Šnek86 Šnek86 komentáře u knih

Kolumbova záhada Kolumbova záhada Steve Berry

Trochu překombinováno, občas se člověk ztratil.Kolumbus, židi, poklad, golem, Praha, Jamajka atd. Příběh je ovšem zajímavý a dává nový pohled na historii, než jak jí známe.

13.07.2023 3 z 5

Císařova hrobka Císařova hrobka Steve Berry

Na pozadí terakotové armády se odehrává příběh plný politiky, intrik a zamotaných zaludností, že do konce nevíte kdo na jaké straně stojí. Zajímavě popsaná historie Číny, její moci a vynálezů.Zvláště mě zaujaly teorie o vývoji ropy.

18.06.2023 3 z 5

In Nomine Sanguinis In Nomine Sanguinis Miroslav Žamboch

Čekal jsem větší navázání na první díl, zde ovšem nastupuje vlkodlak, který pomocí zbraní kosí upíry, co mu zajali smečku.Všude krev a spousta ustřelených palic.

05.06.2023 3 z 5

Visio in Extremis Visio in Extremis Miroslav Žamboch

Ale jo, za mě dobrý, taková pohodovka. Samotářskej upír, co rád vysává ženský a při tom si s nima rovnou užije.Až do doby, než se o něj začnou zajímat vyšší kruhy a občas ho rozsekají na maděru, aby v zápětí on mohl vytáhnout své meče a rozsekat je.Prostě ženský, rychlý stroje, chladné zbraně a spousta krve.

27.05.2023 4 z 5

...a vyberte si ...a vyberte si Jan Pelc

Některé povídky jsou lepší, jiné horší, něco jsem už četl, něco ne, ale jisté je, že si určitě vyberete.

11.05.2023 3 z 5

Banco Banco Henri Charrière

(SPOILER) Kniha plynule naváže tam, kde končí Motýlek.Henri je hnaný touhou po pomstě.A tak se na ni snaží sehnat finanční prostředky, aby se dostal zpátky do Francie a tam se všemi zúčtoval.Rozjede při tom několik neúspěšných akcí, které jsou všechny většinou na hraně.Potom natrefí na Ritu, která mu pomstu vymluví a tak si pak chvíli spokojeně žijí s občasnými vzestupy a pády, až po nápad sepsat všechny své zážitky v knize a zajistit se tak na stáří.Přičemž se dozvídáme více o Motýlkově mladí, rodině a dalších osudech jeho života, které zde rekapituluje.

28.04.2023 4 z 5

Krvavá lázeň Krvavá lázeň Mika Waltari

Waltari zde nikam nespěchá a nechává si dost času na vylíčení příběhu, který by za mě mohl být i kratší.Mikael i přestože se považuje za učeného, je ve skutečnosti naivní blb a vychcánek.Antti je sice prosťáček, ale v hlavě mu to většinou pálí víc, než Mikaelovi a tak ho neustále tahá z průserů.Do toho nabíjí děla a lemtá víno.Každej si zde hledá toho svýho pánbíčka, aby na tom v lepším případě mohl něco trhnout.To vše se neobejde bez intrik, zabíjení, znásilňování, krádeží atd.Druhý díl mě svou délkou už tak neláká, ale asi mu ještě šanci dám.

18.04.2023 3 z 5

Motýlek Motýlek Henri Charrière

Barvitě a někdy až dojemně psaný příběh odsouzeného trestance.Touha po svobodě a chuť k životu.Věčné útěky, síla lidského ducha a i obrazy lidského utrpení.Nejlepší část asi v období mezi indiány.Zajímalo by mě, zda-li se tam ještě někdy vrátil.Bavil jsem se.

26.03.2023 5 z 5

Krev a stříbro Krev a stříbro Sabine Ebert

Posunuli jsme se v ději zhruba o 100let dopředu.Freiberg a jeho stříbro si chce přivlastnit král a tak se obyvatelé musí bránit velké přesile.Neustálé boje a mezi tím potomci původních obyvatel.O co obyvatelé přišli, to chtějí zpátky a tak dále.Tento příběh už však tolik netáhne, jako předchozí díly.

10.03.2023 3 z 5

Sen porodní báby Sen porodní báby Sabine Ebert

Začíná bratrovražedný boj, kdy padouši konečně pomalu sklízejí co zaseli.Nic se samozřejmě neobejde bez komplikací a vedlejších zápletek, ale i přes množství mrtvých se na konci zdá, že by se mohlo blýskat na lepší časy.Dobré zakončení série, pokračuji - Krví a stříbrem.

14.02.2023 4 z 5

Kletba porodní báby Kletba porodní báby Sabine Ebert

Albrecht se ujímá vlády a opět ztrpčuje život všem okolo.Thomas a Roland jsou nuceni prchnout a jít bojovat do svaté země.Marta a Lukas a ostatní členové rodiny trpí pod krutou Albrechtovou rukou a jsou nuceni utíkat a skrývat se.Pokračuji dalším dílem.

06.02.2023 3 z 5

Rozhodnutí porodní báby Rozhodnutí porodní báby Sabine Ebert

(SPOILER) V říši začíná válka a tak Christian vyráží do bojů a zase se vrací, přičemž Christiandorfu šlape na krk krutý Albrecht a stejně tak škodí Martě.Další problémy působí Ekkehart a jeho nohsledi.Překvapilo mě, že si autorka nechala zabít hlavní postavu, pořád jsem čekal, že se nějakou fintou Christian zachrání.Město se ale stále rozrůstá a jsem zvědav na další osudy lidí, tentokráte už z Freibergu.

28.01.2023 3 z 5

Osudy porodní báby Osudy porodní báby Sabine Ebert

Jedna pohroma za druhou, Christianovi a Martě jde každou chvíli někdo po krku.Ať už Randolf, nebo církev, či jiný z jejich nepřátel. Naštěstí mají i spoustu přátel, co se jim s těmito pohromami pokouší vyrovnávat.

17.01.2023 4 z 5

Tajemství porodní báby Tajemství porodní báby Sabine Ebert

Dobrodružné putování kolonistů, za lepším životem.Plné nástrah a zlovůle mocnějších proti slabším.Naštěstí se v jejich řadách ocitne Marta se svými léčitelskými schopnostmi a vizemi a odvážný a čestný Christian, kteří se pokouší kolonistům usnadnit jejich osud i za cenu vlastních útrap.

10.01.2023 4 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

První setkání s Kingem.Kniha o životě a smrti.O vyrovnávání se se smrtí a o tom, že hrát si na Boha a oživovat mrtvé se nevyplácí.Happy end nečekejte.

15.12.2022 3 z 5

Exorcista – Souboj s ďáblem Exorcista – Souboj s ďáblem William P. Blatty

Tak bohužel, tohle mě moc nebavilo, začátek je nezáživný, rozjíždět se to začne víceméně až v polovině, přičemž zaujmou jen situace v pokoji Rags, souboj s ďáblem a samotné vymítání.Asi jsem nebyl zrovna nalazen na tento žánr.

09.12.2022 2 z 5

Kejklíř: Životní příběh Johanna Georga Fausta Kejklíř: Životní příběh Johanna Georga Fausta Oliver Pötzsch

Zde se opět potvrzuje, že O.Pötzsch umí psát a ví, jak čtenáře zaujmout. Putování s doktorem Faustem bylo vskutku zábavné a napínavé. Ačkoliv celý příběh víceméně tušíte, co bude následovat, tak autor vás podrží v napětí až do úplného konce. Závěr patří opět cestovnímu průvodci po místech v knize obsažených. Těším se, až se mi do ruky dostane další díl.

02.12.2022 5 z 5

Nekonečný příběh Nekonečný příběh Michael Ende

Zde se nejde ubránit srovnání filmu a knižní předlohy.Kniha je samozřejmě obsáhlejší, s nepatrnými obměnami.Konečně zde má i dětská císařovna normální jméno.Myslím si, že v nejlepším se má přestat a tak i nekonečný příběh mohl skončit v čase, kdy končí i filmový první díl.Chápu, že autor zde musel dokončit Bastiánuv přerod a vývoj a hadi Aurynu se museli zakousnout do svých ocasů, aby uzavřeli kruh příběhu.Přičemž druhá polovina příběhu v knize se ještě dá snést, tak druhý díl filmového zpracování už nemusel přijít na svět, stejně tak jako ten třetí.V tomto případě mám radši první filmový díl, než knihu. (V knize se dá hledat i hlubší poselství, místy mi to lehounce připomínalo malého prince.)

25.11.2022 3 z 5

Pro hrst dukátů Pro hrst dukátů Juraj Červenák

Trojice je po roce a půl opět svedena dohromady.Ženatý Barbarič se vydává řešit případ ztracených raznic, přičemž se na něj nabalují další zločiny.Ukradené dukáty a vražda jeho bývalého žáka.Musí se proto co nejdříve vypořádat s místním "Robinem Hoodem", alias Pavím okem.Stein a Jaroš, jako lovec odměn, vysláni císařem ho musí vyzvednout, aby jim pomohl řešit další úkol, který ovšem musí počkat, než vše zdárně vyřeší.Doufám, že se s touto partou opět brzo setkám.

10.11.2022 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Lidová moudrost potírána jako čarodějnictví - dříve ze strany církve a později ze strany komunistické StB, jako šarlatánství.Taktéž drobnohled příslušníků SS.Ničení poklidných lidských životů z pozice moci.Pověry, tradice, obyčeje a hledání pravdy ze strany Dory a rodinné prokletí.

25.10.2022 4 z 5