Solverino Solverino komentáře u knih

Archa zrůd Archa zrůd Pavel Fritz

Hodně dobré, vřele doporučuji.

18.05.2021 5 z 5

Přístav u řeky Styx Přístav u řeky Styx Pavel Fritz

Tak to byla fakt pecka! Akorát musím říct, že ten konec mi přišel tak nějak slabší... trochu se vytratil ten hororový drive a začalo to tak jaksi "pohádkovatět". Ale dobrý, hodně dobrý! Moc doporučuji, asi si koupím nějakou další knížku. Docela mě to bavilo. Pane Fritz jen tak dál a nebál bych se přitvrdit! Moc děkuju, pište určitě dál! :)

13.05.2021 5 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

První dva díly velké a příjemné překvapení, třetí díl už pokulhává. Konec musím říct, že dost překombinovaný a z nostalgie 80% jinak spíš tak kolem 60%. Konec už dost nuda, čekal jsem jestli se to Samovi nakonec všechno nezdálo... některé věci už silně nelogické a na hraně sci-fi, je třeba trochu vypnout mozek, aby se to dalo akceptovat. Ale jinak si klidně zase něco přečtu od pana Barkera.

10.05.2021 4 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Naprosto brilantní záležitost, už dlouho jsem nečetl tak dobrou detektivku/thriller. Mohu jen velmi doporučit. Žádné logické kiksy (nebo jen naprosté minimum, zcela ojedinělé). Hodně dobrá jízda. A hned jdu na další díl....

26.04.2021 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Pecka! Tak tohle se mi fakt líbilo... knížka má slušný akční spád, násilí je tam tak akorát aby se člověk nenudil a dobře se to čte. Za to musím poděkovat překladateli, dobrá práce! Vřele doporučuji všem, kterým se líbil např. film Sedm. (sériový vrah je docela sympaťák)

15.04.2021 5 z 5

Poměrně hodně dobře napsáno, proměnlivá dynamika děje, takhle nějak to zřejmě i dopadne. Jenom si myslím, že to bude trvat poněkud déle, přece jenom "západ" má co prožrat a bude mu trvat trochu déle, než se všechno rozpadne. Ke konci je to poměrně smutné čtení, obzvláště to co se odehrává v Česku. Úplně v tom poznávám ty "havloidy" a podobnou chásku, která bude až do konce "bojovat" za "utlačované" chudáky, co mají na všechno právo a žádné povinnosti a další ten "gender". Obávám se, že nikdo tady nebude mít "koule" na to, aby obrátil kormidlo dějin, dokud to ještě půjde.
P.S. jen bych doporučil autorovi se trochu dovzdělat ohledně ručních palných zbraní, aby nepsal takové nesmysly jako např. "revolver se zásobníky" nebo "Glock ráže .38" apod.

04.04.2021 5 z 5

Ravenor: Návrat Ravenor: Návrat Dan Abnett

Tak pro mě nic zajímavé čtení, krásně surově technicistní. Úplně si plasticky představuju jak to tam musí vypadat, wow to by byl námět na seriál třeba pro Netflix!

28.02.2021 5 z 5

Zřídla Zřídla Kristýna Sněgoňová

Tak za sebe musím říct, že se mi knížka docela dost líbila, a to nesu z Brna! :o)... skoro tolik jako Amanda. Tedy mnohem víc než Krev pro rusalku, to jsem nedal, tam bylo na mě už moc filosofování. Hezky civilně popisované Brno, celkem sympatičtí hrdinové a dobrý příběh. Ani na tom není tolik cítit, že to napsala holka (holky jsou obecně hodně o pocitech a málo o akci, pořád samé přemejšlení, tady to bylo ok, tak akorát...) a držel jsem palce Lutyni :o)

12.02.2021 5 z 5

Ústav Ústav Stephen King

Knížka se dobře čte a docela to pěkně utíká, není to sice pecka peckovitá, ale je to slušné. Pak se to začíná bohužel trochu zamotávat a konec a vysvětlení už tedy nic moc. Škoda že pan King na starý kolena tolik vyměknul. Taky škoda toho trapného kopnutí do Trumpa. Určitě doporučuju přečíst.

01.02.2021 4 z 5

Krev pro rusalku Krev pro rusalku Kristýna Sněgoňová

Sice spousta zajímavých nápadů, ale strašně rozevláté a zpomalené. Hlavní hrdina se pořád rýpe v minulosti a zabředá do nekonečných úvah o ničem... zřejmě je to mentálně ženská. Takže jsem dal asi třetinu a dál prostě nemůžu. Nedávám to... sorry :(

31.01.2021 2 z 5

Spravedlnost Spravedlnost Lee Child

Moc hezky napsané. Akční. Rychle to odsýpá. Sympatické. Všem doporučuji. Jeho manuál. Jak se to má dělat. Jednoduše. Žádná velká věda.

26.01.2021 5 z 5

Nabídka, která se neodmítá... Nabídka, která se neodmítá... Martin Sládek

Wow! Za mě moc pěkný a lehce čtivý, hned jsem si vzpomněl na kultovní sérii her Fallout, Fallout 2 a Fallout : Tactics. Moc pěkné se to čte a přál bych si více takových delších povídek, novel a klidně i více dílny román. Děkuji autorovi za dobrý zážitek, jen tak dál!

30.12.2020 5 z 5

Hladová smečka Hladová smečka Martin Sládek

Moc se mi to líbilo! Chvílemi sice trochu více modernizované než by bylo vhodné, ale příběhově super. Moc dobře napsané, je tam příběh, je tam drsný sever, kouzla a magie a také špetka lásky a náklonosti... určitě bych chtěl pokračování. Pane autor, klobouk dolů, fakt parádní knížka. Děkuji.

26.12.2020 5 z 5

Poslední světlo Poslední světlo Alex Scarrow

Musel jsem chvílema přeskakovat některé nudné a polopatické pasáže, ale jinak to bylo více než dobré. Zajímavě uchopená reality totální ropné "krize". Doporučuji k přečtení, třeba to někoho nakopne, aby si udělal trochu větší zásoby a koupil si na dveře lepší zámek. :)

11.12.2020 4 z 5

Časovládci: Skryté ostří Časovládci: Skryté ostří Martin Sládek

Vynikající záležitost. Musím říct, že smekám klobouk před (pro mě) dosud neznámým autorem! Vynikající a velmi čtivá kompilace Kulhánka, Trosky, Žambocha, Bureše, Hartla a samozřejmě Kotlety. Všem komu se líbí braková literatura a spíše sci-fi než fantasy, je to a must-have v knihovničce. Moc se mi to líbilo, až do konce. To by byl akční film, kam se hrabe ten přestárlý ubožák z Mission Impossible.

11.12.2020 5 z 5

Magos Magos Dan Abnett

Moooc pěkný. Takový manuál inkvizitora. Povídky dost dobrý, některý lepší, některý slabší. Magos hodně dobře napsaný. Je vidět, je spisovatel je profesionál. Komu se líbí Warhanner 40.000, pro toho je to povinnost! :o)

24.11.2020 5 z 5

Tisíc sluncí Tisíc sluncí Alex Scarrow

Zajímavý námět, ale poměrně zabitý je to příšernou rozvláčností zpracování. Dvě dějové linky, ta ze současnosti stojí kompletně za prd a je to děsná nuda, ta z minulosti je podstatně lepší, ale také trpí na slovní průjem a je IMHO zbytečně natahovaná.

23.11.2020 2 z 5

Predátoři Predátoři Alex Scarrow

Tak tohle už je bída a žal, maximálně pro druhý stupeň ZDŠ... velmi řídké a číst se to už nedá vzdal jsem to po asi 50 stránkách... ztráta času. Nedoporučuji ani knížku otvírat pokud je vám více než 16 let.

22.11.2020 odpad!

Jezdci časem Jezdci časem Alex Scarrow

No tak velká pecka jako byl "Reborn" nebo "Remade" to fakt není. Spíš takové "měkké" čtení pro děti a mládež. Nijak zvlášť mě to tedy nebavilo a cca od poloviny jsem začal přeskakovat a "přetáčet" dopředu. Uvidíme jestli to dám celé. Průměrná záležitost.

19.11.2020 2 z 5

Remade Remade Alex Scarrow

Docela dost hustá jízda! Tak jestli je tohle knížka proděti, tak jedině pro hodně otrlé....ale jinak super, moc se mi to líbilo! Knížka má slušnej drive hned od první stránky, vesele se v ní umírá, pak krátké zaškobrtnutí a pak zase hurááá.... něco jako začátky Walking Dead. Doporučuji!

23.10.2020 5 z 5