Šnek86 Šnek86 komentáře u knih

Poklad Poklad Lincoln Child

Zjevně se dle mého autoři inspirovali záhadou Money pitu na Oak Islandu, tudíž jsem se do příběhu s chutí začetl a čekal, jak příběh skončí.V některých případech autoři příběh gradují na můj vkus až zbytečně.Nicméně se jedná o pohodovou a oddechovou knihu.

02.10.2018 3 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Skvěle zpracovaná fantasy trilogie.První díl zcela jistě nejlepší.S dalšími knihami úroveň lehce klesá, ale určitě i tak stojí za přečtení.Vykreslení Al Sornova dětství a života nemá chybu. Bohužel jsem se občas ztrácel v množství postav a podobných jménech, takže si dát do souvislostí, kdo je kdo byl občas oříšek, ovšem příběh tím rozhodně neztrácí.

28.09.2018 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Oddechová kniha, vcelku jsem se bavil, nepostrádá vtip a humor, na zpříjemnění večera ideální četba.

28.09.2018 3 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

K této knize si člověk musí najít cestu, na základce mi to nic neříkalo, postupem času jsem na ni stále narážel a nedalo mi, abych těch pár stránek nepřečetl.Veřím, že v této knize si člověk pokaždé dokáže něco najít, ať už si to potom vysvětlí jak chce.
Kapitola s pijanem je super.

28.09.2018 4 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Kniha byla hojně doporučována, někde na internetu a tak jsem si řekl, že zkusím něco naslepo.Nepřečetl jsem si ani anotaci, což byla asi chyba. Jedná se v převážné míře o knihu určenou ženám a tak jsem jí moc na chuť nepřišel.Neustalý popis denních prací a všude slepice a zavařeniny atd... Pořád jsem čekal že se něco stane, ale jak začala, tak skončila.Nicméně je psána čtivě, tak se tím prokousat dalo.Ale určitě se k ní nevrátím.

27.09.2018 2 z 5

Inferno - Peklo Inferno - Peklo Dan Brown

Četl jsem před pár lety, ale apocalyptická vize světa, tak jak bych si ji i představoval.
Člověk má pak i nutkání na přečtení Božské komedie, což jsem i zkusil, ale neprokousal jsem se víc než pár zpěvy.Kniha se mi líbila.

27.09.2018

Paměti katovské rodiny Mydlářů v Praze Paměti katovské rodiny Mydlářů v Praze Josef Svátek

Život staré Prahy, přiblížení obyčejů katovského řemesla a skvělé vykreslení tehdejší doby v příběhu nejznámějšího českého kata Jana Mydláře a jeho potomků.Skvěle zpracovaná kniha.
(Aneb jak nešťastná láska učinila člověka nečestným)

27.09.2018 5 z 5

Ve stádu je vlk Ve stádu je vlk František Sahula

Kniha o otci českého punku a nejen o něm.Humorně podané...bavil jsem se.

22.09.2018 5 z 5

Prezident Zeman: slova a činy Prezident Zeman: slova a činy Jan Kudláček

Pěkně ucelený materiál, kde je vidět jakých svinstev je schopen rádoby prezident ČR.
Doporučil bych knihu všem jeho voličům, ať se chytí za nos.

22.09.2018 3 z 5

Asfalt Asfalt Štěpán Kopřiva

Hororové žánry nejsou můj šálek čaje a tak jsem ani moc neočekával, po přečtení asi 80 stránek jsem myslel, že knihu i odložím.Chvilí trvalo, než jsem vstřebal oč vůbec jde a ponořil se do ní.Setrval jsem a pak se rozjela jízda.Kuffenbachovo komando, industriální peklo, krev a úchylnosti, démoni, prostě totální nářez.Vřele mohu doporučit, bavil jsem se.Tohle dílo zfilmovat by byl oříšek.

22.09.2018 5 z 5

Návrat k Sudu Návrat k Sudu Petr „Hraboš“ Hrabalik

Knížka je jedno velký delirium, alespoň to na mě tak působilo.Kontroverzní pocity z četby.Hrabošova muzika v kapele Našrot je rozhodně lepší než jeho kniha.Přesto hodnotím průměrně.

22.09.2018 3 z 5