Cesta na popraviště

Výkon spravedlnosti ve středověku a novověku ilustrovaný známými hrdelními případy z českých i světových dějin.

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24269/cesta-na-popraviste-24269.jpg 4.326

Kniha Cesta na popraviště

Šnek86
24.11.2021

Osudy katů a jejich řemesla. Příběhy odsouzených a jejich trestů, a obrazová příloha se vším související. Zajímavé čtení o vývoji dějin tohoto řemesla.

Klamm
24.04.2020

Výborný doplněk, ke knihám o katu Mydlářovi a nejen o něm. Doslova nabušená tolika hrdelními případy, že si je ani všechny nelze zapamatovat. Autor musel strávit spousta času v archivech a kronikách a to stojí za obdiv. Díky němu, mi nikam běhat nemusíme, stačí ležet na kavalci a s potěšením v jeho bádání listovat.
Dobrá práce, pane Šindeláři!!!
95%

banejo
07.12.2019

Zajímavá kniha, dobře napsaná a poskytla mnoho nových informací

Dandulka
03.11.2017

Další skvělá kniha od tohoto autora! Už jsem jich četla několik a všechny byly super. Jen by si měl vydavatel dávat větší pozor na pravopis, těch chyb bylo opravdu docela dost. Snižuje to kvalitu knihy!

monudostal
05.08.2016

Knihu můžu klidně doporučit, také jsem měla pochyby ale nakonec mě mile překvapila.. i když přiznávám že jsem občas nějakou stránku přeskočila, určitě se k ní ještě někdy vrátím..

Radůz
10.11.2013

Knih na toto téma už bylo napsáno hodně, ale opět jsem se tu něco nového dozvěděl. Čtivé a zajímavé.