Jezdci časem

Jezdci časem https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/81322/bmid_jezdci-casem-81322.jpg 4 162 32

Zahrávejte si s časem a známý svět… by se mohl změnit ve svět, jak ho neznáte. Liam O´Connor měl zemřít v moři v roce 1912. Maddy Carterová měla zemřít v letadle v roce 2010. Sal Vikramová měla zemřít při požáru v roce 2026. Ale několik okamžiků před jejich smrtí se zničehonic kdosi objevil a řekl: „Podej mi ruku…“ Jenže Liam, Maddy a Sal nejsou zachráněni. Najala je organizace, o jejíž existenci nemá nikdo ponětí, s jediným cílem – aby opravovali narušenou historii. Protože cestování časem je možné a někteří lidé by se rádi vrátili v čase a měnili minulost. Proto existují JEZDCI ČASEM, aby nás chránili. Aby zabránili cestovatelům v čase ve zničení světa…... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , BB art

Time Riders , 2010

Kate.S
07.05.2013

Nebudu asi hodnotit, jelikož jsem knihu nedokázala dočíst. Po přečtení všech hodnocení, jsem očekávala něco mnohem lepšího. Na Jezdce časem jsem se moc těšila, ale hrozně mě to zklamalo. Přišlo mi to nudné, takže jsem se do příběhu nedokázala začíst a plně vžít. V některých částech mi to dokonce přišlo jako směs nudných blábolů. Možná jsem to ale jen četla ve špatné náladě. Nicméně, přečetla jsem něco přes sto stran, dál už jsem nemohla. Hlavní postavy se mi nijak nezamlouvaly a přišly mi hrozně umělé. Kdybych přeci jen hodnotila, určitě bych dala o polovinu méně hvězd než ostatní. Zkrátka mi tato kniha nesedla.

black.susi
10.03.2013 4 z 5

Většinou když v knihovně vybiram na slepo, nedopada to moc dobře :-D Když jsem si donesla domu tenhle ulovek, zjistila jsem , že je kniha určena pro spiše pro čtenaře o par let mladši než jsem ja. Ale stejně jsem to zkusila, a nakonec jsem byla celkem přijemně překvapena. Asi ještě nejsem až tak stara :-D ale mi se to docela libilo. Je to dobre, je to čtive, je to zajimave... sem tam sice všechno uplně nepasuje, mirne nelogičnosti se taky najdou, ale co už. Věřim tomu, že kdybych byla o par let mladši, byla bych o to nadšenějši. Takhle "jenom" čtyry hvězdy.

rm
30.01.2013 5 z 5

Nemá chybu! Velmi dobrá. Trochu bych sice posunul věk čtenářů, pro které je určena ale jinak supr. Nedočkavě čekám na další pokračování!

Mako123123
21.12.2012 4 z 5

Kniha mi pripadala občas zvláštna pretože mi tam chýbali nejaké informácie- nejaká podpora atd, dejovo to bolo zaujímavé i ked tému svetovej vojny moc nemusím ale inak goood.

Doriana.M
24.10.2012 5 z 5

Knihu jsem náhodně vytáhla z regálu v knihovně a zaujala mne hned po prvních stránkách. Líbí se mi propracovanost systému cestování časem i logika souvisejících pravidel. Jakmile jsem začala číst, prostě jsem potřebovala vědět, co bude dál. Rozhodně se těším, až se mi dostane do rukou druhý díl.

Juliatta
15.08.2012 4 z 5

Právě dočítám, šetřím si ten napínavý závěr a najednou se dozvím, že už je i druhý díl :-D. Tak sláva. Je to napínavé, zajímavé a věčné téma. Mutanti jsou dostatečně nechutní, pokud by došlo ke zfilmování, tak bych asi koukala s hlavou pod dekou :-D.

nightlybird
14.08.2012

Jak napovídá název knihy, jde o temporální tématiku, která je v SF knihách čtenářsky poměrně oblíbená a vděčná. Není divu, že jsem po ní v knihovně do regálu hrábl – až doma při čtení jsem zjistil, že je psaná pro jinou věkovou kategorii. No, dočetl jsem ji. Že bych z ní byl bůhví jak na větvi, to říct nemůžu. To bude tím, že mi není –náct ale –sát a jsem rozmazlený (pokud jde o tento druh syžetu) autory jako Anderson, Heinlein, Hawke a další, kteří z obdobného tématu dokázali vytěžit víc a hlavně to napsat líp.
Ty tři hlavní postavičky, které mají zachránit „náš“ svět, mi připadaly jaksi ploché a hodně papírové, chybělo mi využití časových smyček, paradoxů, trochu „abstraktní“ fyziky, etc. Stejně tak mi popisy alternativní historie připadaly tak trochu zjednodušené( i takové popisy musí mít aspoň elementární logiku) . Po pokračování se rozhodně pídit nebudu, ale knihu také nehodnotím – to musí čtenáři, pro které je určena.

GaBella
24.06.2012 4 z 5

Kniha je čtivá, napínavá, dobrodružná a s dobrým námětem, ale něco mi v ní chybělo - láska a romantika.

ferda
29.05.2012 4 z 5

Nepochopitelné ,ale napínavé.

Black Star
19.01.2012 5 z 5

Nádhera,nádhera,nádhera...Moc krásná knížka,hodně jsem se vžila do role Maddy,ale nejvíc líto mi bylo Liama,který to má podle všeho nejtěžší...Těším se na pokračování! :)

Daudalinka
12.11.2011 3 z 5

Strašně jsem se těšila až takhle knížka vyjde protože o cestování časem jsem toho moc nepřečetla.Okamžitě jak se objevila na pultu v knihkupectví šmátla jsem po ní a oči mi jiskřili nadšením.Do knížky jsem se úplně ponořila ale asi v půlce nevím proč mě prostě přestávala bavit.Trvalo mi skoro měsíc než jsem dočetla posledních 100 stran protože jsem se k tomu prostě nemohla nějak vrátit.
Cestování časem je skvělý nápad a to že Hitler vyhrál druhou světovou válku byla dost děsivá.I přes tu nechut přečíst si zbytek knížky se mi ve finále docela líbila.

Vendiii1
06.11.2011 5 z 5

Páni! Páni.. Nevím, co říct. Opravdu se mi to hodně líbilo. První polovina méně ale druhá polovina to úplně a dokonale vylepšila, a to nemluvím o posledních asi.. 100 stranách, které byly naprosto úžasné.
Těším se na pokračování. :)
Bob :)