slunečnice777

Dětské zoubkyDětské zoubkyZoje Stage

Příběh odsýpá, má hlavu a patu. Dobře psychologicky podané. Děti se někdy chovají opravdu zvláštně, mám pocit jako bych chvílemi v dětství četl o sobě. Ta část která je narušená z dětství, které bych nejraději zapomněl, chvílemi mě šel mráz po zádech. Málo příběhů jsou dokonalé, nic není dokonalé. Tento příběh rozhodně k tomu nemá daleko.

08.12.2020

Zrcadlový mužZrcadlový mužLars Kepler

To bylo skvělé čtení. Příběh je skutečně zajímavý. Pořád opakuji že duševní zdraví je křehké. Jsem též v péči odborníka, rozumějte většina z nás není jak z románů. Ale zpět k příběhu. Má to vše hlavu a patu, tempo je zběsilý i když občas mě něco rušilo při čtení, ale nedal jsem se příběh za to stojí. Toto bylo voda na můj mlýn. Budu se opět opakovat, kdo hledá chyby nebo dokonalý příběh....bude zklamán takový není ani nebude. Vše má své chyby ale i klady. Jedině se pokusit napsat dokonalý román. Tak s chutí do psaní. Osobně znám jisté duše s podobnou poruchou. Víte lidé jsou různí, například kdyby jste mě potkali neřekli by jste ten člověk si prošel traumatem které ovlivnilo jeho duševní zdraví. Knížky mě drží při zdravém rozumu. Ano i takovéto. Mohu jen doporučit, určitě Vás kniha zaujme. Na závěr chci požádat, nemějte z psychiatrie předsudky, je plno polopravd a mýtů. Kdo nezažil nepochopí tu bolest v duši. Jelikož neni fyzicky vidět, přesto.....nejsme jen šílenci ale lidské bytosti.

15.11.2020

Čisté radosti mého životaČisté radosti mého životaJan Šmíd

Humoru asi moc nerozumím. Ale našla se výjimka v podobě Jistě pane ministře. Ostatní mě nezaujaly. Nejspíše vím čím to je, ale to si s dovolením nechám pro sebe. Humoru jako takového knižního se asi vzdám? Uvážím to, dám ještě šanci, mám několik typů na humoristické knihy. Tak držte palce.

09.08.2020

RobinRobinZdena Frýbová

Kniha mi byla doporučena. Nemohu říci že se nelíbí, nejspíše tomuto humoru nerozumím. Pokusím se do ní začíst po nějakém čase.

04.08.2020

Zbláznění - Mánie, deprese, Michelangelo a jáZbláznění - Mánie, deprese, Michelangelo a jáEllen Forney

Jsem strašně spokojený po přečtení této knížky. Sám jsem Bipolární a tato knížka otevírá dveře Vám všem co se chcete o nás dozvědět více. Uvidíte sami že jsme také lidé i když bojujeme na poli které zdraví lidé moc nepochopí jelikož to nezažili. Děkuji autorce za odvahu vše sepsat a Vám čtenářům že si toto dílo přečtete. Pokud máte v plánu si přečíst ještě něco k Bipolární poruše doporučím Neklidná mysl.

23.07.2020

KolektořiKolektořiMarkus Heitz

Musel jsem se do příběhu začíst, ale stálo to za to. Miluji space-operu. Někdo může namítat že je to standardní zpracování, jak jsem se dočetl v komentářích. Příběh má vše od něho požaduji, napětí, akci, city, a podobně. Jak stále říkám dokola čtenářům kteří jsou věčně nespokojení že není dokonalá kniha. Taková neexistuje, vždy se najdou chybičky, proto vypnout a bavit se příběhem. Určitě se začtu do pokračování, i když si neumím představit kam se bude děj posouvat. Autorovi děkuji za skvělé čtení.

10.04.2020

Střežená zónaStřežená zónaMatthew Reilly

V současné situaci jsem netušil že se mohu odreagovat s takovým pěkným příběhem. Draky mám strašně rád tak se četlo dobře. Vypnout mozek, bavit se skvělou akcí, dobrodružstvím. Někdy je potřeba nenamáhat mozkové buňky kdo je vrah nebo odbornější literaturou. Jednoduše u knížky odpočívat a to se mě splnilo. Ještě mě schází přečíst dvě knihy autora. Tak se mám nejspíše na co těšit.

19.03.2020

Koláčky a spiklenciKoláčky a spiklenciT. Addair (pseudonym)

Upřimně jsem nevěděl co mám čekat v pokračování knížky kterou jsem si zamiloval. Příběh je krásný, propletený city které mám tak rád. Občas se mě stává že jsem musel číst zrychleně protože některé pasáže byli pro mě velmi nepříjemné a to skrz Danielova otce brrr. Ale jsem spokojený, oba příběhy mě přirostly k srdci a časem si je opět rád přečtu. Dlouho budu mít v hlavě ten svět emocí v písmenkovém podání. Kéž by bylo více slashe vydáváno knižně, i femslash. Moc držím palce ostatním autorům a věřím že časem se snad prosadí na trhu.

13.10.2019

Muffin a čajMuffin a čajT. Addair (pseudonym)

Málo kdy komentuji rozečtené knížky. Do konce mě zbývá 90 stránek. Něco tak krásného jsem dlouho nečetl. Příběh je nabitý emocemi. Krásně se to čte, pořád jsem toho názoru že chcete-li slash se dá vydávat i knižně. Jemné, něžné, láskyplné....... . Určitě si přečtu pokračování. Jsem rád že mě kamarádka knihu doporučila, a nelituji ba naopak jsem nadšený, Autora si nejspíše brzy oblíbím čím dál tím více a více......takové ty posedlosti, však to všichni moc dobře známe.

30.09.2019

Mrtvý muž přicházíMrtvý muž přicházíPaul Finch

Paul Finch mě začíná bavit čím dál tím více. Na začátku jsem si říkal že je to takové ponuré, nemělo to ten jeho nádech předešlých příběhů. To se během jedné dvou tří stránek zcela změnilo. O nápady nemá autor nouze, za sebe mohu jen říci číst sérii popořadě. Těším se na pokračování.

22.09.2019

Klub zabijákůKlub zabijákůPaul Finch

Tak to byla po čase skvělá jízda. Paul Finch umí udělat skvělí čtenářský zážitek. Vypnout mozek a bavit se. Rozhodně si přečtu další pokračování série. Mohu jen doporučit si přečíst díly popořadě.

15.08.2019

SelfiesSelfiesJussi Adler-Olsen

Pokračování mě uchvátilo. Kdo neumí vypnout mozek a bavit se příběhem, hledá chyby, myslím že si málo kdy užije nějaký příběh. Jsem v tomto asi příliš jednoduchý, za mě velká spokojenost. Těším se na pokračování jak to vše dopadne s oblíbenými postavami. Čtu komentáře a občas se opravdu divím. Škoda že nemohu popít s Asadem jeho oblíbený čaj a popovídat. Chtěl bych být aspoň průměrný spisovatel. Ale co, čtu, dýchám, jsem s nohama na zemi.

06.06.2019

Otevřený hrobOtevřený hrobAngela Marsons

Nic jiného jsem nečekal než úžasný napínavý příběh a těším se na další. Jelikož miluji tento styl. Autorka si získala místo v mé paměti vedle Mo Hayder, Tess Gerritsen, Karin Slaughter a dalších vynikajících spisovatelek. Rozhodně jako vždy doporučím vypnout a užívat si příběh. Nic není dokonalé ale její knihy se k dokonalosti přibližují. Ať se líbí.

02.12.2018

Neklidná myslNeklidná myslKay Redfield Jamison

Ještě jsem nečetl, ale velmi se na tuto knihu těším. Jelikož sám trpím BAP. Věřím že kdo chce pochopit náš boj knihu si přečte a něco si z ní odnese. Aspoň získáme trocho dobrého náhledu na duševní zdraví které je hodně destigmatizováno českou společností. Jelikož kdo se léčí na psychiatrii je nebezpečný blázen. I takové jsou zkušenosti....... .

07.11.2018

Tichá modlitbaTichá modlitbaAngela Marsons

Po čase jsem našel spisovatelku která mě opravdu baví. Sice jsem se k ní dostal pozdě, ale lépe než vůbec. Příběh má švih, žádná hluchá místa. Autorka se mě získala, svoje příběhy umí pořádně rozjet. Bych rád řekl že jsem nenašel chyby, občas se najdou ale byli tak minimální že jsem je neřešil. Skvělé čtení a doporučuji celou sérii. Zajisté nebudete zklamáni.

11.08.2018

Pablo EscobarPablo EscobarMark Bowden

Pablo Escobar mě zajímal vždy a vždy bude. Jak tento psychopat dokázal neuvěřitelné věci od války se státem i Los Pepes a ostatními. Brilantně sepsaný příběh, i když člověk zná.....vše je tak popsáno podrobně že jsem zase o něco chytřejší. Rád se vrhnu i do dalšího díla autora co napsal o Pablovi. Jen co si ji zamluvím v knihovně.

05.07.2018

Homosexualita - Možno sa z nej uzdraviť?Homosexualita - Možno sa z nej uzdraviť?Francis MacNutt

Nikdy jsem nedal knize odpad. Ale toto mě dokáže rozčílit. Kniha je opravdu strašná, závěry jako ze středověku. Pozor aby jste se od mé maličkosti pane pisálku nenakazil. Pamatuji že jsem četl s odporem, ale docetl jsem abych věděl co si tento člověk myslí.

01.12.2017odpad!

Lotosové bluesLotosové bluesKristina Ohlsson

Kristinu jsem si oblíbil už od minulé detektivní série. Příběh se skvěle čte, je velmi dobře promyšlený. Sice déle mě trvalo se začíst, ale byl jsem naprosto spokojen. Opravdu skvělá knižní jízda. Chystám se na další knihu v sérii.

28.11.2017

Jistě, pane ministře 1Jistě, pane ministře 1Jonathan Lynn

Neuvěřitelně zábavné čtení , i když některé pasáže zná čtenář ze seriálu , ale to neubírá nápor na Vaši bránici . Po těch letech stále stejné aktuální kolečko , jako naše scéna :D

24.11.2017

Kamenná opiceKamenná opiceJeffery Deaver

Opět výborný Thriller , příběh se čte sám a to velmi dobře . Nechybí zvraty , napětí . Popis přírody je neuvěřitelně dobrý . Někteří z Vás by našli připomínky , raději se vypnu a čtu . Než hledat chyby , to celý příběh zkazí .

24.11.2017

Ledové srdceLedové srdceTami Hoag

Mistrovsky sepsané psychologické dílo. Pokračování deváté dívky mě nadchlo. Opět žádné klišé, nebo standartu spaní detektivek. Postavy jsou dobře popsané. Proměna Dany je dechberoucí. Budu se opakovat jako v předešlých komentářích, psychické starosti jdou se mnou ruka v ruce. Přesto mě až mrazí jak Tami Hoag vše popsala do mrazivé přesnosti. Jednoduše řečeno, čtením jsem se bavil a zároveň polykal paniku plnými doušky. Posttraumatická stresová porucha je mrcha která umí obrátit povahu člověka v jinou osobnost. Jednoduše řečeno kdo nezažil nepochopí. Příběh berte jako autorčinu fantazii která nás baví, ale i jako skutečnost jak je lidská mysl křehká, milá,milující a zároveň krutá. Chystám se na další příběh Prach prachu. Malá rada na závěr, nehledejte v knihách chyby, nic není dokonalé. To nejde napsat.

18.11.2017

Skočný přílivSkočný přílivRolf Börjlind

Jak příběh okomentovat? Četl se dobře, žádné klišé, děj nepředvídatelný tedy neuvažuji o tom jsem čtenář ne hledač chyb a myslet si jak jsem dokonalej. Podání trochu těžší, hodně postav, mraky děje. Přesto se do toho začtete a jste velmi dobře spokojený. Musím přiznat, že jsem chtěl knihu několikrát odložit, jelikož mě nebavila. Ale to připisuji duševnímu rozpoložení, rozhodně ne příběhu. V sérii budu nejspíše pokračovat. Olívii jsem s oblíbil, naivní, ale vychytralá a nenechá se jen tak odbýt Přeci jsme byli každý mladý a naivita k tomu patří a mnoho dalšího co se v příběhu vyskytuje. Rozhodně stojí si knihu přečíst.

15.11.2017

SpodekSpodekJohn Wray

Velmi dobře sepsáno. Jako Bipolarik dokážu jisté věci vnímat lépe než čtenář který nezažil duševní chorobu, trauma nebo se na tyto věci dívá s předsudky a pověry. Velmi realistické a mě se příběh velmi líbí. Mám dobrého kamaráda schizofrenika, tak vím o co jde. Zajisté ne se vším souhlasím, ale přes to nemusíme pochopit. Každé duševní potíže mají svoje specifika, kterým nerozumíme. Rozhodně stojí za přečtení.

13.11.2017

Devátá dívkaDevátá dívkaTami Hoag

Velmi dobře sepsané. Není to násilnické jak jsme v některých detektivkách zvyklí. Příjemně se čte tato psychologická hra, přesně jako vystřižená ze skutečnosti. Lidská psychika je zvláštní, sobecká která umí jít za svými pokřivenými touhami. V sérii rozhodně budu pokračovat, jakmile zavítám do knihovny sáhnu po předchozích dílech.

12.11.2017

TerapeutkaTerapeutkaCamilla Grebe

Panečku to byla jízda. Žádné krvavé zločiny, hra kočka s myší. Děj je skvěle propracovaný, je vidět jistá zkušenost lékaře či psychologa. Pokud bude série stejně tak vynikající rád v ní budu pokračovat. Nemohu se dočkat zítřejšího sezení na terapii, určitě se o knize zmíním. Nás bláznů je dost a kdo ví čeho jsme všichni schopni. Většina z nás si myslí že nic špatného nikdy neudělají, lidská duše je citlivá a ublížit může kdokoliv i nevědomky. Přesně o tom je tento příběh svou sester.

09.11.2017

Voňavé (na)děleníVoňavé (na)děleníBlanka Hošková

Krásné odpočinkové čtení. Blanka Hošková umí. Píše lehce ze života. Ano někdo může namítat že je to ploché bez ničeho, jak píší někteří čtenáři. Není to přeci jedno? Každý si najde v knížce to co se mu líbí a povzbudí.

08.11.2017

VálečníciVálečníciJaga Rydzewska

Dnes ráno jsem začal číst bohužel nedočtu, na 70 stránce a žádný pocit ze čtení. Bohužel mě to nesedlo.

07.11.2017

Tichý pláčTichý pláčJoe Peters

Velmi dlouho jsem přemýšlel jak skutečný příběh okomentovat, zvlášť když to člověk zažije podobně, akorát v jiné době v jiném státě, dětského domova. Jsem strašně rád že Joe našel v sobě sílu a svoje nejhorší zážitky sepsal. Upřimně toto bych nedokázal se k tomu vrátit a vše prožít znovu. Podobně Jako Dave Pelzer, Barbara Naughton a mnoho dalších kteří v sobě našli odvahu a sepsali to. Při čtení se vyjevily ty vzpomínky, strašná panika, ale vydržel jsem až do konce. Naše dětství bylo utrpení a boj o každý nádech. V dospělostí jsem stále stejný, ano člověk se s tím naučí žít a respektovat. Odpustit snad sobě a snažit se žít jak nejlépe to jde. Díky mé psychiatričce, terapeutce která mě ze všeho dostala a stále spolu spolupracujeme, rodině, rozumějte bratři a sestry z našeho dětského domova, pořád jsme spolu. Někteří nám říkají, rodina která je tvá je ta nejkrásnější. Těžko se to popisuje a vysvětluje. Ale kdo nezažil nepochopí. Bohužel soudruh vychovatel byl pedofil se sadistickými sklony, uměl způsobit bolest bez toho aby bylo něco vidět, modřiny a podobně. Bohužel byl ve straně a soudruh by nebyl tohoto schopen. Velmi mě těší na duši že čtete tyto naše příběhy a dáváte nám sílu bojovat a užívat si život jak nejlépe to jde. Nejvíce chci poděkovat své rodině DD, manželce, dětem a přátelům, knížkám bez nich by to byl život čisté utrpení.

07.11.2017

Čtyři legendyČtyři legendyMatthew Reilly

Tak dočteno, pořád mě fascinuje mix žánrů jaký M. Reilly dokáže namíchat. Ano je to divočina, občas dosti morbidní humor plno akce. Přesně tak to mám rád a moji dva oblíbení hrdinové se potkají v tomto příběhu. Někdo může namítnout že je to strašná hloupost, možná, jen neposuzujte. Občas potřebuji vypnout nemyslet a odpočívat a bavit se. Knihy s Jackem a Strašákem jsou přesně takové. Těším se na další knižní příběhy. Doporučím číst těm kteří potřebují to co já, vypnout mozek a užívat si tu jízdu na horské dráze.

06.11.2017

SkládačkaSkládačkaJohn Lutz

Jedna z mála knih které jsem nedočetl. Sice se to nestává velmi často. Ale nezvládl jsem to. Mrzí mě to, autora mám velmi rád.

05.11.2017