Solverino Solverino komentáře u knih

Inferium Inferium Roman Bureš

No tak to je fakt pecka! Musím říct, že Roman Bureš je opravdu PAN spisovatel! Mám velice rád "brakovou" literaturu (v nejlepším slova smyslu - tedy od J.M.Trosky po Vladimíra Šlechtu, Miroslava Žambocha a Františka Kotletu), ale podle mého názoru je Roman Bureš klenotem v koruně české fantasy! Inferium jsem četl ještě kdysi dávno jako povídku a vůbec jsem nedoufal, že by z toho mohl být tak kvalitní román. Moc děkuji! Hrozně moc se mi líbí ta propracovanost každého detailu, přímočará surovost bez velkých kudrlin na jedné straně a vždy nečekaný záblesk lidskosti a přívětivosti (např. Šiška nebo Amálka) na straně druhé, který by mě snad přiměl i uronit v skrytu duše horkou slzičku nad jejich osudem ... prostě nádhera za plný počet bodů a obrovské nadšení po přečtení ... ó děkuji Můj pane! Můj spasiteli!... :)

17.09.2020 5 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Pořád dost na jedno brdo...

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Doktor Glass byl opravdu celkem zábavný!

03.07.2020 5 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Chmmm, víkendové čtení, ale celkem to ujde.

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Celkem se to dá, ale je to dost překombinované a lehce sci-fi.

Bez slitování Bez slitování Tim Weaver

Tak pořád celkem slušné letní čtení, ale už to začíná být s Reakerem celkem únavné... pořád to polopatické vysvětlování a nakonec šíleně překombinované zápletky. Jsem upřímně šokovaný, co všechno za špatnosti se může v takové rozvinuté a multikulturní Británii odehrát! Taky ty nesmysly, týkající se mechanismů policejní práce mě už taky drtí... každý každýmu tam napichuje mobilní telefon, jakoby to byla maličkost. S amatérským "detektivem" kamarádí spousta současným policajtů, kteří ho zásobují spoustou materiálů z policejních databází... prostě nesmysl na nesmysl. Takhle to opravdu nefunguje.

03.07.2020 3 z 5

Výpadek systémů Výpadek systémů Martha Wells

Není to zase tak špatný, jak to tady podle hodnocení vypadá... příběh není moc technický, spíše takový kecací, ale celkem zajímavý námět a jeho rozvinutí... Robokat je tak trochu "Frankestein" z budoucnosti... ale celkem dobrý, krátký, dá se :)

28.06.2020 4 z 5

Ochráním tě Ochráním tě Peter May

aaaa, to je mizérie... kniha se nedá skoro číst a musím přeskakovat celé pasáže, je to strašidelná nuda a spíš čtení pro náctiletá děvčata... skoro mi to přijde jako by pan spisovatel měnil sexuální orientaci a začal psát knížky pro holky a děvčata... nevím jestli to dám, N.U.D.A.!!!

06.05.2020 2 z 5

V objetí smrti V objetí smrti Miroslav Žamboch

Opět pan inženýr spisovatel nezklamal! Výborné oddechové čtení, to by byl seriál! Kam se hrabe Hra o trůny a podobné pohádky pro teenagery, to by bylo něco! Neuvažoval pan spisovatel nabídnout své knihy Netflixu? Držím palce a dejte mi pak vědět!

06.05.2020 5 z 5

Verše pro mrtvé Verše pro mrtvé Lincoln Child

Naprosto super, velmi čtivé, rychlý spád, nebudete se nudit. Výborně napsáno (a samozřejmě i přeloženo)! Doporučuji. P.S. to by bylo parádní kdyby se série Pendergast natočila, nasypat do toho trochu peněz, aby to vypadalo a vybrat někoho na titulní roli Pendergasta, zatím mě fakt nenapadá koho, máte někdo tip?

22.04.2020 5 z 5

Na dně Na dně Jørn Lier Horst

Zatím čtu, průměrná záležitost, nic světoborného... jen musím napsat, že jsem opět smutný z úrovně překladu, zase tomu překladatel rozumí jako koza petrželi a píše takový kokotiny... že prý Colt M1914 je revolver, pchh, pistole je to, varianta na klasickou 1911, ach jo, když tomu nerozumí tak ať si to najde na internetu... je to únavné, číst takové blbosti i v jiných knížkách pořád dokola... jako třeba "zajistil Glocka" nebo "vrazil zásobník do revolveru"...

16.02.2020 3 z 5

Kletba Kletba Vladimír Šlechta

Zase parádní čtení. Je zajímavé to číst a představovat si jaký by asi byl seriál, třeba od Netflixu, nebylo by to tak drahý jako Zaklínač a bylo by to i dost \"Evropské\", mohla by to komplet zadotovat EU, aspoň by to byla k něčemu dobrá!

31.01.2020 5 z 5

Tajná historie Bornnu Tajná historie Bornnu Vladimír Šlechta

Tak musím říct, že se to fakt perfektně čte, je to super oddychovka. Děkuji pane Šlechta, pokračujte dál!

31.01.2020 5 z 5

Povznesení Povznesení Stephen King

Vydržel jsem asi 15% obsahu, ale když se tam do toho začalo zatahovat LGBT a jeho obhajoba, dál už se to nedalo číst... strašná nuda a úpadek pana Kinga. Tohle je už za hranou a číst se to nedá. Veliká slabota, poplatná současné "liberální" době.

18.11.2019 odpad!

Vlk a dýka Vlk a dýka Juraj Červenák

Taková historická detektivka pro děti a mládež (napsali by dříve). Je to takové učesané, už to nemá ten drajv. Dá se to pořád číst, ale už to začíná být trochu nudné. Chtělo by to přitvrdit, samotný Barbarič je měkkota.

09.11.2019 3 z 5

Valkýry Valkýry Robert Fabian

Tak nevím jak ostatním (pacifistům), ale zatím jsem přečetl první část a za mě dost dobrý, čte se to v pohodě, skoro samo. Názvy a modely zbraní mi nevaděj, vím o co jde, ale chápu že to holky může nudit (ale spoň tam nejsou takové kkotiny jako "odjistil revolver" apod.)...ale tohle není knížka pro děvčata a už vůbec ne o lásce :)
Tak i druhá půlka dobrá, Hvězda sice trochu hodně dlouhý a ke konci už to skoro nudí, ale pořád vysoká úroveň "brakový" literatury zůstala IMHO zachována. Mě se to celkem líbilo a byl by to pěknej akční film nebo počítačová hra.... Za mě dobrý!

31.10.2019 5 z 5

Vetřelec - Covenant: Počátek Vetřelec - Covenant: Počátek Alan Dean Foster

Velmi velmi slabá záležitost, skoro úplně zbytečná kniha a totálně o ničem. Nedozvíte se prakticky nic - jedině snad J.T.D. (ale to stejně všichni víme!).

06.10.2019 1 z 5

Vetřelec - Peklo Vetřelec - Peklo Christopher Golden

Pouze průměrná záležitost, zbytečně moc vaty kolem příběhu, je to dost natahovaný a ve finále skoro až nudný. Jediný dobrý je, že se zase dozvíte víc a spojí se filmy mezi sebou - návaznost.

06.10.2019 3 z 5

Vetřelec – Odplata Vetřelec – Odplata James A. Moore

Dobrý, objevují se nové a zajímavé informace - doporučuji přečíst na dokreslení "alien universa".

06.10.2019 4 z 5

Vetřelec - Probuzení Vetřelec - Probuzení Tim Lebbon

Docela dobré - klasika, dobře se to čte a děj rychle ubíhá. Není tam zbytečná vata (láska, psychologie a tak). Pro kluky dobrý!

06.10.2019 5 z 5