Solverino Solverino komentáře u knih

Strach Strach Jozef Karika

Skoro tak dobrý jako Trhlina. Na rozdíl od Tmy, která se mi nelíbila, te Strach mnohem konzistentnější, skoro až do konce dobrý. Škoda jen toho konce, tak to chtělo trochu víc dopracovat. Karika dokáže překvapit dobrým dějem, budováním strachu i popisováním vztahu mezi jednotlivými hrdiny. Škoda těch konců. I Trhlina měl na víc. Strach je hodně dobrý, myslím, že snese i srovnání s mistrem žánru Kingem. S. King psal dříve mnohem drsnější věci a teď, na stáří, už dost trpí slovním průjmem.

12.09.2019 5 z 5

Daemon Daemon Daniel Suarez

Tak tuhle knihu by si měl přečíst každý kdo aspoň trochu rozumí počítačům... ne BFU, ale každý POWERUSER. Až do 80% naprosto skvostná záležitost, konec trochu přifouklej, ale taky to šlo. Jinak super záležitost. Hodně zajímavé... a to je to z roku 2006, co teprve o 13 let později, to by bylo ještě zajímavější....

29.08.2019 5 z 5

Outsider Outsider Stephen King

První půlka jako detektivka a pak... pak nastupuje nadpřirozeno. Dost dobré, slupnete to jako malinu. Klasickej King., prakticky to nemá slabá místa. Doporučuji na přečtení.

27.07.2019 5 z 5

Pohled mrtvého Pohled mrtvého Markus Heitz

Hmmm, ze začátku celkem dobré, ale jak se začnou kupit stohy mrtvol, začíná to být čím dal větší blbost... až nesmysl.

15.07.2019 3 z 5

Oneiros Oneiros Markus Heitz

Tak ze začátku celkem dobré, zajímavý nápad... ale potom to začíná být čím dál tím větší "bejkovina" a na konec už jenom nuda a nuda... (P.S. už i ta braková literatura začíná bejt pěkně nudná)

03.07.2019 2 z 5

Dcery Jidášovy Dcery Jidášovy Markus Heitz

Hmmm, celkem se to dá číst.

03.07.2019 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

První polovina je trochu nudnější a na můj vkus dosti polopatická a autor zde trpí slovním průjmem, druhá půlka už je mnohem lepší a dost dobře se to čte... jsem zvědavej na film.

13.05.2019 5 z 5

Evakuace Evakuace Marko Kloos

Tak tady bohužel musím jednu hvězdičku ubrat. Pořád je to IMHO mírně nadprůměrné, ale také se to docela opakuje a začíná to být takové lehce natahované a plíživě nudné... :( škoda.

20.08.2018 4 z 5

Smlouva na život Smlouva na život Marko Kloos

Tak není to manuál pro raketové inženýry, ale čte se to velmi dobře. Autor se vyhýbá složitým popisům technologií a fungování např. mezihvězdného pohonu, ale prima oddychové čtení na dovolenou a na relax od práce. Příjemně řazené do kapitol tak aby se to dalo číst na čtečce na WC. Doporučuji! :)

19.08.2018 5 z 5

Lev pouště Lev pouště Harry Sidebottom

Vřele doporučuju každýmu kdo má rad krvavě plnotučný popis historie, jako kdyby to ten člověk sám zažil. Podle knížek by se skoro dala učit historie v dějepisu, to by to ty děti bavilo!

21.05.2018 5 z 5

Poločas rozpadu Poločas rozpadu František Kotleta (p)

Zase prostě kvalitní "braková" literatura. Není co dodat, za plný zásobník hvězdiček.

Jmenuji se Reacher Jmenuji se Reacher Lee Child

Hmmm, povídková sbírka je trochu oříšek... některé povídky jsou super, sžijete se s příběhem, s postavami a skoro by vám na konci ukápla slza (kamarádi ve zbrani pochopí ten popisovaný pocit sounáležitosti - viz pomoc vojáka vojákovi), ale jiný povídky jsou takový narychlo spíchnutý, slaboučký jako čajíček a až skoro nehodný takového "velikána" jakým Jack Reacher je. A některý povídky jsou skoro až tak směšný, jako vtipy na Chucka Norrise, který napočítal do nekonečna. :)

Bazar zlých snů Bazar zlých snů Stephen King

Tak tohleto je opravdu převeliká bída. Na úrovni seminárních prací na střední škole. Některé velice naivní povídky na úrovni náctiletého, některé už lepší, některé jen tak nastíněné na úrovni přílohy Květů nebo Ženy a život. U někoho jiného by to nemuselo být považováno za až tak slabé, ale u velmistra žánru to považuji za totální krok stranou a těžkou podpásovku na čtenáře. Chápu, že je možné recyklovat všechno možné, ale takhle plný hovnocuc opravdu nechci. Knížku jsem ani nedočetl. Děkuji o tohle opravdu nestojím.

19.08.2017 1 z 5

Živého mě nedostanou! Živého mě nedostanou! Dušan Fabian

Celkem dobré. hodně oceňuju spoustu dobrých a ftipných nápadů.

10.06.2017 4 z 5

Invocatio Elementalium Invocatio Elementalium Dušan Fabian

Ze začátku docela dobré, ale pak to začne nudit... zbytečně moc dlouhé. Klidně bych to trochu zklidnil a udělal pár dílů.Volně na sebe navazujících.

10.06.2017 3 z 5

Zakuti v oceli Zakuti v oceli Miroslav Žamboch

Tak pro mě bomba! (opět) Sugestivně popisovaná krajina po válkách s UI, bojoví boti číhající za každým rohem, za každou větví. Upadající vědomosti lidí a zvolna mizící technologie a znalosti. Pro nás, pro velké (a starší) kluky naprosto MUST HAVE (READ)! Za mě naprostá poklona panu Žambochovi, takovej mladej kluk je to a jak krásně píše! Děkuji, pane Ž! :)

29.04.2017 5 z 5

O poklad Ciboly O poklad Ciboly James S. A. Corey

Musím říct, že jsem čekal více akčnější příběh, ale i tak jsem byl velmi spokojený. Zajímavě se rozjíždí Miller, ta protomolekulární loutka, tak snad dostane v další knize více prostoru. Jinak velice dobré a chvílemi i velice napínavé. Kéž by byla spousta takových knížek...

22.04.2017 5 z 5

Abaddonova brána Abaddonova brána James S. A. Corey

Hmmm, hodně jsem se těšil a byl jsem docela zklamán. Už to nemá ten drive jako první dvě knihy a začíná to být slovním průjmem. Obzvláště pasáže psané z pohledu pastorky Anny je IMHO totální propadák a brzo jsem je začal přeskakovat. Ke konci již celkem nemastné neslané a krom lehce akčnějších pasáží s reinkarnací Millera na stanici prstence je to již spíše lehce podprůměrné. Uvidíme další díly.

15.04.2017 3 z 5

Turnus Turnus Hugh Howey

Hodně dobré, velmi detailně propracované a spíše než sci-fi je to politicko-sociální román. Je smutné co jsou si lidé schopní navzájem dělat. :(

19.03.2017 5 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Trochu lepší detektivka, nic víc...

19.03.2017 4 z 5