Příběh levhartice Penny

Příběh levhartice Penny https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/7919/bmid_pribeh-levhartice-penny-ssg-7919.jpg 4 113 16

Joy Adamsonová popisuje svoji práci s levharticí Penny. Joy dlouhou dobu čekala, kdy by se mohla ujmout opuštěného mláděte levharta. Jednou lovecká skupina našla mládě, které bylo zřejmě opuštěné matkou. Joy si vzala mládě na starost a pojmenovala ho Penny. Penny si brzy na Joy zvykla a brala ji jako náhradní matku. Penny rychle rostla a Joy jí musela urychleně najít nový domov. Stala se jím rezervace Shaba.... celý text

Literatura světová Literatura naučná Příroda, zvířata
Vydáno: , Panorama

Queen of Shaba , 1980

denib
02.02.2024 3 z 5

Když mám být upřímná, kniha mě až tolik nezaujala. Knihy o přírodě a zvířatech mám ráda. Samozřejmě je vždycky dobré se něco nového dozvědět a to mi umožnila. Ale toho nového nebylo moc a skoro mi přišlo, že to je víc o autorce a výčtu jejích zranění, než o životě levhartů.

Hakate
01.09.2022 5 z 5

Krásná knížka, nádherný příběh o soužití lidí a zvířat, úžasný popis a láska k přírodě, zvířatům.
Doplněné krásnými obrázky.

Leona333
01.09.2022 5 z 5

Ke knihám od Joy Adamsonové jsem se dostala kdysi, jakožto náctiletá, ,,nemožná puberťačka..." Každopádně to byla doba, kdy už jsem dávno věděla, že živá zvířátka, nejsou tak bezbranná a vždy soběstačná jako dříve, všichni moji plyšáci... ; )
Autorka mi v tomto příběhu, nejenom v tomto příběhu o zvířatech, krásným způsobem vylíčila, že ke každému živému tvoru a i přírodě, musíme přistupovat s láskou, ohromnou trpělivostí a respektem...
Knížka je doplněna nádhernými fotografiemi a kresbami zvířat. Nejvíce však ,,hlavní hrdinky" a to levharticí Penny.

Gibis
13.12.2021 5 z 5

Jen málokdo z mé generace by neznal příběh lvice Elsy, ať už z knížky, filmu nebo seriálu. Ten příběh jsme milovali. Proto jsem neváhala, když jsem narazila na audioknihu s dalším vyprávěním, tentokrát o levhartici, kterou chtěla Joy Adamsonová odchovat, zjistit co nejvíce o životě těchto divokých šelem a vrátit ji do divočiny. Z celé knihy dýchá její láska k přírodě, k divočině, ke zvířatům.
U této ženy, při všech jejích zraněních a po všech útocích ze strany zvířat, by člověk očekával, že se jí stane osudnou právě tato nebezpečná láska, ale nakonec ji bohužel udolal predátor ze všech nejhorší a to člověk. Po dočtení jsem zjistila, že Joy zabil její bývalý zaměstnanec. Smutný konec.
P.S. A velmi mě překvapilo, že Joy Adamsová se narodila v Československu, v Opavě!

lucka1998
16.12.2020 5 z 5

Krásná kniha která ukazuje africkou přírodu, trochu jiným pohledem. Příběh nám ukazuje, jak se divoké zvířata jako velké kočkovité šelmy chovají s člověkem jako kamarádem. Moc se mi kniha od autorky líbila.

KristynaKohleo
03.12.2020 5 z 5

Moc krásný a dojemný příběh o soužití lidí a zvířat. Trochu zidealizovaný, ale doporučuju k přečtení.

Allena24
17.05.2020 5 z 5

Kdysi jsem knihu četla svým dětem a byly to příjemné okamžiky. Levhartice Penny nás spojovala, prohloubila u nás lásku a respekt ke zvířatům.

jiri6480
21.12.2019 5 z 5

Knihu jsem četl jako kluk a za cca 3 roky jsem jí přečetl asi 4x (tak mě chytila). Nádherně dojemný a dobrodružný příběh. Krásně popsaný život v Africe a život šelem. Dnes už asi nechytí svým obsahem, dnes se čtenáři ženou za co nejoriginálnějším příběhem, rychlejším tempem atd. Je to ale velká klasika a kniha, která má co říct všem generacím. O to víc dnes, by si podobných příběhů lidé měli vážit a brát si z nich to dobré.

smardice
24.06.2019 5 z 5

Krásně napsaná kniha, nádherná zvířata, nádherná příroda, nádherné obrázky a úžasný popis chování a život levhartice Penny. Škoda, že autorka nemohla dokončit další pokračování "královny ze Šáby"

triatlet
30.03.2019 5 z 5

Joy Adamsonová, to není jen lvice Elsa, ale i levhartice Penny. Nádherná oslava sepětí člověka s divokou přírodou.
Škoda, že nebylo Joy dopřáno dokončit sledování královny ze Sháby.

"...hnala jsem se za něčím, co jsem nenašla, a místo toho jsem objevila poklad daleko větší, než v jaký jsem se odvážila doufat."

Hani77
04.01.2019 5 z 5

Četla jsem jako dítě a moc se mi líbila.

michimuller
23.05.2018 5 z 5

Krásná procházka africkou divočinou. Četla jsem ji někdy strašně dávno ještě jako mládě školou povinné a líbila se mi tehdy i dnes, kdy jsem ji dostala ve formě audioknížky. Nadčasové zápisky životního projektu poloamaterského pozorování života divoké kočky s úžasnou slovní zásobou autorky, vyjadřovacích schopností a takové dávky empatie, že by se to mělo vyučovat na školách. Audioverze ve stylu babičkovského přednesu a chvilkové výpadky z kontextu byly spíše úsměvné, než rušivé, určitě to nebyla ztráta času.

penti
04.06.2016 5 z 5

Nádherná kniha,která se čte jedním dechem. V knize se projdeme přírodou i skutečným životem.Doporučuji si ji přečíst.

Briv
11.01.2016 4 z 5

Tuhle knížku mi dal k přečtení můj manžel a já popravdě vůbec nevěděla, že existuje. Líbila se mi. Pěkně popsán a zdokumentován život s levharticí.

Stanenka
25.09.2012 5 z 5

Velmi oblíbenou knihou pro mě vždy byla ta o Else, k ní přibyla i tato o Penny. Nechápu, jak někdo může napsat knihu o zvířeti a při čtení není možné se nudit. Člověk stále prožívá příběh s lvicí či levharticí.
Doporučuji všem, co mají rádi přírodu a především tu africkou!

Marti.na
06.06.2012 5 z 5

Tak toto je nejkrásnější kniha, jakou jsem kdy četla.. Kniha, která je založena na skutečném příběhu.. Je napsána s láskou a takovým způsobem, že máte pocit, jako byste ten příběh sami prožívali..

Afrika životopisy, biografie zvířata, fauna divočina člověk a zvíře levharti

Joy Adamson
rakousko-uherská, 1910 - 1980