smardice smardice komentáře u knih

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Tak tohle byla síla, teď jsem dočetla a ještě nyní mám husí kůži, to se mi ještě u žádné knihy nestalo. Hrůzné, děsivé a je úplně jedno, jestli je to založeno na skutečných faktech či je to nedoložená legenda, či fikce. Každopádně kniha mě pohltila od začátku až do konce a těším se na další knihy tohoto spisovatele.

04.09.2019 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Taková klidná, čtivá a pohodová detektivka bez žádných brutalit a psychicky narušených vrahů, tak trochu připomínající staré klasické britské a americké detektivky. Precizní dialogy, popisy okolí a postav a hlavně sympatičtí hlavní detektiv a jeho asistentka.

05.03.2022 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Skvělá kniha, přečtená jedním dechem. Úžasné vykreslení postav, doby a konec mě úplně dostal. Rozhodně doporučuji!!

05.01.2020 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Krátký, krásný, dojemný a tragický milostný příběh dvou mladých lidí, tentokrát zasazen do období 1. světové války.

29.04.2020 4 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Příběh plný emocí, zahalující vše temnou a sžírající mlhou z okolních blat, která zlem a nenávistí otrávila snad všechny postavy v této knize. Tragický příběh.

31.03.2020 5 z 5

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Nádherná kniha, ke které se čas od času vracím. Poutavý příběh lékaře Sinuheta plný moudra a historických fakt.

26.12.2019 5 z 5

Dekameron Dekameron Giovanni Boccaccio

Klasická sbírka většinou úsměvných a eroticky naivně laděných povídek a příběhů z renesanční Florencie v době šířící se epidemie moru. Na tehdejší dobu revoluční dílo, které si i v dnešní době určitě najde spoustu obdivovatelů. Možná i proto, že lidská povaha se vlastně od 14. století příliš nezměnila.

09.01.2021 4 z 5

Rychlé šípy Rychlé šípy Jaroslav Foglar

Úžasný kreslený seriál (komiks) mého dětství. Dobrodružný, poučný, skvělý text a ilustrace. Prostě bomba!

28.03.2020 5 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Dojemný, silný, nespravedlivý, smutný a tragický příběh z vězenského prostředí plný emocí. Kniha je stejně úžasná jako skvěle obsazený film, který jsem viděla několikrát a u kterého jsem vždy brečela jako želva.

21.02.2020 5 z 5

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

Co kniha, to jiný příběh a jiné téma. A i když zde bylo méně Asadova humoru, tak konečně jsme se dozvěděli něco více z jeho života a minulosti. Do této série se konečně vrátila i Rose, tak doufám, že všichni členové oddělení Q, včetně Asada, budou dále pokračovat ve zdárném ukončení nevyřešených případů.

29.06.2020 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Film jsem neviděla a četbě jsem se, nevím proč, stále vyhýbala. Snad proto, že je určena pro mladé a tak trochu mi evokovala vraždící počítačové hry. A nyní jsem moc ráda, že se mi hodila do ČV, protože je to sice brutálně nepochopitelný, ale čtivý, napínavý a chytlavý příběh.

20.04.2021 5 z 5

Paměti kata Mydláře Paměti kata Mydláře Josef Svátek

Příběh kata staroměstského pražského mistra Mydláře a následně jeho syna. Postupně se dozvídáme jakou osudnou náhodou se k tomuto nečistému a nečestnému povolání dostal, ale i jak získal pro svou katovskou práci cit a celý život ji vykonával svědomitě, i když ne vždy se vším souhlasil.

20.03.2021 5 z 5

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

Skvělý psychologický thriller, podle kterého byl natočený skvělý film. Skvělé dialogy Lectera s Clarice, prostě skvělé!!!

19.05.2022 5 z 5

Karanténa Karanténa Peter May

Detektivní příběh z období smrtelné pandemie. Napínavé, chvílemi depresivní a až děsivě aktuální.

20.01.2022 4 z 5

Tanec s vlky Tanec s vlky Michael Blake

Nádherný, citově silný příběh o čistotě indiánské přírody a přátelství a ničivá touha bělochů kolonizovat.

19.07.2021 5 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Za mě lepší jak předchozí díl. Pachatele jsem tentokrát vůbec neodhadla. A snad se Mia a Holderem a celým jeho týmem zase někdy vrátí.

24.05.2021 4 z 5

Schindlerův seznam Schindlerův seznam Thomas Michael Keneally

Velmi silný, děsivý příběh o zrůdách fašistického režimu a jeho vyznavačích na jedné straně a na druhé příběh Oskara Schindlera, kariéristy a prostopášníka, ale hlavně člověka, který byl schopen udělat vše pro záchranu lidí. Nikdy bychom neměli zapomenout a tato kniha by určitě měla, i přes svoji pochmurnost a těžkost, patřit k povinné četbě.

25.01.2020 5 z 5

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Ani se nechce věřit, že tahle kniha bude za pár let slavit století. Přestože je román docela obsáhlý, četl se dobře. Je to skvělá četba, podložená snad historickými fakty s prvky romantiky okořeněná sadismem. Na tu dobu dobře vykreslené postavy. Doporučuji.

02.12.2019 5 z 5

Memento Memento Radek John

Jedna z prvních knih s touto tématikou vydaná před více než 30 lety. Zaujala mě již tenkrát a moc se mi teď líbil i přednes audioknihy. Opravdu závažné téma, které nic neztrácí na své aktuálnosti, ba právě naopak. Velmi silný, emotivní a smutný příběh.

22.06.2022 5 z 5

Bestie Bestie Dominik Dán

Detektivka dle skutečného případu bestiálního a bezcitného vraha úchyláka. Sice vulgárnější, ale opravdu dobrý, drsný příběh. Baví mě humor a špičkování detektivní partičky.

31.07.2021 5 z 5