Šnek86 Šnek86 komentáře u knih

Kat lidumil Kat lidumil Jiří Hanibal

Poutavý příběh skutečné historické postavy, chebského kata Karla Hussa. Který se i přes veškeré příkoří a díky své píli vypracoval na uznávaného léčitele a jako jeden z prvních katů stanul i v řadách měšťanstva.Čtivě popsána cesta celým jeho životem.

01.12.2021 4 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Karel Kopfrkingl je vlastně Roman, protože je romantik. Výstřední mluva, kterou si vše přikrášluje a kterého jeho práce postupně pohlcuje.Snadno podlehne manipulaci ze strany SS a stává se z něj monstrum, které je přesvědčeno, že koná dobro a svými činy chce všechny spasit a očistit.
Popsán přerod člověka, kterého ideologie pohltí.

29.11.2021 3 z 5

Kat hejtmana Žižky Kat hejtmana Žižky Jan Bauer

Tajemný kat Matěj v zákulisí tahá za nitky, intrikuje a kuje pikle, čímž dle svého uvážení určuje běh českých dějin v době husitské a možná i dále. Aneb nikdy nevíte, co se může dít v pozadí.

26.11.2021 3 z 5

Cesta na popraviště Cesta na popraviště Vladimír Šindelář

Osudy katů a jejich řemesla. Příběhy odsouzených a jejich trestů, a obrazová příloha se vším související. Zajímavé čtení o vývoji dějin tohoto řemesla.

24.11.2021 4 z 5

Katovny a mučírny Katovny a mučírny Vlastimil Vondruška

Zajímavá kniha o tom, jak vše dřív bylo co se týče práva, soudnictví, popravování a druzích trestů.

19.11.2021 4 z 5

Past Past František Niedl

Osudy několika vojáků, během druhé světové války, převážně se odehrávající na moři, bohužel žádný z dílčích příběhů nebyl až tak výrazný a celek působil mdle, závěr byl už lepší.

19.11.2021 3 z 5

Past Past Ljuba Štíplová

Wang byl dobrej

13.11.2021 3 z 5

Skrytá historie lidstva Skrytá historie lidstva Michael A. Cremo

Hašteření mezi vědci, zkoumání artefaktů, koster a historických objevů a spekulace nad tím, co by mohlo být pravda a co ne.Část o kryptozoologii byla asi nejlepší.Vcelku ale nic moc, četl jsem lepší publikace.

10.11.2021 2 z 5

Poslední žid Poslední žid Noah Gordon

Ze začátku je příběh takový těžkopádný a moc nezaujme. Postupně ale Jonáš začne získávat vaše sympatie a můžeme sledovat jeho dobrodružnou cestu životem, aby postupně potkával ty před nimiž utekl a nakonec nalezl svůj vnitřní klid.

10.11.2021 3 z 5

Šmírák Šmírák Jan Pelc

Skupina šmíráků z parku, co své umění povýšili skoro na novou sportovní disciplínu a kde se jejich vynalézavost v této oblasti stále zdokonaluje.V celku vtipná Pelcovina.Vždy se radši koukni pod lavičku, jestli tam zrovna neleží jeden z autorových hrdinů.

02.11.2021 3 z 5

Dva divoši Dva divoši Ernest Thompson Seton

Kanadská příroda a parta kluků hrajících si na indiány. Poznávání přírody, získávání zkušeností a krása klukovství a správně prožitého dětství.

27.10.2021 3 z 5

Kat čeká Kat čeká Bernard Cornwell

Oddechová vyšetřovačka postavena na reálných základech a historii popravování v Anglii.

15.10.2021 3 z 5

Císařský oheň Císařský oheň Robert Lyndon

Opět dobrodružné putování, tentokrát až do Číny pro střelný prach.Cesta plná nástrah, nebezpečí, zrad a vztahových překvapení. Konec mi bohužel přišel nedotažený a ztráta jedné z oblíbených postav byla zbytečná, na druhou stranu ji nahradila jiná.

05.10.2021 4 z 5

Cesta sněžných ptáků Cesta sněžných ptáků Robert Lyndon

Dobrodružná cesta za bílými sokoli, plná nástrah a nebezpečenství, přátelství a vzniklých vztahů.Sympatické postavy i celé jejich putování.Bavil jsem se, pokračuji druhým dílem.

21.09.2021 4 z 5

Hastrman Hastrman Miloš Urban

Nevím jak zrovna tuto knihu uchopit, je to jako jak utopit doktora Mráčka trochu jinak, pozorování pohanských zvyků očima hastrmana a nenaplněná láska k podivné Katynce, nějak mě to moc nebavilo, druhá část, kde Hastrman působí jako ekoterorista mě zaujala asi i o trochu víc, ale i tak jsem si celou knihu moc neužil.

31.08.2021 3 z 5

Rembrandtův portrét Rembrandtův portrét Paul Christopher (p)

Autor se rád odchyluje od hlavního příběhu a určitě je velký fanda námořnictví, v čemž by mohl klidně ubrat.Opět tu o Rembrandta až tak nešlo.Pozvolný rozjezd a pár zbytečných postav, které čtenáře spíš pletou, než aby dotvářeli děj, ovšem závěr na ostrově byl dobrý.

12.08.2021 3 z 5

Aztécký kodex Aztécký kodex Paul Christopher (p)

Děj bez akce, nudné a nevýrazné postavy.O aztécký kodex, o který by zde mělo jít především, až tak nejde, je to jen lákadlo na čtenáře.Kniha je spíš příručkou, kolik která loď má koní a zvládne uzlů. Vcelku splácanina všeho dohromady co nedává moc smysl.Tohle se nepovedlo.

05.08.2021 2 z 5

8.11.1620 - Bílá hora: O potracení starobylé slávy české 8.11.1620 - Bílá hora: O potracení starobylé slávy české Jan Pavel Kučera

O politických čachrech a bojích v období bělohorském.

15.06.2021 3 z 5

Případ Ludvík Případ Ludvík Oliver Pötzsch

Příběh o výstředním panovníkovi a spoustě spikleneckých teorií.Část příběhu je víceméně předvídatelná, i když se najdou i zapeklitější momenty.Vedět o místní historii a souvislostech víc, byl by příběh zaživnější.Po kuislovské sérii byl tento případ slabší, nicméně i tak se dal svižně přečíst.

14.06.2021 3 z 5

Katova dcera a Rada dvanácti Katova dcera a Rada dvanácti Oliver Pötzsch

Skvěle promyšlený příběh, se spoustou tajemných linií, které se na konci spojí v jednu, aby odhalily své záhady. Tentokrát Kuisl s rodinou putuje do Mnichova na sněm katů, přičemž se jako obvykle všichni přimotají k vraždám mladých dívek a nejenom jich. Zároveň jsou v patách penězokazcům, kuplířům a i psovi Arthurovi, přičemž jsou v neustálém ohrožení života. Opět jsem se bavil, těším se, až v srpnu vyjde další díl.A i Kuislum se snad blýská na lepší časy.

27.05.2021 5 z 5