Terapeutka

Všechno si jenom namlouvá, nebo je opravdu v ohrožení života? Siri Bergmanová pracuje jako psychoterapeutka v malé lékařské praxi v centru Stockholmu. Je zvyklá na setkání s duševními propastmi a bolestnými tajemstvími. Už rok, od chvíle, kdy její muž zahynul při potápěčské výpravě, bojuje především sama se sebou. Žije v naprostém ústraní v malém domku u moře. Navzdory svému panickému strachu ze tmy chce dokázat, že se vyrovná s vlastní samotou. Možná si jenom namlouvá, že ji někdo pozoruje. Nejspíš vůbec nic neznamená, že zmizel její kocour. Ale když jednou ráno při plavání v moři narazí na mrtvolu své pacientky, dostává noční můra reálný rozměr. Selhala Siri jako terapeutka, nebo jí někdo chce zničit život?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/139149/big_terapeutka-H8U-139149.jpg 474

Siri Bergman 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Víkend

Nagon sorts frid, 2010

Kniha Terapeutka

jihej

Kniha mě bavila, příjemný mix detektivky a psychologického románu.

Daenerys

Nemám výhrad. Nenápadná obálka, celkem náhodně jsem po ní sáhla v knihovně a dobrá volba to byla. Bavila jsem se.

knihovna1

Kniha se mi líbila, dobře se četla a měla akorát své tempo a hezkou atmosféru. Byla napínavá. Doporučuji.

Leona333

Knihu spíš hodnotím jako takový, psychologický román, než jako detektivku - thriller. Příběh o ženě, která ne jenom díky své profesi, má vážné problémy..., ke kterým pití alkoholu - vína, jakožto podpůrné berličky zde patří... Příběh není přemrštěně akční, nebo divoký. Nicméně mnohé, až hororové napětí v něm je.

ste_mi

Napínavé a čtivé krimi.

Ava365
02.09.2020

Tak tohle mě vůbec nebavilo.Neustále mi při čtení mysl ubíhala jinam.

ArwenAragorn
07.04.2020

Dobrá reálná detektivka, hezky se čte a je i přiměřeně napínavá.
Siri jako psychoterapeutka přichází do styku s různými pacienty a je docela možné, že jeden z nich ji chce zničit nejdříve různými činy namířenými proti ní, ale teď už jí usiluje i o život.
Nezáviděla jsem Siri její život v domku u moře prakticky na samotě, který obývá po smrti manžela jen se svým kocourem. A i Siri má jednu fobii - bojí se tmy.
Já se pustím do dalších knížek v sérii a tuto detektivku mohu doporučit.
Řadu let se už zabývám strachem a bez přehánění můžu říct, že jsem mu nablízku. Tak blízko, že už neregistruju, když se ke mně za soumraku blíží. Místo toho ho rezignovaně vítám jako starého, i když ne právě žádoucího hosta.
To je také důvod, proč spím při rozsvícených lampách.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Netrápí mě jenom osamělost. Kromě toho mě někdo ohrožuje na životě. V noci nemůžu usnout, protože před spaním metodicky probírám veškeré známé údaje a všechny podezřelé. Zkoumám svou minulost, ale přesto pořád nechápu, kdo si se mnou může takhle hrozně zahrávat. Někdy mě pronásledují fantazie, představy, že jsem způsobila něco děsivého, že jsem se nevědomky dopustila chyby, která vedla k utrpení nevinných. Není to prostě trest?

Lykke
02.04.2020

Příběh po všech stránkách reálný, děj pozvolna popotahuje za vaše nervy až do finálního rozuzlení. Pachatele všech šílených činů i jeho motivaci nebylo zase tak těžké odhadnout, u mně to byl hned první tip, i když se autorky snažily cestičku k finálové jistotě úporně zahazovat dalšími návrhy. Terapeutka Siri mohla mít klidně víc "šťávy", ale na druhou stranu je dobře, že z ní neudělaly akční hrdinku po americku. Je to jen obyčejná mladá žena, nezávislá, v něčem tvrdohlavá, která se potýká s vlastní duševní bolestí ze ztráty blízkého člověka, kterou zahání vínem a prosvětluje své náhlé osamění a úzkosti svítícím domem do všech stran. Jak to bývá, kovářova kobyla chodí bosa, i terapeutka Siri ještě není připravena čelit rýpání ve své hluboké ráně a je pro ni snazší pomoct jiným. Další díly série si určitě přečtu.