Sova15 Sova15 komentáře u knih

Manželské nehody Manželské nehody Randy Susan Meyers

Čtivá knížka, začátek mě bavil víc. Hezké pohledy na manželství z obou stran. Trochu i poučné, jak se lidé pomalu, pomaloučku zotavují po vážném úrazu a co to přináší pro rodinu. Pro nikoho ze zúčastněných to není jednoduché. A můžeme se divit, že manžel selhal? Za jedno je to jen chlap a za druhé už před nehodou nebyl vyvážený, ale převážně zahleděný do sebe. Tyto vlastnosti nezmizí, ani při velké krizi v rodině, ba naopak.

11.08.2017 4 z 5

Maus – Souborné vydání Maus – Souborné vydání Art Spiegelman

Na komiksy také moc nejsem, ale tento mě zaujal. Zajímavý, i když hrozný. Neumím si to vůbec představit a nechci aby se někdy někde něco podobného odehrálo. Proto čtěte. Např. knihu od Miklose Nyiszliho Byl jsem asistentem Mengeleho.

01.08.2017 3 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Krásná kniha, plná historických a náboženských náhledů, které poučili. Přitom velmi čtivá. V podstatě nešla odložit. Hlavnímu hrdinovi musíte fandit celou dobu. Kdysi jsem viděla film, který se mi moc líbil, po přečtení jsem si půjčila znovu. Je tam spousta věcí jinak, i když je také krásný. Ale kniha je kniha....

22.07.2017 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Nádherné čtení, knížka nešla odložit. První díl jsem nečetla, ale film byl krásný. Už chápu, co lidé na "té Moyesové" mají. Určitě si přečtu i jiné konížky od ní.

13.07.2017 5 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Nádherná kniha, nešla odložit. Smutné, veselé , ale hlavně dojemné vyprávění. Jako kdyby moje fenka tušila, co čtu, v parku ležela vedle lavičky (jinak všude šmějdí). Doporučuji všem, co mají rádi pejsky.

02.07.2017 5 z 5

Budu opakovat slova těch, co psali dříve. Príma počtení, vtipné komentáře a i trocha ponaučení. Myslím si, že jsem dobrodruh, ale vydat se do Číny bez znalosti jazyka, písma, bez mapy, to už chce kus odvahy. Každopádně Vám Ládíku fandím (trochu závidím mladí a tu odvahu). A ujisťuje mě to, že děláme dobře, když necestujeme s cestovkami. Třeba vidíme o něco méně "Top památek", ale prožíváme víc místní atmosféru a trocha bloudění k tomu patří.
Kam míříte příště? Těším se i na přednášku, bude, ne?

26.05.2017 4 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Také souhlasím - velmi nadčasová kniha. Problém, kdy není vhodné, aby lidi mysleli, tu už několiktrát byl. A také doufám, že se nebude už opakovat. Bohužel nás ale technologie obklopují čím dál více a není to vždy jen ke prospěchu věci. Pozor -zkuste být někdy off line, bez TV....Taky bych si neuměla představit život bez knih, jako ti, co psali přede mnou.

15.05.2017 4 z 5

Nebreč, Lucie Nebreč, Lucie Stanislav Rudolf

Byla to jedna z mých prvních přečtěných knih v dětství - mládí. I teď, při opětovném čtení, se mi příběh líbil. Vzpoměla jsem si na tu dobu, kdy jsem chodila na základku a prožívala velká kamarádstí s holkama, první lásky...
Nevím, zda by se líbila mé dceři, pravděpodobně by odsoudila nadřazený vztah matky nejen k Lucii, ale ke všem v rodině. Jsem ráda, že jsem jiná a že mé děti umí dát najevo svůj názor a stát si za ním. Přezto knihu i teď hodnotím kladně, vypovídá o době, kdy jsem byla mladá a věci se takto děly (pronášení hřebíků ze závodu, těžké přijímačky na střední školu, koníček Lucky tatínka...)

15.05.2017 3 z 5

Láska v Římě Láska v Římě Mark Lamprell

Vybrala jsem si knížku, protože se právě chystáme do Říma na vlastní pěst. Před několika lety jsem tam byla, ale na cestu připravuji čtením průvodce, zjišťováním informací na netu, ocenila jsem pravdivý popis míst, různé zajímavosti, které lze jen těžko zístat jinde. Příběh byl zajímavý, ke konci trochu zamotaný. Ale hlavní postavy byly krásně vykreslené, mnohdy jsem se v určitých situacích s nimi mohla ztotožnit.

15.05.2017 5 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Právě jsem dočetla. Stejně, jak píše tereza přede mnou, zamýšlšla jsem se během knížky i nad svou cestou životem. Co vlastně chci? Kam směřuji? Autorka je hodně otevřená. Vůlbec bych se ji neovažovala soudit, za to jak žila po smrti matky. Každý se musí se smutkem a prázdnoutou vypořádat. Nesoudím lidi, v jejichž situaci nejsem. Ona pak udělala tu správnou věc - jak je teď módní říkat - vydala se na cestu, aby se hledala. Spousta z nás se stále hledá, ale v běžném rutinním koloběhu to jde velmi těžko. Obdivuji ji, že se na takovou cestu vydala a naprosto chápu, že téměř nepřipravená. Já, když se pro něco rozhodnu, jdu do toho taky po hlavě. Ale zatím jsem nenašla odvahu ani k týdenní samostatné pouti kamkoliv. Třeba ji letos najdu.
Viděla jsem nejdřív film, jsem moc ráda, že jsem pak vzala do ruky knihu. Je v ní toho mnohem víc, dá se o ději víc přemýšlet..... Díky Cheryl

13.04.2017 5 z 5

Sully: Zázrak na řece Hudson Sully: Zázrak na řece Hudson Jeffrey Zaslow

Souhalsím s Marluksou, asi jsem od knihy čekala něco jiného. Ale přesto se mi líbila. Prožívala jsem životopisné události Sullyho. Má pravdu v tom, že když člověk dělá, to co ho baví, dělá to lépe a s láskou. (Ale kolik z nás dělá to, co baví?)
Je pro mne nepředstavitelné, jak rychle se musí pilot rozhodnout, co udělá, když nastane krizová situace. A pokud se nerozhodne dobře....ale co je v dané situaci nejlepší? Je to velká odpovědnost. Až příště poletím, určitě na knihu a Sullyho budu myslet.
Ale odpovědná je i každá jiná práce - řidiče autobusu, učitele, lékaře i uklízečky (např. jestli bude operační sál čistý). A to nám možná chtěl autor sdělit.

25.03.2017 3 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Silná knížka. Nechci soudit dobu, ve které se to vše odehrálo, ale hlavní hrdina byl k všemu odhodlaný kariérista. Dojmy ve mě zůstanou dlouho a nevím, zda najdu odvahu podívat se na film, ikdyž jsem si v panu Karlov při čtení,i pana Hrušínského uměla dobře představit

09.03.2017 5 z 5

Tvůj sluha pes Tvůj sluha pes Rudyard Kipling

Nádherně psaná kniha. Krásný jazyk. Je sice pro děti, ale kdo by se rád nevracel do dětství.....

24.02.2017 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Nejprve jsem přečetla část Veronika. Moc se mi líbila. Potom jsem musela přečíst knihy, které jsem musela rychle vrátit do knihovny. A po "Ostrých předmětech" a "Sově" (krásné, ale drsné) se mi část Jáchym jevila jako pohlazení.
Je zajímavé, jak na stejnou situaci kouká každý jinak a každý ji jinak prožívá.
Patrika Hartla mám moc ráda, jeho divadelní hry jsou (jinak to nejde napsat) boží a i to, co režíruje. Naposledy nás dostal Cawmen. Určitě si od něj ještě něco přečtu.

20.02.2017 5 z 5

Co očekávat, když máte diabetes Co očekávat, když máte diabetes kolektiv autorů

Knížka napsaná tak, že jí rozumí i laik. Nic netají a docela vystraší.

15.02.2017 4 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Knížka je velmi čtivě psaná, není to klasická detektivka, proto nepopisuje vyšetřování. Ale popisuje výstižně zrůdné vztahy v rodině a co z toho pak může vzniknout. A napínavá do poslední stránky.
Četla jsem jí a nastřídačku poslouchala v autě namluvemou Lenkou Krobotovou (moc hezky).

15.02.2017 5 z 5

Soudce a jeho kat Soudce a jeho kat Friedrich Dürrenmatt

krásné - poslouchala jsem na CD. Pohlazení po duši.

01.02.2017 4 z 5

Vážka v jantaru Vážka v jantaru Diana Gabaldon

Jako to většinou bývá. Cizinka mě úplně nadchla, Vážka se mi taky líbila. Ale než začnu číst další díly, musím si dát trochu pauzu.

01.02.2017 4 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

První díl jsem nečetla, hned si ho napíšu do rubriky "Chystám se číst" (knihy mi tam díky databázi knih neubívají, ba naopak).
Velice čtivá kniha, napínavá až do konce, až jsem musela číst do hluboké noci.

01.02.2017 5 z 5

Prach tisíce cest Prach tisíce cest Robert James Waller

Nádherné, po Medisonských mostech krásné vyústění příběhu.

21.01.2017 5 z 5