Aztécký kodex

Při pátrání po španělské galeoně v Karibiku naleznou Finn Ryanová a její partner lord Billy Pilgrim důkaz o ztraceném aztéckém kodexu. V nesmírně cenném svazku, sepsaném v šestnáctém století dobyvatelem obviňovaným z kacířství Hernánem Cortésem, se údajně uvádělo místo, kde se nalézá bájné Zlaté město. Finn a Billy záhy poznají, že se po stopách kodexu nevydali sami. Pátrá po něm také velitel militantní náboženské organizace, který je kvůli němu schopný zabíjet, a vyšinutý miliardář, jehož za kodexem ženou zcela jiné nekalé pohnutky. Finn a Billy, kterým je brzy jasné, jak je hledání kodexu nebezpečné, odhalí ještě větší a výbušnější tajemství. Tajemství, které je zavede z yucatanské džungle do Sonorské pouště, kde jim opět půjde o život – a to hra teprve začíná....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45580/big_aztecky-kodex-U9y-45580.jpg 2.934

Finn Ryanová 4.

Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , BB art

The Aztec Heresy, 2008

Kniha Aztécký kodex

Šnek86

Děj bez akce, nudné a nevýrazné postavy.O aztécký kodex, o který by zde mělo jít především, až tak nejde, je to jen lákadlo na čtenáře.Kniha je spíš příručkou, kolik která loď má koní a zvládne uzlů. Vcelku splácanina všeho dohromady co nedává moc smysl.Tohle se nepovedlo.

ludek.n
18.01.2019

Ve čtvrtém pokračování dobrodružství Finn Ryanové se, na rozdíl od předchozích dílů, které vždy rozbily ústřední dvojici hrdinů, tentokráte znovu setkáváme s jejím staronovým partnerem Billem Pilgrimem a také s dalšími postavami, které se objevily už v Rembrandtově portrétu. Stejná koneckonců zůstala i struktura knihy. Paul Christopher, věren své tradici, opět staví hrad z písku jednotlivých scén a zpevňuje ho sajrajtem v duchu ber kde ber. Mexická narkomafie, kubánská krize, jaderné ohrožení, zmutovaní mravenci, tajní agenti, aztécké poklady a samozřejmě nesmějí chybět ani vždy přítomné vatikánské intriky, to vše sestavené dohromady do stavby připomínající pyramidu Boha slunce, ovšem v notně pokřivené podobě a nachýlené výrazně na stranu. Co je platné mít řadu povedených epizod, když jejich spojením vznikne slátanina, z níž nesourodost trčí na všechny strany. V tomto případě navíc s tak laciným a zupáckým závěrem, že se chce až řvát. Pokračovat tahle série další knihou ve stejném duchu, obávám se, že už bych pro ni ty tři hvězdy, které nakonec Aztéckému kodexu dávám, už z písku Sonorské pouště nevyhrabal.

lampernaqui
21.10.2014

Mám rád knihy Rollinse, Cusslera, Prestona-Childa a podobné. Trocha toho dobrodružství v různých koutech světa, nějaká historická záhada - nebo dokonce poklad. Je to odpočinkové, nic náročného, člověk se dozví pár zajímavých informací a zabaví se. Nic víc nečekám, ale tohle bylo takové... podivné a uspěchané. Nejsem zvyklý, že podobná kniha má pod 190 stránek. Další díl si přečtu, ale nečekám nic extra. Ale obálky jsou pěkný,to je pravda :)

kaliope123
17.04.2014

Místo do thrillerů by měli tuto knihu zařadit mezi literární brak - mohu soudit ovšem pouze do poloviny, protože dál jsem nečetla - nedalo se.

staramatka
09.12.2013

Asi mám podobný názor jako "bukiet". Všechny 4 díly jsem přečetla během 2 dnů. Četlo se to opravdu rychle a dobře, ale jak už bylo řečeno, nakonec mě to celkem zklamalo. Tedy takto: první díl se mi vlastně dost líbil. Byl celkem akční i záživný a na základě toho jsem si chtěla přečíst i ty další a právě z těch nanicovantých pokračování jsem pak byla dost zklamaná, škoda.

bukiet
25.03.2013

Jako ta kočička s pejskem, když spolu spatlali ten slavný dort, asi tak na mne zapůsobil tento román a vlastně celá série. Naštěstí byl krátký a do měsíce už si na něj nevzpomenu.

kryspin66
31.01.2013

Žádný zázrak. Ale špatný příběh to také není.

HonzaT
16.05.2012

No to jsem rád že jsem tu knihu dočetl. Né proto, že jsem se nemohl dočkat konečného vyvrcholení, nýbrž proto, že to byla neskutečně odflaknutá kniha. Hovadina. Samozřejmě že tohoto autora, nemohu srovnávat s Clivem Cusslerem či jemu podobnými....ale toto, to bylo moc. snad jediná napínavý okamžik byla scéna s mravenci. Nečetl jsem ostatní knihy tohoto autora, ale pokud jsou všechny v podobném duchu, tak nikdy víc. Vyhozené peníze.