Terapeutka

Všechno si jenom namlouvá, nebo je opravdu v ohrožení života? Siri Bergmanová pracuje jako psychoterapeutka v malé lékařské praxi v centru Stockholmu. Je zvyklá na setkání s duševními propastmi a bolestnými tajemstvími. Už rok, od chvíle, kdy její muž zahynul při potápěčské výpravě, bojuje především sama se sebou. Žije v naprostém ústraní v malém domku u moře. Navzdory svému panickému strachu ze tmy chce dokázat, že se vyrovná s vlastní samotou. Možná si jenom namlouvá, že ji někdo pozoruje. Nejspíš vůbec nic neznamená, že zmizel její kocour. Ale když jednou ráno při plavání v moři narazí na mrtvolu své pacientky, dostává noční můra reálný rozměr. Selhala Siri jako terapeutka, nebo jí někdo chce zničit život?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/139149/terapeutka-H8U-139149.jpg 457

Siri Bergman 1.

Literatura světová, Detektivky
Vydáno, Víkend

Nagon sorts frid, 2010

Kniha Terapeutka

Lykke

Příběh po všech stránkách reálný, děj pozvolna popotahuje za vaše nervy až do finálního rozuzlení. Pachatele všech šílených činů i jeho motivaci nebylo zase tak těžké odhadnout, u mně to byl hned první tip, i když se autorky snažily cestičku k finálové jistotě úporně zahazovat dalšími návrhy. Terapeutka Siri mohla mít klidně víc "šťávy", ale na druhou stranu je dobře, že z ní neudělaly akční hrdinku po americku. Je to jen obyčejná mladá žena, nezávislá, v něčem tvrdohlavá, která se potýká s vlastní duševní bolestí ze ztráty blízkého člověka, kterou zahání vínem a prosvětluje své náhlé osamění a úzkosti svítícím domem do všech stran. Jak to bývá, kovářova kobyla chodí bosa, i terapeutka Siri ještě není připravena čelit rýpání ve své hluboké ráně a je pro ni snazší pomoct jiným. Další díly série si určitě přečtu.

petrzel

Kniha mě bavila.

janca1705
20.09.2019

Tohle mě hodně bavilo !

Rade
07.05.2019

Takové pomalé psycho, trochu z ženského pohledu. Velké plus za to, že jedna z autorek je psycholožka, popisy terapií i psychotického chování vycházejí z její praxe a jsou hodně uvěřitelné.
Osamocený dům na pustém pobřeží, v noci zevnitř rozsvícený tak, aby každý mohl jeho obyvatelku okny sledovat, to opravdu není dobrý úkryt před tajemným pronásledovatelem… Když si ale vysvětlím, že samotu hlavní hrdinka z mně nepochopitelných důvodů potřebovala a nehloubám nad tím, lze to akceptovat a knížku považovat za docela slušnou, nepřekombinovanou detektivku. Budete-li číst někde o samotě, lze se u ní při dobré představivosti i docela bát…

Georgina1101
22.04.2019

Zajímavé díky popisovaným psychickým poruchám. Nečekaný závěr.

YurgenTM
19.02.2019

Klasická severská detektivka. Trochu mi vadil alkoholismus Siri, ale byl to velice napínavý příběh.

dom.ini
10.08.2018

Knížka nebyla špatná, ale pro mě v ní chybělo nějaké větší napětí. To se aspoň trochu dostavilo až na posledních 15 stranách, do té doby příběh jen poklidně plynul. Celkově bych knihu shrnula asi jako "neurazí, nenadchne" a kdybych mohla bala bych ji asi 3,5*

MichelleS
15.05.2018

Nejvíc ze všeho mě napadá - nevyužitý potenciál. Sirin osamělý dům na mořském pobřeží a jeho okolí mohly být místem scén, u kterých by si čtenář s tlukoucím srdcem hryzal nehty a zapomínal dýchat. Ale bohužel, vždy jen rychle odbyto. Profese psychoterapeutky a její nimrání se v chování postav přirozeně zapadaly do příběhu. Jen postavu vraha to chtělo víc skrýt, třeba přidat postavy apod. Takto jsou indicie servírovány na zlatém podnose i pro nezkušeného čtenáře-detektiva.

V lese visí anděl
V lese visí anděl