Tichý pláč

Pan Peters si sice vzal Lesley za ženu poté, co ji přivedl do jiného stavu, jeho srdce však patřilo jiné. Lesley na sokyni ukrutně žárlila a zlost si vybíjela na malém synkovi. Tatínkova tragická smrt Joeův život doslova zpečetila. Sadistická matka alkoholička chlapce vězní ve sklepení, její nový přítel vnese do týrání další prvky: znásilňování a dětskou pornografii....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/48_/48859/tichy-plac-dHF-48859.jpg 4.8152
Vydáno:, Alpress

Cry Silent Tears (2008)

Kniha Tichý pláč

Vladísek

Kniha určitě stojí za přečtení. Je jedině dobře, že autor poukázal příběhem na tyto příšerné zvrhlosti, které se bohužel v některých rodinách dějí. Bezmoc malého dítěte, ke kterému se okolí a všichni dospělí, kteří ho měli a mohli chránit otočili zády, byla příšerná. Vařila se mi krev v žilách pokaždé, když na scénu "vplula" Joeova sadistická matka. Asi ještě dlouho na tento smutný příběh nezapomenu.

Bauriska

Tak neskutečně bolestná kniha..

Vevi-knihomil
22.07.2018

Knihu jsem četla se zatajeným dechem. Je až neuvěřitelné, jaké zvěrstva jsou někteří schopni páchat na svých dětech. Bude trvat dlouho než vstřebám všechny pocity z knihy. Rozhodně ji nedoporučuji číst slabším náturám..

Aaloha
23.05.2018

Přečteno jedním dechem se zatajeným dechem. Neuvěřitelné, co všechno člověk vydrží a vytrpí a pak mu ještě nikdo nevěří. Hrozná beznaděj. Nikdy nepochopím násilí a zneužívání vlastních dětí rodiči.

yetti74
20.03.2018

Tahle kniha nenechá nikoho v klidu, vyvolá ve Vás silné emoce. Ve mně vyvolala velký vztek. Jak je možné, že někdo může dělat taková zvěrstva a že to zůstane skryto? A v tomto případě páchalo zlo více lidí a zřejmě to všem prošlo. Smutné, moc smutné. Knihu jsem přečetla během jednoho dne, musela jsem ji rychle dočíst, abych zjistila, jak vše dopadne. S jakými démony musí ale nyní hlavní hrdina žít, to je těžko odhadnout. Je to hnus, co dokáže člověk udělat druhému člověku a v tomto případě dítěti. Těžké k tomu cokoliv psát, pořád se mi to "mele" v hlavě a asi ještě dlouho bude.

LadyCharlene
19.03.2018

Neuvěřitelné, žena, která slovo antikoncepce zřejmě nepoznala, a které dělá potěšení dělat ze svých dětí bytosti bez duše, bez hrdosti. Neuvěřitelné, nikdo ze sousedů si nevšimnul, že chlapec, který by měl běhat před domem na tři roky zmizel a když se zničehonic znovu objevil, byla to kost a kůže neschopná řeči a bez jakýchkoliv sociálních návyků. Sousedé, kteří museli vidět, slyšet hádky rodičů těchto dětí, nic neudělali, nezajímali se. Neuvěřitelné, kam se poděl Wally, který se vymanil z okovů domu hrůzy a svým sourozencům nepomohl, kam se poděla teta Melissa, která moc dobře věděla, jaká je Lesley zrůda, kam se poděla Marie, která věděla totéž. Neuvěřitelné, sociální pracovníci, kterým stačí uvěřitelné opodstatnění matky a dál se nestarají... Jak se taková hrůza může odehrávat tolika lidem pod nosem, a ti přesto nic "nevidí, neví" ... Upřímně obdivuji autora, že se z něj nestal psychotický vrah, ale naopak se snaží být tím nejlepším otcem a dobrým člověkem. Kniha nebyla napsaná nějakým vysokým jazykem a možná tímto retrospektivním pohledem, kdy bylo z výrazů jasné, že je autor dospělý, možná trošku ztrácela na věrohodnosti, tím ovšem nechci toto téma zlehčovat. Četla se dobře právě díky jednoduchosti jazyka.

Jirinamac
23.02.2018

Někdy si myslím, že tak kruté příběhy ani nemůžou být pravdivé. Jak by to mohlo tak malé dítě přežít? Ale lidské zrůdy bohužel existují.

Irsaf
14.12.2017

Četla se rychle a dobře...