stanza stanza komentáře u knih

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Děkuji "Čtenářské výzvě" že objevuji knihy které mě zatím unikaly. Další krásná klasika která nezklame a měl by jí přečíst každý.. ))))
Velmi silná kniha. Hrůzy nesmyslné války se nesmí zapomínat. Ještě dlouho po přečtení jsem cítila pocit smutku.

08.05.2018 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Pro mě prvni Brynza a bylo to suoer. V podání Martina Stránského posloucháno jako audio nemělo chybu .

16.05.2021 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Teda to byl mazec ...))) Už jsem se tak dlouho nebála, děsivé, strhující, stalo se to, nebo ne, nemohla jsem přestat číst. A do Tribeče se raději nepodívám, teda alespoň v brzké době. První kniha od Jozefa Karika asi se podívám po další.

01.06.2018 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Překvapení pro mě milé, úžasně napsané, napínavé s neobvyklým vypravěčem. Na začátku jsem se ve vyprávění tří postav trochu ztrácela, ale pak jsem se rozčetla a nemohla přestat. Na prvotinu autorky skvělé a těším na další knihy.

13.09.2016 5 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Prostě krásný příběh o přátelství, lásce, partnerství, nelehkém životě v zapadlých kentuckých horách, o síle žen na počátku 20. století které propojí koňská pojízdná knihovna. Téma založené na skutečných událostech a bravurně zpracované Jojo se mě moc líbilo.

24.07.2021 5 z 5

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Co napsat ? ... vše již bylo napsáno..
Pláču, nelze jinak....
Tak drobná, nenápadná kniha, ale tolik bolesti, krutostí, nespravedlnosti tak silný, věcný příběh mladého trampa mě absolutně ochromil.
Toto by měl číst každý, musí...
Ať není to,co prožili, nikdy zapomenuto.

03.02.2021 5 z 5

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Úžasně čtivá, moderní kniha která vede k zamyšlení a s nadhledem, humorem a velmi lidsky mě seznámila s mimořádně zajímavým knězem. Knihu si určitě koupím a budu se k ní ráda vracet.

28.05.2018 5 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Zajímavé prostředí tetovacího salonu a další z mnoha detektivek které prostě přečtete.

24.07.2021 4 z 5

Anglické listy Anglické listy Karel Čapek

Milé povídání o Anglii pohledem Čecha je stále tak aktuální a i po téměř sto letech od napsání je stále tak krásné něžné a laskavě vtipné. Doplněno Čapkovými ilustracemi jako třešničkou na dortu a jsem moc ráda že jsem na knihu v antikvariátu úplně náhodou narazila.❤

19.01.2020 5 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Krásný opravdový příběh, přestože příběh rodiny z vily Tugendhat byl asi úplně jiný. Osudy vily i lidí v ní žijící jsou uvěřitelné a mě se román moc líbil.

21.01.2019 5 z 5

Panoptikum starých kriminálních příběhů Panoptikum starých kriminálních příběhů Jiří Marek (p)

Jakožto milovnice úžasného, kultovního seriálu jsem přečetla původní příběhy a našla v nich tu krásnou, jedinečnou atmosféru první republiky. Věřím že i dnes si příběhy své vděčné čtenáře najdou.

27.12.2018 5 z 5

Než jsme byly tvoje Než jsme byly tvoje Lisa Wingate

Smutný příběh sourozenců inspirovaný skutečnou historickou událostí v podání skvělé Dany Černé se mě moc líbil.

14.02.2021 5 z 5

Kdo ví, kde budu zítra Kdo ví, kde budu zítra Jindřich Šídlo

Opravdu výborný rozhovor s rovným, přímým chlapem který toho kolik dokázal a zůstal sám sebou. Zajímavé, upřímné, inspirující, silné. Doporučuji.

31.01.2021 5 z 5

Mé cesty do hlubin mozku Mé cesty do hlubin mozku Martin Moravec

Cesta do hlubin tohoto charismatického, přímého a zajímavého člověka, který svoji práci miluje a umí o ní poutavě vyprávět.
Kniha rozhovoru se čte velmi dobře a je velmi inspirativní, doporučuji stojí za to.

29.02.2020 5 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Soubor krásných povidek psaných s nadhledem, milé čtení o nemilé době se mě moc líbilo.

29.12.2019 5 z 5

Slezské písně Slezské písně Petr Bezruč (p)

Slavná sbírka básní a já bohužel znala jen některé, ty co zná asi každý Maryčku Magdónovu, Ostravu.... Ve škole nás je učili nazpaměť. Už tenkrát se mě líbily i když jsou tak smutné. Jsem moc ráda že jsem objevila i ty druhé třeba Červený květ, Jen jedenkrát .....jsou stejně krásné, kruté, chmurné, pravdivé.

01.02.2019 4 z 5

Queen Queen Phil Sutcliffe

Po návštěvě úžasného filmu Bohemian Rhapsody jsem zatoužila dozvědět se o legendární skupině přeci jenom o něco více.
Krásná ilustrovaná publikace která mě v této době doslova pohltila. Při čtení jsem si vyhledávala a poslouchala skladby Queen a poblouznila celou rodinu, doma teď posloucháme jenom Queen. Dozvíte se o vzniku kapely až po její současnost.
Po přečtení knihy se fanoušky určitě stanete, doporučuji je krásná.

21.01.2019 5 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Krásny, laskavý oddechový příběh, plný optimismu, lásky a naděje. Přesně to jsem chtěla. Jojo prostě psát umí a mě nikdy nezklame, náramně jsem si to užila.))

20.08.2018 5 z 5

Emil Běžec 00:10 Emil Běžec 00:10 Pavel Kosatík

Také jsem poslouchala v podání skvělého Ivana Trojana. A byla to dobrá volba. Svéhlavý Emil z Kopřivnice dokázal to co se nepodařilo žádnému jinému sportovci a už asi ani nepodaří. Jeho pile, odhodlanost, vytrvalost , skromnost, lidovost mě nepřestává udivovat. Životopisy Pavla Kosatíka mám ráda vždy objevím nové informace a nemohu nikdy zapomenout kolika lidem bývalý režim ublížil a zneužil je ke svému prospěchu.

24.07.2021 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

S citem vyprávěný příběh skutečné lásky z Osvětimi, trochu přikrášlený poslouchán jako audiokniha v příjemném podání Martina Siničáka.

30.01.2021 5 z 5