slunečnice777 slunečnice777 komentáře u knih

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Po čase jsem našel spisovatelku která mě opravdu baví. Sice jsem se k ní dostal pozdě, ale lépe než vůbec. Příběh má švih, žádná hluchá místa. Autorka se mě získala, svoje příběhy umí pořádně rozjet. Bych rád řekl že jsem nenašel chyby, občas se najdou ale byli tak minimální že jsem je neřešil. Skvělé čtení a doporučuji celou sérii. Zajisté nebudete zklamáni.

11.08.2018 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Přečteno na dva zátahy. Tento příběh mě po dlouhé době přivodil přímo čtenářský orgasmus. Miluji detektivky ve kterých je hodně psychologie, sociopatů a podobně nemocných duší. Řeší se v podstatě dvě dějové linky, ale vůbec to neruší ve čtení, ba naopak jste napnutí jako kšandy. Záporná postava je tak dobře vykreslená, kdyby nebyla fiktivní tak se vážně zamiluji. Mám rád, a plně důvěřuji své psychiatričce. Ovšem v tomto příběhu má cvokařka perfektně rozehranou hru. Určitě si přečtu celou sérii.

24.10.2017 5 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Pokračování mě uchvátilo. Kdo neumí vypnout mozek a bavit se příběhem, hledá chyby, myslím že si málo kdy užije nějaký příběh. Jsem v tomto asi příliš jednoduchý, za mě velká spokojenost. Těším se na pokračování jak to vše dopadne s oblíbenými postavami. Čtu komentáře a občas se opravdu divím. Škoda že nemohu popít s Asadem jeho oblíbený čaj a popovídat. Chtěl bych být aspoň průměrný spisovatel. Ale co, čtu, dýchám, jsem s nohama na zemi.

06.06.2019 5 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Nic jiného jsem nečekal než úžasný napínavý příběh a těším se na další. Jelikož miluji tento styl. Autorka si získala místo v mé paměti vedle Mo Hayder, Tess Gerritsen, Karin Slaughter a dalších vynikajících spisovatelek. Rozhodně jako vždy doporučím vypnout a užívat si příběh. Nic není dokonalé ale její knihy se k dokonalosti přibližují. Ať se líbí.

02.12.2018 5 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

To bylo skvělé čtení. Příběh je skutečně zajímavý. Pořád opakuji že duševní zdraví je křehké. Jsem též v péči odborníka, rozumějte většina z nás není jak z románů. Ale zpět k příběhu. Má to vše hlavu a patu, tempo je zběsilý i když občas mě něco rušilo při čtení, ale nedal jsem se příběh za to stojí. Toto bylo voda na můj mlýn. Budu se opět opakovat, kdo hledá chyby nebo dokonalý příběh....bude zklamán takový není ani nebude. Vše má své chyby ale i klady. Jedině se pokusit napsat dokonalý román. Tak s chutí do psaní. Osobně znám jisté duše s podobnou poruchou. Víte lidé jsou různí, například kdyby jste mě potkali neřekli by jste ten člověk si prošel traumatem které ovlivnilo jeho duševní zdraví. Knížky mě drží při zdravém rozumu. Ano i takovéto. Mohu jen doporučit, určitě Vás kniha zaujme. Na závěr chci požádat, nemějte z psychiatrie předsudky, je plno polopravd a mýtů. Kdo nezažil nepochopí tu bolest v duši. Jelikož neni fyzicky vidět, přesto.....nejsme jen šílenci ale lidské bytosti.

15.11.2020 5 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Joe Peters

Velmi dlouho jsem přemýšlel jak skutečný příběh okomentovat, zvlášť když to člověk zažije podobně, akorát v jiné době v jiném státě, dětského domova. Jsem strašně rád že Joe našel v sobě sílu a svoje nejhorší zážitky sepsal. Upřimně toto bych nedokázal se k tomu vrátit a vše prožít znovu. Podobně Jako Dave Pelzer, Barbara Naughton a mnoho dalších kteří v sobě našli odvahu a sepsali to. Při čtení se vyjevily ty vzpomínky, strašná panika, ale vydržel jsem až do konce. Naše dětství bylo utrpení a boj o každý nádech. V dospělostí jsem stále stejný, ano člověk se s tím naučí žít a respektovat. Odpustit snad sobě a snažit se žít jak nejlépe to jde. Díky mé psychiatričce, terapeutce která mě ze všeho dostala a stále spolu spolupracujeme, rodině, rozumějte bratři a sestry z našeho dětského domova, pořád jsme spolu. Někteří nám říkají, rodina která je tvá je ta nejkrásnější. Těžko se to popisuje a vysvětluje. Ale kdo nezažil nepochopí. Bohužel soudruh vychovatel byl pedofil se sadistickými sklony, uměl způsobit bolest bez toho aby bylo něco vidět, modřiny a podobně. Bohužel byl ve straně a soudruh by nebyl tohoto schopen. Velmi mě těší na duši že čtete tyto naše příběhy a dáváte nám sílu bojovat a užívat si život jak nejlépe to jde. Nejvíce chci poděkovat své rodině DD, manželce, dětem a přátelům, knížkám bez nich by to byl život čisté utrpení.

07.11.2017 5 z 5

Mrtvý muž přichází Mrtvý muž přichází Paul Finch

Paul Finch mě začíná bavit čím dál tím více. Na začátku jsem si říkal že je to takové ponuré, nemělo to ten jeho nádech předešlých příběhů. To se během jedné dvou tří stránek zcela změnilo. O nápady nemá autor nouze, za sebe mohu jen říci číst sérii popořadě. Těším se na pokračování.

22.09.2019 5 z 5

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Nádherný příběh o lásce, přátelství sebezapření a samotné proměny člověka. Z každé stránky na Vás bude dýchat emoce. Tento příběh není má oblíbená space opera ani detektivky. Přesto má čestné místo v mé knihovně, rozhodně si jí časem opět přečtu. Většinou využívám své rychločtení, v tomto příběhu sem zpomalil a vychutnával každou stránku. Ještě mám pocit z dobrého čtení, který jen tak nezmizí.

17.10.2017 5 z 5

Izolovaný Izolovaný Sebastian Fitzek

Ještě mám silný zážitek ze čtení. Ráno jsem začal a před chvílí jsem skončil. Něco tak vynikajícího jsem dlouho nečetl. Morbidní, úchylné, sadistické,psychopatické,asociální. Již dlouho se mě nestalo, abych přestal a rozdýchával paniku. Jako oběť psychopata se dokážu dívat jinak na určité věci. Ano slyším Vás říkat že jsem masochista, ale je to i dobrá terapie která mě drží při zdravém rozumu. Znám knihy které jsou hodně zvrhlé a občas mám dojem že autoři by potřebovali sami lékaře. Ovšem toto se povedlo. Nejde ani o to nasilí na to jsme již asi zvyklí. V tomto příběhu je velmi dobře popsáno psychické utrpení a strach který svírá Vaše hrdlo společně s husí kůží. Žádné hluché místa, žádné nepatřičné nesrovnalosti jednoduše řečeno to musíte přečíst na jeden zátach. Ať nerad vychvaluji knihy do výšin, musím říci tento román si to plně zaslouží. Rozhodně nic pro slabé povahy. Po této horské dráze si dám něco lehčího. Od autora si přečtu i další. Ale až časem

01.11.2017 5 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Tento příběh sem začal číst ráno cestou k lékaři, před chvíli jsem ho docetl. Sice pouhých 347 stránek, přesto velmi dobře sepsané. Záhadná hlavní hrdinka, kterou jsem si ihned zamiloval. Příběh je podávám zvláštním a však kráným způsobem. Příběh je temný, zvrácený přitom jemný plný zvláštního citu, taková překroucená láska. Toto zůstane dlouho v mé paměti, určitě si najdu čas na pokračování série. Ještě bych dodal, když jsem četl, hlavní hrdinka připomínala moji maličkost a mé zážitky v dětství. Je až zarážející jak autorka dokáže popsat ve své fantazii to co se ve světě dětem v útlém věku stává. S čistým svědomím mohu jen doporučit. Pevně věřím že budete mít výborný detektivní zážitek.

17.10.2017 5 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Málo kdy komentuji rozečtené knížky. Do konce mě zbývá 90 stránek. Něco tak krásného jsem dlouho nečetl. Příběh je nabitý emocemi. Krásně se to čte, pořád jsem toho názoru že chcete-li slash se dá vydávat i knižně. Jemné, něžné, láskyplné....... . Určitě si přečtu pokračování. Jsem rád že mě kamarádka knihu doporučila, a nelituji ba naopak jsem nadšený, Autora si nejspíše brzy oblíbím čím dál tím více a více......takové ty posedlosti, však to všichni moc dobře známe.

30.09.2019 5 z 5

Ledové srdce Ledové srdce Tami Hoag

Mistrovsky sepsané psychologické dílo. Pokračování deváté dívky mě nadchlo. Opět žádné klišé, nebo standartu spaní detektivek. Postavy jsou dobře popsané. Proměna Dany je dechberoucí. Budu se opakovat jako v předešlých komentářích, psychické starosti jdou se mnou ruka v ruce. Přesto mě až mrazí jak Tami Hoag vše popsala do mrazivé přesnosti. Jednoduše řečeno, čtením jsem se bavil a zároveň polykal paniku plnými doušky. Posttraumatická stresová porucha je mrcha která umí obrátit povahu člověka v jinou osobnost. Jednoduše řečeno kdo nezažil nepochopí. Příběh berte jako autorčinu fantazii která nás baví, ale i jako skutečnost jak je lidská mysl křehká, milá,milující a zároveň krutá. Chystám se na další příběh Prach prachu. Malá rada na závěr, nehledejte v knihách chyby, nic není dokonalé. To nejde napsat.

18.11.2017 5 z 5

Robin Robin Zdena Frýbová

Kniha mi byla doporučena. Nemohu říci že se nelíbí, nejspíše tomuto humoru nerozumím. Pokusím se do ní začíst po nějakém čase.

04.08.2020

Lotosové blues Lotosové blues Kristina Ohlsson

Kristinu jsem si oblíbil už od minulé detektivní série. Příběh se skvěle čte, je velmi dobře promyšlený. Sice déle mě trvalo se začíst, ale byl jsem naprosto spokojen. Opravdu skvělá knižní jízda. Chystám se na další knihu v sérii.

28.11.2017 5 z 5

Skočný příliv Skočný příliv Rolf Börjlind

Jak příběh okomentovat? Četl se dobře, žádné klišé, děj nepředvídatelný tedy neuvažuji o tom jsem čtenář ne hledač chyb a myslet si jak jsem dokonalej. Podání trochu těžší, hodně postav, mraky děje. Přesto se do toho začtete a jste velmi dobře spokojený. Musím přiznat, že jsem chtěl knihu několikrát odložit, jelikož mě nebavila. Ale to připisuji duševnímu rozpoložení, rozhodně ne příběhu. V sérii budu nejspíše pokračovat. Olívii jsem s oblíbil, naivní, ale vychytralá a nenechá se jen tak odbýt Přeci jsme byli každý mladý a naivita k tomu patří a mnoho dalšího co se v příběhu vyskytuje. Rozhodně stojí si knihu přečíst.

15.11.2017 5 z 5

Terapeutka Terapeutka Camilla Grebe

Panečku to byla jízda. Žádné krvavé zločiny, hra kočka s myší. Děj je skvěle propracovaný, je vidět jistá zkušenost lékaře či psychologa. Pokud bude série stejně tak vynikající rád v ní budu pokračovat. Nemohu se dočkat zítřejšího sezení na terapii, určitě se o knize zmíním. Nás bláznů je dost a kdo ví čeho jsme všichni schopni. Většina z nás si myslí že nic špatného nikdy neudělají, lidská duše je citlivá a ublížit může kdokoliv i nevědomky. Přesně o tom je tento příběh svou sester.

09.11.2017 5 z 5

Zbláznění - Mánie, deprese, Michelangelo a já Zbláznění - Mánie, deprese, Michelangelo a já Ellen Forney

Jsem strašně spokojený po přečtení této knížky. Sám jsem Bipolární a tato knížka otevírá dveře Vám všem co se chcete o nás dozvědět více. Uvidíte sami že jsme také lidé i když bojujeme na poli které zdraví lidé moc nepochopí jelikož to nezažili. Děkuji autorce za odvahu vše sepsat a Vám čtenářům že si toto dílo přečtete. Pokud máte v plánu si přečíst ještě něco k Bipolární poruše doporučím Neklidná mysl.

23.07.2020 5 z 5

Homosexualita - Možno sa z nej uzdraviť? Homosexualita - Možno sa z nej uzdraviť? Francis MacNutt

Nikdy jsem nedal knize odpad. Ale toto mě dokáže rozčílit. Kniha je opravdu strašná, závěry jako ze středověku. Pozor aby jste se od mé maličkosti pane pisálku nenakazil. Pamatuji že jsem četl s odporem, ale docetl jsem abych věděl co si tento člověk myslí.

01.12.2017

Jistě, pane ministře 1 Jistě, pane ministře 1 Jonathan Lynn

Neuvěřitelně zábavné čtení , i když některé pasáže zná čtenář ze seriálu , ale to neubírá nápor na Vaši bránici . Po těch letech stále stejné aktuální kolečko , jako naše scéna :D

24.11.2017 5 z 5

Ve stínech za zrcadlem aneb O životě s psychózou Ve stínech za zrcadlem aneb O životě s psychózou Markéta Bednářová

Hezký den . Jelikož jsem psychiatrická pacientka s Bipolární afektivní poruchou . Zajímalo mě jak je knížka popsaná a jaké slova jsou volena . Musím říci že pro moji maličkost nic nového . Ale pro ostatní může být velmi přínosná . A jsem moc ráda že tyto knížky vycházejí . Kéž by jich bylo více pro veřejnost kde se vysvětlí jisté věci a nemuseli se nás bát . Někteří se do slova bojí že je budeme nahánět po kuchyni s nožem v ruce . Ale to je i povahou lidí kteří věří mýtům a pověrám o duševním zdrví

20.11.2022 5 z 5