Jezdci časem

Zahrávejte si s časem a známý svět… by se mohl změnit ve svět, jak ho neznáte. Liam O´Connor měl zemřít v moři v roce 1912. Maddy Carterová měla zemřít v letadle v roce 2010. Sal Vikramová měla zemřít při požáru v roce 2026. Ale několik okamžiků před jejich smrtí se zničehonic kdosi objevil a řekl: „Podej mi ruku…“ Jenže Liam, Maddy a Sal nejsou zachráněni. Najala je organizace, o jejíž existenci nemá nikdo ponětí, s jediným cílem – aby opravovali narušenou historii. Protože cestování časem je možné a někteří lidé by se rádi vrátili v čase a měnili minulost. Proto existují JEZDCI ČASEM, aby nás chránili. Aby zabránili cestovatelům v čase ve zničení světa…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/81_/81322/jezdci-casem-81322.jpg 4.1124

Jezdci časem / Jazdci časom (1.)

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno:, BB art

Time Riders (2010)

Kniha Jezdci časem

Dani3
12.06.2018

Nebylo to úplně špatné, řekla bych lepší průměr.

Tři lidé na pokraji smrti dostanou možnost jí uniknout a stát se součástí týmu, který dohlíží na čas a v případě, že je něco jinak, mají za úkol to odhalit a napravit.

Cestování v čase mám ráda, ale tady mi vadilo, že to bylo napsané tak nějak moc jednoduše (občas i nelogicky). Možná, kdyby hlavní hrdinové, kteří zachraňují svět, byly o něco starší, tak by mi to přišlo více uvěřitelné. Začátek byl slibný, ale jakmile se tým rozdělil, tak mě to postupně přestávalo bavit. Další díly už číst nebudu.

Leiah
17.02.2017

Moc se mi líbilo. Problém Jezdců časem je ten, že je to vyprávění na pokračování. A těch pokračování je devět. Pak se teprve příběh uzavře. To, co se zdá v jedničce nelogické, je v šestce vcelku logicky vysvětleno. A věřím, že v dalších třech dílech dojde k odhalení i zbytku "záhad a nelogičností". Příběh je napsaný tak, že každá kniha má svoje zcela nezastupitelné místo a dost dobře nejde číst na přeskáčku. Podezřívám pana Scarrowa, že tam ty domnělé nelogičnosti dal schválně, aby čtenáře trochu pozlobil, než odhalí skutečný záměr. Každopádně, zbylé tři knihy jsou na cestě, už se těším na to, jak to nakonec dopadne. Ta předvídatelnost se také zdá být pouze zdánlivá...
Pro info: 1. Jezdci časem, 2. Predátoři, 3. Kód apokalypsy, 4. Absolutní válka, 5. Brány Říma, 6. Město stínů, 7. Král pirátů, 8. Proroctví Mayů, 9. The Infinity Cage (Klec nekonečna??? tady si s překladem nejsem jistá. Možná až přečtu.)

Klarsik3
26.01.2017

Zprvu jsem se nemohla začíst, kdežto konec sem četla jedním dechem.. Pravda je to předvídatelné a občas sem knihu zavřela se slovy to je blbost.. Nakonec mi to nedalo a dočetla sem jak sem psala jedním dechem... Je to vcelku chytlavelé ale hold to chvilku trva.. I když mě to nakonec bavilo sem ráda že to nema uplně otevřený konec.. Do dalšího dílu se nemam v úmyslu poustět.. Jednorázovka dobrá..

boekwurm
07.04.2016

Tohle nebyl můj šálek čaje, ale to je moje chyba, nemám se pouštět do young adult! Postavy jsou ploché a nelogické, zejména pak ty z historických dob, které se chovají tak, jak by se určitě chovat neměly, díry v logice velké jako Macocha, a od začátku je až příliš předvídatelné, kam to celé směřuje. Přestože je to poměrně čtivé, měl jsem co dělat, abych to dotáhl do konce. Je to pravý protipól Propasti času, kterou jsem četl před tímto veledílem.

Patapuf
11.02.2016

Je to zase něco jiného a rozhodně se u toho nudit nebudete... i když pár věcí mi tam přijde nelogických... například jak .... zničí v jedné variantě svět.... to je přece blbost, protože kdyby zničil lidstvo nemohl by nikdo vyvinout stroj času.... tady někdo neposlouchal Sheldona :)

Nasko
24.10.2015

Jedna z nejlepších knih o cestování časem, které jsem kdy četla.

Škoda, že v ČR vyšly jen první dva... Zbytek asi dočtu ve slovenštině... Sousedi mají zkrátka větší štěstí.

pobijecmuch
01.08.2015

Konečně se mně dostaly do rukou knihy ze série Jezdci časem a kroutím hlavou, co někteří čtenáři o tomto prvním dílu "pějí" za oslavné ódy. Kniha patří do žánru sci-fi pro děti a mládež, protože je to spíše taková "příručky mladých svišťů", než román pro normální fanoušky cestování v čase. Z knihy jsem tedy zklamán, ale také ji nepovažuji za úplný propadák. Knihu hodnotím průměrem a ještě dám šanci druhému dílu.

kamolka
14.05.2014

Nebylo to špatné, občas i zajímavé, ale cestování časem není pro mě.