Sofós Sofós komentáře u knih

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Hm, ač nerada, musím dát pouze 4*. Kniha splnila má očekávání jen částečně. Téma sice bylo zajímavé, ale tak nějak tomu "chyběla šťáva". Promiň, Nesbø, ale nemůžu jinak...

12.02.2018 4 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Jak to ten Nesbø dělá? Je to ďábel, co píše knihy... Myslela jsem si, že Sněhuláka nelze překonat a ejhle, opak je pravdou! To, co předvedl v Policii, je prostě neskutečné. To nervy drásající napětí, ta až nechuť obrátit další stránku z obavy, co mě tam čeká. Plno falešných stop, kterými jsem se nechala svést... A můj údiv nad tím, kdo je vrahem. Nemůžu než smeknout. Za mně 6*!!!

14.12.2017 5 z 5

Už se nikdy nevrátí Už se nikdy nevrátí Hans Koppel

Autor ukazuje, že pro pomstu jsou někteří schopni čehokoliv. A že ani čas vždy hrany neobrousí. Kniha nebyla obsáhlá, což hodnotím velmi pozitivně. Díky tomu se děj netáhl. Kniha se mi velmi líbila.

23.11.2017 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Nemůžu říct, že to byla kniha, která čtenáři drásá nervy. Téma ale bylo velice zajímavé a i forma byla čtivá. Byla jsem ukolébaná pocitem, že vše je jasné - viník i důvod. A nakonec, světe div se, mi autor ukázal, že věci se mají jinak. Závěr mě překvapil a díky tomu dávám 4*.

23.11.2017 4 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Můj názor na tuto knihu se v průběhu čtení vyvíjel. Mám ráda, když má kniha spád a toto mi zpočátku chybělo. Ale pak to začalo... Autor přitvrdil a atmosféra začala houstnout. Chvílemi jsem ani nedýchala. Poslední třetina byla tak ďábelská, že zkrátka nešlo přestat číst. Takže závěr? Skvělá, skvělá, skvělá!!!

07.11.2017 5 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Ve druhém díle začíná děj nabírat obrátky. Autorka detailněji vykresluje charaktery postav a jejich další možné směřování v příběhu. V závěru dojde k odhalení okolnosti, která má zásadní vliv na život hlavní postavy. A tato informace donutí čtenáře okamžitě pokračovat 3. dílem (vím o tom svoje...). Velmi povedená kniha!

09.08.2017 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Nikdy jsem nečetla fantasy, jsem velkým fanouškem detektivek. Ale zkusit se má všechno, ne? A musím říct, že jsem byla velmi, velmi mile překvapena. V této knize si autorka "připravovala půdu" pro následující díly. Děj z tohoto důvodu nebyl moc akční (i když na konci jsem si i té akce užila), ale to vůbec nevadilo. Styl byl velmi čtivý a nechyběl i humor. Tak a teď jdu a pustím se do Půlnoční koruny!

12.07.2017 5 z 5

Otevřené manželství Otevřené manželství Tess Stimson

Kniha plná překvapení! Nejdříve to vypadalo na Padesát odstínů šedi ve čtyřech. Skoro jsem si říkala, jestli to vůbec chci číst. Naštěstí druhá půlka knihy byla jiná a právě pro tuto půlku knížku doporučuji k přečtení. Autorka ukazuje, jaké důsledky může mít snaha o "malé" rozptýlení v manželství. Závěr překvapivý, naprosto nečekaný.

20.06.2017 4 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Zvláštní styl, kterým autor psal, mi zpočátku moc neseděl. Nejdříve byl děj "neškodný" - průměrný muž pracující v krematoriu vede průměrný život. Stačilo ale, aby na něm "zapracoval" jeho přítel, člen fašistické NSDAP a z tohoto obyčejného muže se stal udavač a vrah. A navíc byl přesvědčen, že dělá záslužnou práci pro lepší zítřky. Děsivý příběh, který mnou doslova otřásl. Tato kniha patří k těm nejlepším, co jsem četla.

13.06.2017 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Geniální kniha, která ukazuje, že původně dobrá myšlenka se může zle zvrtnout a jak málo stačí a nastolí se totalita. Nechápu, že vyšla už v roce 1943. Je tak nadčasová, až z toho mrazí. Rozhodně doporučuji k přečtení!

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Dojemný příběh starého rybáře zápasícího s přírodou i se sebou samým. Nelze než obdivovat odhodlání hlavního hrdiny být tím, kdo vyhraje. Krásná kniha.

13.06.2017 4 z 5

Anna Kareninová I Anna Kareninová I Lev Nikolajevič Tolstoj

Skvělá sonda do života šlechty carského Ruska. Rodinné vztahy, nevěry, účelová přátelství, závist, různá pojetí morálky. Styl je velmi čtivý, děj čtenáře pohltí. Vřele doporučuji!

Kruh Kruh Bernard Minier

Nadchl vás Mráz? Pak si určitě přečtěte i Kruh! Autor opět napíná čtenáře a nabízí varianty možného pachatele. Souběžně s hlavním dějem "běží" ještě druhý. A je na místě ptát se proč. Závěr je opět překvapující a navíc se vysvětlí, proč ta druhá dějová linka. Kniha byla čtivá, ale je pravdou, že nervy drásající napětí jako v Mrázu nečekejte.

31.05.2017 5 z 5

Proměna Proměna Franz Kafka

Že je zvláštní, jak se hlavní hrdina Řehoř nepozastavuje nad svou proměnou a jediné, co ho trápí je, jak se ve svém stavu dostane do práce? Ano, to je. Ale o to tady nejde. Hlavní myšlenkou je ukázat, jak nevděční a krutí dokážou lidé být. Dokud Řehoř živí rodinu, její členové si ho cení. Ale ve chvíli, kdy má problém a pro změnu potřebuje pomoc on, jeho nejbližší se od něho štítivě odvrátí. Je pro ně pouze odporným hmyzem, který jim komplikuje jejich život. A všichni doufají v jeho smrt, aby mohli opět spokojeně žít. Knížka mě velice zasáhla. Doporučila bych ji starším čtenářům, její hloubku člověk pochopí, až když posbírá nějaké životní zkušenosti.

09.02.2017 4 z 5

Zabiják Zabiják Émile Zola

Kniha je názornou ukázkou, že klasika má co nabídnout. Příběh je nadčasový, děj by šel v pohodě zasadit do dnešní doby. Autor, jehož styl je velmi čtivý, popisuje vzestupy a pády hlavních hrdinů. A pády jsou to skutečně hluboké, až na dno lidské společnosti (a odkud už nebývá návratu). Příběh nenechá čtenáře chladným, donutí ho přemýšlet. Já osobně řadím tuto knihu mezi to nejlepší, co jsem četla.

05.02.2017 5 z 5

Kniha, kterou budete milovat nebo nenávidět, nic mezi tím. Při čtení jsem si zpočátku říkala, že si ze mně autor dělá legraci. Příběh byl absurdní, plný situací, které by v reálném životě nemohly nastat. Nebo mohly...? Něco ve mě mi našeptávalo, že čistě teoreticky k tomu všemu mohlo dojít. Takže pokud přistoupíte na tuto autorovu "hru", prožijete příběh, který vás pobaví a rozesměje. A navíc zjistíte, že ani ve 100 letech život nekončí...

27.01.2017 4 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Tak to tedy byla jízda! Nic pro milovníky romantických příběhů. Autor mistrně vykresluje atmosféru plnou strachu a nebezpečí. Na knihu je třeba si udělat čas, je těžké ji odložit a přestat číst. Autor nabízí čtenáři několik možností, kdo za vraždou stojí. A ve chvíli, kdy se zdá, že je to jasné, rozmetá čtenářův názor na kusy. Závěr je překvapivý a tak to má u detektivky být. Skvělá kniha.

27.01.2017 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Třetí kniha ze série s Cormoranem Strikem. Protože jsem četla i předchozí knihy (Volání Kukačky, Hedvábník), předpokládala jsem, že autorka bude stále lepší a lepší. Ve Volání Kukačky mi vadil pomalý "rozjezd", v Hedvábníkovi se autorka poučila a kniha měla svižnější tempo. Mé očekávání se ale nevyplnilo. Kniha neměla prakticky žádné napětí, spád. Všechno se tak nějak vleklo. A ani konec nebyl tím, co by mi "vyrazilo dech". Bohužel kniha byla pro mě zklamáním. Budu zvažovat, jestli si přečtu další pokračování, pokud nějaké vyjde.

24.01.2017 2 z 5