Časovládci: Skryté ostří

EXISTUJE NĚCO, CO DOKÁŽE ZMĚNIT POVAHU LIDSTVA? Jorgen je jedním z mála lidí, kteří ví, jak překračovat hranice času. Zaneprázdněný hledáním ztracené přítelkyně Maeve, zapíjením antidepresiv alkoholem a postupujícím šílenstvím přijímá anonymní zakázku, která bude mít fatální dopad nejen na jeho vlastní osud. Albert Everett má poslední šanci zahájit guerillovou válku a přizpůsobit si budoucnost světa vlastním záměrům. Task Force Aion má poslední šanci stvrdit svá předchozí vítězství a zajistit přirozený vývoj dějin. Major Kanedy nevnímá žádnou šanci jako poslední a při každé z nich je odhodlán obětovat vše. Válka potichu nabírá na obrátkách, bojištěm jsou všechny epochy napříč časem a lidskost zdaleka není její jedinou obětí. Oči kyborgů pod středověkým sluncem jsou ale všechno, jen ne lidské, a oběti – ty jsou jen statistickým údajem… ____ „Román Časovládci: Skryté ostří je dechberoucí dobrodružné čtení, drsná a divoká jízda napříč dějinami i paralelními světy.“ – PEVNOST...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/446426/big_casovladci-skryte-ostri-pLi-446426.jpg 4.248

Kniha Časovládci: Skryté ostří

hanzmb

Tady zase chtěl někdo co nejvíc, až se mu podařil dort od pejska a kočičky. Neustálé skoky tam a zpět, bez toho, že by měly solidní logické zdůvodnění. Jediná pasáž, která za něco stála, jsou ty křižácké války. Tady se autor na chvíli zklidnil a setrval delší dobu v této realitě. Tohle mohl být základ velmi slušné knihy. Ale to by autor nemohl chtít nacpat do 500 stránek všechno od Terminátora přes Amber po Task Force.

orson

Začátek hodně hodně zmatený, netušil jsem o co jde, koho sleduji ani kdy se to odehrává. Postupně naštěstí převládl jeden příběh a vše začalo pomalu dávat smysl. Jako nebylo to špatné, vážně to nebylo vůbec špatné.

uzivatel0345
10.05.2021

Super kniha, snese nejpřísnější srovnání s nejlepšími světovými sci-fi romány. Přál bych tomuto autorovi a této knize celosvětoví úspěch.
K dokonalosti chyběli v přílohách na začátku a na konci mapky míst kde se Odehrávají podstatné části děje minimálně Prahy.

duben
26.03.2021

Super kniha, která velice překvapila. Ze začátku to bylo lehce rozvleklé a než se vyprávění trochu usadilo, ale pak se to rozjelo v ideálním tempu a i když jsem si u první části říkal, jestli budou takhle rozvleklé i další, tak je to zbytečně natahované ... ale ono není. Nakonec se to rozjelo tak, že jsem při čtení ve vaně chtěl vždy dočíst daný díl. To znamená vystydlou vanu i s připouštením horké vody a čtení do 2-3 hodin ráno, celkem třikrát v jednom týdnu. Díky tomu pak bylo rozhodování jestli dát 4 nebo 5 jasné. Není to úplně čistých 5 bodů, ale autor si je za dobře zrpacovanou knihu zaslouží. Líbilo se mi dobře promyšlené míchání časových liní a mírné "ech" u závěrečného epilogu.

Racek213
30.12.2020

No jo, za 4,5 jen, ale za to že je to české dám 5. Sládek ... dobrý, moc se to povedlo, máte za jedna mínus...

dzahradnik
22.12.2020

Tak tahle pecka mě chytla a nepustila, dokud jsem nečučel v zamyšlení do epilogu. Autor nechá čtenáře ze začátku trochu tápat, ale brzy začne být jasné, o co jde, i když si pomáhá žánrově tradiční hrdinovou insomnií (vivat Amber). Akční tak akorát, trochu moralizování, ale stejně chcete držet palce lidstvu, ať nedopadne tak, jak už mělo několikrát na mále..

Solverino
11.12.2020

Vynikající záležitost. Musím říct, že smekám klobouk před (pro mě) dosud neznámým autorem! Vynikající a velmi čtivá kompilace Kulhánka, Trosky, Žambocha, Bureše, Hartla a samozřejmě Kotlety. Všem komu se líbí braková literatura a spíše sci-fi než fantasy, je to a must-have v knihovničce. Moc se mi to líbilo, až do konce. To by byl akční film, kam se hrabe ten přestárlý ubožák z Mission Impossible.

vlasta7551
11.12.2020

Více jak rok jsem obcházel tituly tohohle autora a až teprve tímto počinem jsem se nechal oslovit. Nejsem nějaký ultraznalec s přehledem knih tohoto ranku na trhu. Jsem konzervativní čtenář, který sází na jistotu CZ autorů Žambocha, Kotlety, Kotouče nebo třeba Hlávky. Kulhánek je samozřejmě klasika, ale je u mne asi navždy v klatbě kvůli neochotě reedic jeho starších děl. (bla bla, ohraná písnička…)
U Časovládců jsem měl tedy logicky spousty opatrných očekávání a taky předsudků. První stránky mne lehce vyděsily – spousta jmen, někdy sotva vyslovitelných a zapamatovatelných. Víc časových a prostorový linek a s tím obava, jak budu schopen udržet pozornost.
Ale byla je to jen zkouška mé trpělivosti a pochyb. Děj se totiž začne rozjíždět v „takakorát“ kvaltu, čtenář si postupně uvykne na jména a s chutí se stává svědkem postupného odhalování historie a souvislostí hlavních postav.
Autor dobře – nikoliv však podbízivě - prodává své historické znalosti. Přiznám se, že jsem nikdy kvůli příběhu v knížce nehledal na internetu dodatečné info. V tomto případě o obléhacích středověkých strojích a rozdíly mezi trébuchetem, onagerem a mangonerem.
Děj je strhující, krev teče v rozumném proudu a na jemné porno taky dojde. Za mne určitě originální a velmi čtivý příběh. Bavily mne i vedlejší postavy, které se zde jen nemíhají povrchně příběhem, ale čtenář má šanci poznat je blíž.
Kde je k.rva pokračování?
PS: Díky za duo androidů s originálními jmény a Bernardovu citaci s ovečkama ;-)