SněžnáSova SněžnáSova komentáře u knih

Roztomiloučká krásně ilustrovaná knížečka.

20.05.2022 5 z 5

Podlý král Podlý král Holly Black

Já to miluju. Čtivé pokračování se spoustou zvratů a intrik. Jude je nesmírně odvážná (což už se ukázalo v prvním díle) a mě hrozně moc baví . Až na její sestru jsem si postavy oblíbila . Přečtené jsem to takřka hned a konec jsem vůbec nečekala. Pokud máte rádi vílí fantasy tak si tohle rozhodně přečtěte! PS: Asi jsem se zamilovala do Cardana.

20.05.2022 5 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Pecková fantasy s perfektními postavami a nadupaným dějem. Čtení byla jízda a rozhodně říkám "číst ,číst a číst"...

13.05.2022 5 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Nemám slov jak tohle bylo propracované. Hrozně ráda čtu o záporných postavách a podívat se do hlavy krutému Snowovi bylo husté. Kniha je sice celkově pomalejší ale miluju ty balady. A jak říká Míša Radši Knihu odhalí tajemství. Celkově jsem s knihy měla smíšené pocity kdy jsem v jednu chvíli Snowovi i fandila a ke konci my bylo až špatně s jeho chování .Mě jinak fascinuje vývoj hladových her .Pro fanoušky Hunger Games je to kniha kterou si musí přečíst.

06.05.2022 5 z 5

Hunger Games 1–3 (box) Hunger Games 1–3 (box) Suzanne Collins

Úžasná série !

12.04.2022 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Kniha byla jednoduše moc fajn. Upoutalo mě hlavně spojení mezi Katniss a přírodou. Oproti filmu se mi zdá kniha trochu poklidnějši ale oboje je dobře spracované. PS: Já fandím Hurikánovi (ikdyž vím jak to dopadne).

03.04.2022 4 z 5

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

Dvory prostě miluju a tenhle díl mě taky nezklamal . Mě osobně se jako pár víc líbí Rhys a Feyre ale romantika mezi Cassianem a Nestou je též velmi slibná. Moc mě to bavilo, Sarah J. Maas píše čtivě a kniha mi odsýpala .Nečekejte extra děj ale určitě knihu zkuste !

29.03.2022 4 z 5

Anna z ostrova Anna z ostrova Lucy Maud Montgomery

Vůbec bych netušila že se mi kniha po předchozím pro mě neatraktivním dílu bude líbit natož že na konci uroním i pár slz .Bylo to krásné ani nevím jestli slzy byli ze smutku , krásy čí neuvěřitelně krásně popsaného soužení hrdinky. Závěr i celá kniha byli neuvěřitelně milí a ani knize nezazlívám pomalí místy až zdlouhavý děj. Moc se mi líbilo jak si Anna uvědomuje že život není růžový sen a že se zní na univerzitě stala mladá moudrá žena .Knihu bych doporučila jako odpočinek a pohlazení na duši.

18.03.2022 5 z 5

Maxovy trable: Zamčený ve školní skříňce Maxovy trable: Zamčený ve školní skříňce Rachel Renée Russell

Normálně bych si knihu nepřečetla ,ale protože jsme s kámoškama skoušeli snižní štafetu(na štafetu je kniha ideální) tak nebyla špatná. Mně osobně moc neoslovila ale pro ty co mají rádi vtipné knihy tak určitě super.

17.03.2022 3 z 5

Iko sama sebou Iko sama sebou Marissa Meyer

Co k tomu jen říct...? Á ano už vím...SKVĚLÉ ZAKONČENÍ MĚŠÍČNÍCH KRONIK !!!

06.03.2022 5 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Ach jo ,Tak tohle mě zklamalo! Protože jsem viděla seriál i film ,očekávala jsem velmi dobrou knihu ale tohle mě tak moc nebavilo. Clary mi přišla dětinská, nerozvážná a jako hlavní postava mi vůbec nesedla .Jace je prostě arogantní blonďák a o ději jsem věděla. Možná jeto jen otázka osobního vkusu nebo spoilerů v seriálu ale tuhle knihu jsem nedovedla dočíst .Přece jen věřím že kniha má své čtenáře a dokáže zaujmout.

06.03.2022 1 z 5

Hvězdy nad hlavou Hvězdy nad hlavou Marissa Meyer

Povídkové díly mě většinou vrátí do děje a připomenou mi skvělou sérii a proto je miluji. Avšak tohle bylo slabé, myslím si že knihu je tak trochu zbytečné číst kromě posledních dvou povídek .Ještě mě pobavila povídka Carswellův průvodce za štěstím a to je vše co doporučuji. Ne že by to bylo snad špatně napsané ale spíš ni to přišlo prázdné. Autorka se zbytečně rozpitvávala s příběhy o kterých jsme už slyšeli. Za mě je to OK ale když si tohle necháte ujít tak se nic nestane.

04.03.2022 3 z 5

Iko Iko Marissa Meyer

Komiksy nikdy nebyli moje srdcová záležitost ale tohle bylo boží! Iko je moc super postava a rychle k ní člověk přilne. Také se mi líbí pokračování osudů všech hrdinů akorát je mi líto Cinder že na měsíci zůstala trochu opuštěná...PS: Musím dát Iko za pravdu že Kinney je hňup!

23.02.2022 5 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Bylo to skvělé! Měsíční kroniky jsou velmi čtivé a originální. Pří čtení prvního dílu jsem si myslela že na sebe vůbec nenavazují ale jsou překvapivě promyšlené a skvěle to funguje. Jediné co bych podotkla ke knize Winter je že je o malinko delší než musela být . Nicméně chápu že věci do sebe museli zapadnout. Konec mi přišel neuvěřitelně roztomilý. Proto říkám číst, číst a číst...

22.02.2022 5 z 5

Anna z Avonlea Anna z Avonlea Lucy Maud Montgomery

Čtení mě bavilo ale není to zrovna můj „šálek kávy ". Spíš bych to doporučila začínajícím čtenářům. Knize se však musí nechat její krásné prostředí a okouzlující obálka (kvůli ní jsem knihu potřebovala do své knihovny). Za mě se kniha hodí na cesty, vejde se všude, a proto hodnotím třemi hvězdičkami.

09.02.2022 3 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

(SPOILER) Kniha se mi líbí ale za mě trochu zdlouhavá.Oživení Rysanda mi přišlo klišé. Myslím si že autorka to mohla napsat jinak.Celkové jsem spokojená a sérii vřele doporučuji!

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Pro mě „Láska na první stránce! "Kniha má perfektní děj a moc se mi líbí romantická linka mezi Feyre a Rysandem.

06.02.2022 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Knihy jsem se sice bála ale milé mě překvapila. U čtení jsem si skvělé odpočinula ale nevadilo by mi kdyby důležitý děj přišel dříve. Celkově super a moc se těším na další díl!

Coco Chanel Coco Chanel Megan Hess

Kniha je velmi zajímavá a má úžasné ilustrace.