Stanenka Stanenka komentáře u knih

Květ pouště Květ pouště Waris Dirie

Zase jedna kniha na zamyšlení. Velmi obdivuju Waris, jaká je bojovnice. Nejdřív bojovala za svůj život, a pak začala bojovat za práva žen. Během čtení knížky jsem si opět uvědomila, jak je dnešní doba konzumní, chceme víc a víc a přitom někde jsou lidi vděční za trochu vody. Kniha je nasycené tolik dějem, že jsem chtěla číst a číst :-). Můžu jen doporučit!

18.03.2016 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Jsem knihou nadšená. Netušila jsem, že existovaly "bohyně" a jsem ráda, že jsem se to díky této skvělé knize dozvěděla. Velmi poutavý příběh, chtěla jsem jí přečíst na posezení.

08.07.2016 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

O teto knize se neda napsat, ze by dejove byla pekna. Autorka si zazila peklo a nekdy jsem nevericne nektere vety cetla nekolikrat, protoze jsem neverila, ze toto bylo mozne delat. Knizka je pekne napsana, dobre se cte, jen ma smutny obsah. To clovek nikdy nepochopi, co se za valky delo :-O.

30.07.2018 5 z 5

Dva roky prázdnin Dva roky prázdnin Jules Verne

Nechápu, proč jsem verneovky nečetla už dříve. Jsou to čtivé, napínavé, perfektně vykreslené příběhy. Už se těším na další dobrodružství a určitě si dokoupím chybějící v mé knihovně.

08.07.2017 5 z 5

Pět jazyků lásky Pět jazyků lásky Gary Chapman

Určitě hodnotná kniha, přehodnotila jsem svoje manželství a budu na sobě dále pracovat, aby celá naše rodina byla spokojená. Myslím, že by neuškodilo, kdyby si jí přečetl každý.

31.03.2017 5 z 5

Volání divočiny Volání divočiny Joy Adamson

Nádherná kniha o životě v přírodě mezi zvířaty. Dost na zamyšlení, proč člověk tak zasahuje do přírody a do života zvířat a pomalu tuto harmonii ničí. Joy Adamson je pro mne velmi inspirativní a statečná žena.

02.02.2016 5 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Naprosto úžasná kniha (a film právě tak). Doporučuju, ať si každý přečte sám a užije si tento neuvěřitelný příběh.

15.03.2013 5 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Trvalo mi delsi dobu, nez jsem se odhodlala napsat hodnoceni k Divocine. Byla jsem a stale jsem z pribehu nadsena. Tak se mi knizka libila, ze jsem oddalovala konec knizky a poslednich asi 20 stranek jsem cetla veeelmi pomalu :D.
Jsem mama, kdybych ji nebyla, mozna bych se odhodlala vydat se na podobnou zivotni cestu.
Prvni jsem videla film. Hraje v nem moje oblibena Reese Whiterspoon, kterou jsem si celou dobu pri cetbe predstavovala.
Jedna z nejlepsich knizek, co jsem kdy cetla!!!

24.06.2019 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Moje orvni knizka od Keplera. Velmi dobry thriller!!!

05.05.2019 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Většinou u knihy dočtu velmi rychle, protože jsem zvědavá, jak příběh dopadne. U této knihy to bylo jasné snad od začátku a posledních 20 stránek jsem četla asi týden. Zbytečné pokračování pěkného příběhu.

25.03.2018 2 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Kniha je napinava uz od sameho zacatku. Moje pocity byly smisene - jednou mi hlavni hrdinka lezla na nervy, pak jsem ji litovala a nakonec fandila.

13.01.2017 5 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Netušila jsem vůbec, co mám čekat od tohoto příběhu. Znala jsem jen název knihy. Překvapila mile, pobavila jsem se. Povaha Holdena se mi zalíbila, bavilo mne jeho vyjadřování.
Neplánovaně jsem před touto knihou přečetla Indiánské léto, které se taky odehrává v NY po válce. Jen to je příběh vážnější.

02.07.2023 5 z 5

Útěk z Tábora 14 Útěk z Tábora 14 Blaine Harden

Ze zvedavosti jsem sahla po teto knizce a nelituji. Vlastne jsem ani netusila, ze v teto dobe muze neco tak odporneho existovat. Diky knize jsem si priblizila KLDR, jak to tam funguje, ze existuji pracovni tabory, neco o historii, politice. A taky jak utecenci prezivaji v "novem" svete - za hranicemi KLDR, jak je tezke zacit zit zivot obycejneho smrtelnika.

28.06.2019 4 z 5

Žádná setkání nejsou náhodná Žádná setkání nejsou náhodná Kay Pollak

Velmi inspirativní kniha, spousta věcí k zamyšlení. Kdyby tuto knihu přečetl každý člověk na této planetě, tak by se tu hned lépe dýchalo ;-).
Kniha o pozitivním myšlení a že ve zlu máme vždy vidět volání o pomoc. Dříve než začneme kritizovat druhé, zamysleme sa nad sebou. Určitě se k této knize znovu vrátím!

04.03.2016 5 z 5

Jirkův tajný klíč k vesmíru Jirkův tajný klíč k vesmíru Stephen William Hawking

Já knihu předčítala svým synům (2 a 5 let) a příběh je zaujal. I toho mladšího! Já, ač se vůbec nezajímám o vesmír, jsem touto knížkou i druhým dílem nadšená.

30.04.2020 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Před knihou jsem viděla 2x film, tak jsem věděla, o čem příběh bude, ale i tak jsem stránky hltala, i když místami bylo vyprávění zbytečně zdlouhavé. Při čtení jsem místami nenáviděla Nicka, poté Amy a často jsem nevěděla, co si o tom všem myslet. Dobře napsaný psychologický thriller.

05.02.2018 4 z 5

Co život dal a vzal Co život dal a vzal Betty MacDonald

Nejvíc mne bavila třetí část knihy. Některé pasáže byly zdlouhavé, četla jsem knihu fakt dloouho. Ale kladně hodnotím, že věřím, že spisovatelka všechno zažila (netuším, jestli tomu tak opravdu je ve všech případech-příbězích).

17.09.2017 3 z 5

Příběh levhartice Penny Příběh levhartice Penny Joy Adamson

Velmi oblíbenou knihou pro mě vždy byla ta o Else, k ní přibyla i tato o Penny. Nechápu, jak někdo může napsat knihu o zvířeti a při čtení není možné se nudit. Člověk stále prožívá příběh s lvicí či levharticí.
Doporučuji všem, co mají rádi přírodu a především tu africkou!

25.09.2012 5 z 5

Cvoci Cvoci Miloš Zapletal

Neznala jsem pana spisovatele a velmi mile mne překvapil napínavý příběh z českých hor. Humorný, dobrodružný příběh party kamarádu ze skauta. Tak by se mi líbilo, kdyby moji synové zažívali dospívání - v přírodě na výpravách.
Určitě se budu snažit dostat k předchozím knížkám o této partičce.

30.03.2023 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

První jsem viděla seriál, který pro mne byl jednoznačně lepší a obsáhlejší, co se týče děje. Hlavně tedy díky hereckému obsazení to byl pro mne kvalitní seriál. Ale i tak mne kniha nezklamala. Kniha je napínavá, čtivě napsaná.

30.04.2020 4 z 5