Vetřelec - Covenant: Počátek

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kolonizátorská vesmírná loď Covenant se připravuje ke startu a probíhá výběr posledních členů posádky – a v této chvíli dojde k řadě násilných činů, které odhalí spiknutí, jehož cílem je sabotovat start. Přesto zůstávají pachatelé neodhaleni a jejich motivy neznámé. Hrozba zasáhne i samotného Hidea Yutaniho – nejvyššího šéfa čerstvě spojené firmy Weyland-Yutani – v podobě únosu jeho dcery. Je tohle spiknutí výsledkem firemní špionáže, nebo jde o něco ještě horšího? Mezitím kapitán Jacob Branson a jeho manželka Danielsová připravují loď, náčelník bezpečnostní služby Dan Lopé získá klíčovou členku svého týmu a spojenými silami se snaží zastavit technicky vyspělé sabotéry dřív, než zahyne někdo další a samotná loď na oběžné dráze bude zničena....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/367613/big_vetrelec-covenant-pocatek-nWD-367613.jpg 2.733
Série:

Covenant 2.


Žánr:
Literatura světová, Horory, Sci-fi

Vydáno: , Baronet
Originální název:

Alien: Covenant - The Official Movie Prequel, 2017


více info...
Nahrávám...

Komentáře (16)

Kniha Vetřelec - Covenant: Počátek

DarkAvenger
19. července

Mě se tahle kniha líbila i bez vetřelců a ráda se dozvídám něco ze začátku až na konci série proto mám ráda prequely. Detektivní příběhy u sci-fi nejsou až tak obvyklé a už vůbec ne u Vetřelce. Takže příjemné osvěžení série kde je většina knih jen o boji vojácích s Vetřelci a nebo o vědcích a pokusech na nich. Kdo čeká akci a Vetřelce bude zklamán ale ty ostatní fandové sci-fi jako sem já nejspíš ne.

Predator666
10. dubna

Tak tohle mě totálně zklamalo. Připojuji se k větě uživatele Terva - Vetřelec bez vetřelců. Naštěstí se od natáčení této blbosti upustilo a tak toto zklamání naštěstí v kině nezažijem. Kniha patří do série, ale svým obsahem je úplně někde jinde. Byla to asi jen taková nutnost, ale nazvat to Vetřelec a nedát tam ani jednoho - to byl tah na čtenářovu kapsu.


Eyghon
29.07.2020

I když je prequel Covenantu zcela bez přítomnosti vetřelců, tak je to pořád slušná "něco jako detektivka" o přípravách a sabotáži mise Covenant. Zařazení do kategorie sci-fi a horor je správné pouze podle série, v ději knihy žádné sci-fi ani hororové prvky nejsou (kromě pár technických vychytávek). Fanoušům série o vetřelcích ovšem mohu jen doporučit.

davidurban1973
31.10.2019

Příběh dokreslujici universum vetrelcu a predátorů, který se odehrává v dobach, kdy se lidé s těmito tvory ještě nesetkali. Blíže se seznámíme s bezpečnostními pracovníky Covenantu a par dalšími postavami kolonizační lodi, kteří vystupují v předchozí knize (chronologicky následující až po této), kde někteří mimo rychle smrti nic neukazali.
Samotný příběh se točí kolem náboženské sekty, která se na základě nočních můr svého proroka snaží zamezit odletu Covenantu a rozvoji kolonizace vesmíru firmou Weyland Yutani.
Kniha je napsána dobře a je ctiva. Takové sci-fi, které vůbec nemuselo patřit do světa vetrelcu, protože jej z mého pohledu o moc neobohatilo. Spis o nic. Sice se seznámíme s posádkou Covenantu a hlavně společnosti W-Y, ale to je málo. Pokud bychom o nich nic nevěděli, nic by se nestalo, nic podstatného pro další události to není.
Náboženská sekta, která se na technicky zaměřené Zemi objeví a naslouchá vizim z nocnich můr jednoho blázna mi přijde k neuvěření. Pokud by členy byli nějací vidlaci, tak možná, ale protože jsou v ni vesměs inteligentní lidé, kteří pak dokážu plánovat útoky na společnost, sabotáže a vraždy, tak tomu neuverim. Rozhodne ne, pokud jim stačí jen vyprávění šíleného muže o nebezpečí, které číhá ve vesmíru...
Zkratka, tato kniha mi do světa vetrelcu přijde zbytečná.

Solverino
06.10.2019

Velmi velmi slabá záležitost, skoro úplně zbytečná kniha a totálně o ničem. Nedozvíte se prakticky nic - jedině snad J.T.D. (ale to stejně všichni víme!).

Juri81
01.07.2019

Film Covenant to schytal na všech frontách a právem. Následná kniha měla zaplácnout a dovysvětlit otevřené odpovědi, ale namísto toho vyvolala ještě víc otázek. A tento zadaný prequel na objednávku měl zase vykreslit posádku kolonizační lodi, aby nepůsobila jako banda neschopných tupců. Vtipný je, že to poslední se docela povedlo a to i díky absenci toho nejpodstatnějšího…

Ronnie68
21.03.2019

Tato kniha mě příliš nechytila .. bylo to spíše dění před odletem Covenanta ... jak se snažili zastavit odlet lodi .. první díl mě chytil více ...

trudoš
19.02.2019

Vetřelci bez vetřelců. Což by ani tak nevadilo, protože když už nic jiného, je to dobrý nápad, jak uchopit známé téma trochu jinak. Jenže problém spočívá v tom, že Alan Dean Foster vlastně nemá co vyprávět. A jako by si to sám uvědomoval, těch pár akčních pasáží, kterými příběh okořenil, rozmělnil množstvím psychologických profilů nezajímavých a nevýznamných postav. To pak dokresluje zápletka, jež nemá čím překvapit - potíže kolonizační lodi před startem zní jako fajn námět, kdyby se nejednalo o Covenant a nebylo tak jasné, jak to dopadne. Počátek přitom paradoxně neodhalí nic, co by bylo pro pozdější vnímání filmů nebo románů podstatné, maximálně poodkryje roušku tajemství obklopující spojení dvou konkurenčních společnosti Weyland a Yutani. A představí nejzoufalejší teroristickou skupinu na světě, jejíž efektivita a vnitřní logika by mohla soupeřit s tarbíky na valiu. Ale abych jen nehaněl, scény z kosmického plavidla jsou povedené, škoda pouze že zabírají všehovšudy třetinu románu.

1