Steiniglovka Steiniglovka komentáře u knih

Doktoři Doktoři Erich Segal

Nedokážu popsat jen tak popsat v pár větách,co jsem prožívala při čtení téhle knihy. Byla to má první od Segala a už teď jsem tohoto autora zařadila mezi mé oblíbené.
Jednotlivé příběhy jsou tak silné a reálné,že jsem měla hodně blízko k slzám a také zlosti a posledních 100 poslední čtvrtinu knihy jsem nemohla napětím ani dýchat. Rozhodně doporučuji každému,kdo si chce přečíst opravdové životní příběhy a zároveň se rád z knih i něco nového naučí.

02.04.2019 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Super!Super!Super!Od první knihy Cartera zpožňuju a i s touhle třetí se mi potvrdilo jak neskutečně talentovaný tento autor je :) vždy si chci četbu užívat delší dobu,ale místo toho příběh zhltnu během jediného večera :D
Kdybych si mohla vybrat postavu z knih,se kterou bych mohla strávit večer,Robert Hunter je jeden z těch,s kým bych ráda popila pár skleniček Single Malt whiskey s jednou kostkou ledu :D :D chtěla jsem teď číst něco jiného,ale není zbytí,musím se vrhnout na Sochaře smrti :)

20.03.2019 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Kniha dobrá,ale příliš zdlouhavá. Vadilo mi,že zde byl málo Joona Linna a více Erik Maria Bark, jehož postava mi byla hrozně nesympatická.
Přišlo mi to všechno přeplácaný a překombinovaný (pokémoni, hypnóza, zlobivý děti, zdlouhavě rozepsané hypnózy...). Já nevím, těšila jsem se až to konečně dočtu,abych věděla jak to bylo...
Ale rozhodně mě to neodradilo od pokračování v sérii,protože jako první knihu od dvojice Kepler jsem četla Písečného muže a ten byl skvělej!

11.03.2019

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Písečný muž byla moje první kniha od "Keplerů" a jsem z ní unešená. Příběh mne strhrnul a posledních 250 stran jsem zhltla na jeden zátah :) Váhala jsem, zda pokračovat v pátém díle série,ale usoudila jsem,že nejlepší bude začít od začátku.
Joona Linna je sympaťák.Není to takový frajer jako Carterovo Robert Hunter,ale i přesto jsem si ho oblíbila :)

28.02.2019 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

"Neexistují špatní lidé, jen lidé, kteří dělají špatné věci"

Tahle knížka zasáhla mé srdce a vše co v něm mám.A rozbila ho na tisíc kousků a já to teď musím zase skládat dohromady ????

Za touhle nevinnou obálkou se skrývá příběh plný lásky, násilí, bolesti a nepochopení. Příběh, který může být příběhem každého z nás. Velmi mne inspiroval a doporučuji :)

16.02.2019 5 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Měla jsem náladu na nějakou romantiku a tak jsem sáhla po tomhle LGBT románu a joo je to sladký...hróózně sladký....ale taky neskutečně kouzelný a jsem ráda,že jsem se na tuhle knihu nechala nalákat ❤️ oba kluky (hlavně Kita) bych chtěla potkat v reálném životě ????

11.02.2019 5 z 5

Na knihu jsem se těšila už dlouho a ano,příznám se,že mě uchvátila hlavně díky originálnímu názvu a krásné obálce. Myslela jsem,že půjde o pozitivní a motivující příběh,ale ani po zjištění,že jde o příběh velice smutný jsem četbu nevzdala.
No..to je tak pro začátek. Čím dál jsem byla,tím víc jsem chtěla aby tohle proboha už skončilo. Umím ocenit i špatnou knihu,ale tohle?Možná,že autorka je talentovaná a je to pouze špatný překlad...nevím. Každopádně kolikrát musí být v knize zmíněno,že si postava zapálila cigeretu? Hlavní hrdinka je silná kuřačka a ráda se napije-nedivím se, potom co prožila,ale vážně musí být zapálení cigerety na každé strance, při každém rozhovoru, který vede?Každý čtenář pochopí, že tahá jednu za druhou,není potřebo to dokola zmiňovat. Stejně jako věta "Edward si přejel rukou po tváři". Edward celou dobu nedělal nic jiného.
Dále to, jak si vždy někdo něco mumlal nahlas,aby to zrovna někdo druhý slyšel (Např.: Megan na pláži...). Atd atd...

Každá z postav byla vyhnaná do extrému. Dianino chování jakž takž chápu-nikdo nevíme jak by jsme se chovali v její situaci. Ale Edward?Megan?Proboha kdo se takhle přehnaně chová?
Mám spoustu připomínek (a to jsem člověk,který knihu nehaní jen tak, vždy se snažím do hloubky zamyslet).

Dávám dvě hvězdy za obálku, název a bezvadnýho psa, který mi přišel ze všech nejsympatičtější :)

03.02.2019 2 z 5

Muž, který chtěl být bohatý Muž, který chtěl být bohatý Mark Fisher

Krásný příklad toho, že i takhle útlá knížečka může říct mnoho.

Knih na téma "Tajemství" bylo napsáno mnoho, ale zde je vše řečeno čistě a jasně. Doporučuji každému,ať už pracujete na svém osobnostním rozvoji nebo hledáte jen krátký milý příběh :)

01.02.2019 5 z 5

Jirkova zázračná medicína Jirkova zázračná medicína Roald Dahl

To bylo táák hezké. Po dlouhé době jsem si přečetla pohádku a mám z ní krásné pocity. Veselé, fantastické, neskutečné a milé :) určitě doporučuji všem rodičům, kteří nevědí co číct svým dětem :)

31.01.2019 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Krásné čtení na krátkou chvílli, které však v člověku něco změní. Díky tomuto dílu si můžeme uvědomit, jak by bylo na Zemi krásně, kdyby jsme každý opustili svou komfortní zónu a kousek ze sebe vydali pro dobro všech. Štěstí se nachází skryté v těch velkých věcech, které se na první pohed zdají jako zbytečné maličkosti

21.01.2019

Útok na pekárnu Útok na pekárnu Haruki Murakami

Já prostě miluju tu Murakamiho divnost :D

08.01.2019 3 z 5

My Cooking Diary My Cooking Diary Kateřina Lustigová

Káťa je moje velká inspirace,sleduji její blog už dlouho,takže koupě kuchařky byla nutnost. Design je super a obsah ještě lepší. Jednoduché,ale originální recepty všeho druhu :) doporučuji i pro někoho, kdo vařit teprve začíná a chce se něco naučit. Líbí se mi,že to je takový zlatý střed - recepty jsou né úplně superzdravé,ale v odlehčených verzích.

08.01.2019 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Hrozně moc jsem se na Kříďáka a těšila a po shlédnutí hodnocení zde, jsem se trochu bála,že pro mne kniha bude zklamáním.
Naštěstí se tak nestalo a děj i závěr mi přijde dobrý, přestože mi chyběl ten WOW efekt na konci. Ale to vůbec nevadí.
Ano, podobnost s Kingovým To se nezapře, ale ani to mi nevadilo :)

29.12.2018 4 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Po Popravčím jsem od Cartera zvolila Dvojitý kříž a jedním slovem: WOW!
Carter je fakt borec. Miluju jeho styl psaní - to jak vás 300 stránek nechává v napětí a pak během posledních pár vět se vše rozlouskne. Dokonale geniální.

13.12.2018 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Jsou knihy, které nemusíte číst. Jen je otevřete, přejíždíte očima z písmenka na písmenko, z řádku na řádek a příběh se vám sám přehrává před očima. A přesně toho Chris Carter umí docílit.
Popravčího jsem doslova vdechla během několika málo hodin.

Přestože popisy hlavních postav nejsou nijak detailní, po pár kapitolách máte pocit,že všechny znáte už dlouho. Sotva jsem dočetla Popravčího, už v rukou držím Dvojitý kříž a těším se na další příběhy detektivů Huntera a Garcii..

30.11.2018 5 z 5

Čistá duša Čistá duša Čistá Duša

Sledovala jsem její tvorbou dlouhou dobu na sítích, takže koupě knihy byla samozřejmost. Zbožňuju jí

04.11.2018 5 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Děj povídky mne ihned strhnul, líbil se mi rychlý spád,ale čekala jsem trochu "pikantnější" konec.

26.10.2018 3 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Jakooo nevím co říct...to je prostě Murakami. Dočtete...přemýšlíte.... a i když vám to přijde jako blbost...něco to ve vás zanechá...

24.10.2018 3 z 5

Na Pipi jsem si vzpomněla nedávno při sledování Gilmorových děvčat (které Pipi milují) a musím se k ní zase vrátit, byla to poslední knížka, kterou jsem si každý den listovala a pročítala, než přišla éra Harryho Pottera. Pipi je tak úžasná a jedinečná a měla by být součástí každé dětské (ostatně i dospělácké) knihovničky.

17.10.2018 5 z 5

Citrusový sad Citrusový sad Larry Tremblay

Příběh jsem přečetla za dvě hodiny a další dva dny ho nedostala z hlavy. O náboženském fanatismu slyšíme každý den v médiích,ale neumíme si ani představit skutečně příběhy jednotlivých rodin, které žijí v zemích zmítané válkou kvůli náboženství..

07.10.2018 4 z 5