Volání divočiny

Volání divočiny https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/7920/bmid_volani-divociny-ZTI-7920.jpg 4 77 12

Autobiografie, podle které byl natočen mimořádně úspěšný film. V této knize se Adamsonová zmiňuje i o svém dětství v Opavě. Fotografie: autorka a Josef Vágner

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Panorama

The Searching Spirit , 1977

Hakate
03.09.2022 5 z 5

Další nádherná kniha z pera Joy Adamsonové.
Tentokrát jsem prvně viděla film a pak až knihu četla, což mi na zážitku neubralo.

KristynaKohleo
05.12.2020 5 z 5

Jedna z nejdojemnejsich knizek, ktere jsem kdy cetla. Ale me dojimaji vsechny autorciny pociny. Muzu je cist stale dokola.

JiříŠkorpík
20.08.2020 4 z 5

V knize jsou především osobní autorčiny zážitky, zkušenosti a poznatky, které byly pro mě zajímavé, protože si všímala věcí, které ostatní "cestovatelé" pomíjí. Na druhou stranu vše je psáno jako by bez emocí, což je asi tím, že se jedná o poskládané střípky, které nebyly na samostatnou knihu. Každopádně je to jen má domněnka, protože jiné autorčiny knihy jsem nečetl.

Monika1717
14.08.2020 5 z 5

Skvělá knížka, četla jsem ji několikrát a rada si ji přečti znovu. Doporučují všem, kteří mají rádi přírodu.

VendaS20
18.01.2020 2 z 5

Kniha mne vůbec nebavila, do čtení jsem se musela nutit. Spletla jsem si ji s Příběhem lvice Elsy, což bylo první zklamání. Dále musím říct, že v průběhu čtení mi začala být paní Adamsonová velice nesympatická a protivná. Samozřejmě taková ve skutečnosti být nemusela a vážím si jí i jejího manžela, za to co udělali. Ovšem kniha pro mne byla nezáživná a nezajímavá.

triatlet
30.03.2019 5 z 5

Pro milovníky příběhu o lvici Else povinná četba. Vzhledem k tomu, že překladatelka Milena Perglerová měla chatu vedle naší chalupy, tak jsem od dětství měl zásobu nejen knížek o Adamsonových.
Autobiografie Joy Adamsonové je zajímavá i proto, že se narodila na území dnešního Česka. Životní osudy Joy byly strastiplné, ale uprostřed africké přírody dokázala naplnit své poslání.
Joy líčí nejniternější informace, ale i humorné detaily. Historka s nákupem lesklých jahod kdesi v zapadlé uličce nějakého afrického města je nezapomenutelná.
Zaujmou i nádherné obrázky, které Joy kreslila.

Janadvorackova
05.01.2019 5 z 5

Výborná.

Uroborus
11.03.2018 5 z 5

Svetoznámy príbeh neobišiel ani mňa a iných z mojej generácie,...s Elzou sme vyrastali, vychovávali mladé a neskôr plakali, nad jej odchodom z tohto sveta. Nezabudnuteľné!

whack
27.12.2017 3 z 5

Strieľanie slonov a levov narúšajúcich nedotknuteľné metastázne ľudské územia mi v hlave utkvelo bohužiaľ viac ako autorkine ochranárske ciele. Strieľanie šeliem útočiacich na antilopy v záujme záchrany antilop mi tiež prišlo ekologicky extrémne disharmonické. Nepopieram autorkine prínosy pre divokú prírodu, hoci bola asi dosť kontroverznou osobou, ale konkrétne od tejto knihy som očakával viac.

majík1
06.07.2016 5 z 5

Překrásná kniha a četla jsem jí několikrát

Stanenka
02.02.2016 5 z 5

Nádherná kniha o životě v přírodě mezi zvířaty. Dost na zamyšlení, proč člověk tak zasahuje do přírody a do života zvířat a pomalu tuto harmonii ničí. Joy Adamson je pro mne velmi inspirativní a statečná žena.

manka71
11.02.2015 5 z 5

Skvělá knížka, četla jsem ji 4x

zvířata, fauna člověk a zvíře

Joy Adamson
rakousko-uherská, 1910 - 1980