý tatínek hlavní hrdinky je top) a úžasně napínavý! Některé zvraty jsem nečekala a uznávám, že jde o právem oceňované dílo, které je v mnoha ohledech nadčasové.

Anavi8912
14. srpna

Díky Čtenářské výzvě jsem si vybrala tuto knihu a vrátila se tak do svých studentských let. Po psychotrilerech a detektivkách odpočinkové čtení.

Izu
12. srpna

Záživnější by byl snad i návod na instantní polévku.

1 ...