Siwan Siwan komentáře u knih

Nepřítel mého nepřítele Nepřítel mého nepřítele Kateřina Petrusová

Výborná celá série, tenhle díl je zase vtipný, autorce to jde od ruky. Těším se na další.

19.07.2021 5 z 5

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Tak a tenhle díl se povedl. Oproti prvnímu je tu mnohem lepší příběh i postavy, osobně mi možná byly sympatičtější, ale obecně to prostě skvěle funguje. Bez obav dávám čtyři hvězdy, dala bych i pět, ale bohužel to lehce kazí překlad. Konkrétně jedno slovo - doposud/dosud. Fakt nevím, jestli je to takhle v originále, ale množství toho slova a jeho použití bylo moc. Jestli takhle mluví lidi kolem dvacítky, silně o tom pochybuju, ale působí to jednoduše toporně. Jinak obecně paráda a s nadšením se pouštím do dalšího dílu.

17.06.2021 4 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Asi nejvíc bych tuhle sérii přirovnala ke stylu Off-Campus od Elle Kennedy. Pouze více romantiky a méně explicitně popsaného sexu. Napsané je to lehkým, čtivým stylem, takže pokud chcete letní čtení, tak asi není co vytknout. Na druhou stranu co se týká postav a příběhu je to oproti ostatním knihám tohoto typu dost ploché. Vlastně nejzábavnější jsou většinou vedlejší postavy, jejichž příběhy se následně rozvíjí v dalších knihách, což je asi největší plus téhle série. Další knihy si přečtu, ale je to prostě průměr. Pokud chcete něco zajímavějšího doporučila bych sérii Dublin Street, Off Campus.

15.06.2021 3 z 5

Rozbité okno Rozbité okno Jeffery Deaver

Výborné jako vždy, obzvlášť od půlky a konec parádní. Odkaz na hodináře jako bonus :)

14.08.2020 5 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Obvykle nejsem ctenar pro toto tema, ale tahle kniha je tak dobre napsana od prvni do posledni stranky, ze to vubec nevadi. Pokud mate pocit, ze vas tohle tema nebude bavit, zkuste to. Za me plny pocet bodu a dala bych i vic.

15.07.2020 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

K přečtení mě motivovalo shlédnutí parádního seriálu od Netflixu. Většinu příhod jsem znala ze seriálu, ale vůbec to nevadilo. Naopak bych řekla, že se mi kniha tolik líbila i díky tomu, že postavy v knize byly v seriálu perfektně vystižené a s mojí představivostí naprosto souzní. Dokonce bych řekla, že postava zaklínače mi byla sympatičtější i díky zfilmované verzi. S nadšením se pouštím do celé knižní série. Vždycky jsem měla zaklínače - mylně - spojeného jen se zabíjením monster, ale o tom, nebo snad jen o tom, knihy opravdu nejsou. Naopak. Těším se na objevení další parádní ságy. Ještě bych dodala, že prolínání minulosti a přítomnosti na mě vůbec nepůsobí neuceleně, ale naopak děj zpestřuje. Působí jako úvod do uceleného světa a dějů, které se budou rozvíjet v dalších knihách.

05.01.2020 5 z 5

Audrey se vrací Audrey se vrací Sophie Kinsella (p)

I když určeno pro mládež, je v téhle knize dobře popsáno, co se stane, když člověk prostě "vypadne" ze světa. Že i ty nejmenší kroky "projekt kafe" :), můžou být těmi nejtěžšími. Osobně si myslím, že způsob, jakým Audrey popisuje svoje pocity je dokonale vtipný a dokáže zaujmout, i když to asi není běžný román pro náctileté. Vřele doporučuju.

28.10.2019 5 z 5

Amy a Roger: Na cestě Amy a Roger: Na cestě Morgan Matson

Perfektní road trip čtení a kromě toho taky parádní příběh. Výborně doprovázené fotkami a playlisty. Za mě jedna z těch knih, co ve vás zůstanou. :)

17.11.2018 5 z 5

Zahrada kouzel Zahrada kouzel Sarah Addison Allen

Kouzelně napsaný román, všechny ty dobroty, které pomáhají nádherně tvoří atmosféru...líbilo moc :)

29.07.2018 5 z 5

Hudba ticha Hudba ticha Patrick Rothfuss

Je to pomalý nádherný poetický vyznání.

28.03.2018 5 z 5

Vášnivý sprosťák Vášnivý sprosťák Christina Lauren

Tak a tady je oproti prvnímu dílu serie přesně to naprosto přirozené kouzlo a chemie, která když tam je, tak tam prostě je a nenaděláte nic, ani kdybyste se na hlavu postavily. Nevím jestli je to překladem, postavami nebo zápletkou, ale tomuhle věříte od první po poslední stránku. Je to jako když ve skutečnosti potkáte chlapa, se kterým se na sebe podíváte a ono to tam prostě je.

19.03.2018 5 z 5

Nocte Nocte Courtney Cole

Doznávám, že jsem z toho tak zasažená, že možná nedokážu přesně vyjádřit pocity, které ve mně tahle kniha vyvolala. Má několik rovin, které se na ní dají hodnotit, tak se to pokusím vzít popořadě.
Jednak rovina popisu "šílenství" Finna je natolik věrohodná, že bych klidně věřila, kdyby s ní měla autorka zkušenosti. Pokud ne, tak klobouk dolů. Tohle nedokáže vyjádřit jen tak někdo.
Dál příběh jako takový. Musím říct, že takovouhle pointu a závěr jsem nejenom nečekala, ale doslova mi vyrazila dech.
A nakonec a to je pro mě asi nejvíc - Dokázat napsat knihu o tom, co skutečně dovede mysl člověka, je podle mě počinem nejenom vzácným, ale také významným a já bych tuhle knihu v žádném případě nezařadila do kategorie fantasy, pro děti a mládež a dívčí román.
Tohle je prostě VÝBORNÁ KNIHA.
Kdyby těch hvězd, co můžu dát, bylo víc, udělala bych to.

21.01.2018 5 z 5

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

Celkově hodnotím sérii jako jeden z lepších počinů v rámci žánru. Co stojí za vyzdvihnutí je spád příběhu, čte se to vyloženě samo. Konec jsem trochu tušila, ale i přesto byl napsán výborně. Už se těším, jaké další knihy nebo série se od autorky dočkáme :-)

08.01.2018 5 z 5

Exodus Exodus Leon Uris

Je to prostě dobře napsané, má to spád a náboj.

20.11.2017 5 z 5

Miniaturista Miniaturista Jessie Burton

Kniha má zajímavou, tajuplnou atmosféru, postavy vás chytnou, zápletka taky. Jediný problém je, že se asi autorka nemohla rozhodnout, kterou knihu napíše. Námět je sice fascinující, rozumím i tomu, s jakým poselstvím to bylo celé myšleno, ale je to tak absurdně nedotažené, že by tam nakonec námět s miniaturistou vůbec nemusel být. Což je škoda.
Každopádně po delší době autorka se smyslem pro atmosféru. Do další knihy od ní se určitě pustím. Dávám 3,5*

07.11.2017 3 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Mě to prostě nebavilo. Asi bylo všechno technicky v pořádku, jenom nějak nic po ničem.

12.07.2017 1 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Úžasná atmosféra je zachycená tak nadčasově, že se hned člověk ponoří do děje a je vtažen a na konci pozměněň a vyplyvnut. Trochu pocuchaný, trochu pozměněný, trochu otřesený, trochu zamilovaný, trochu všechno. Je prostě fakt výborná.

12.07.2017 5 z 5

O modrém světle O modrém světle Daniela Krolupperová

Můj syn ji miluje. Krásný příběh v příběhu. Dobře se na něm učí čtení. Pobaví i rodiče :-) vřele doporučuji. Plus krásně ilustrovaná.

12.07.2017 5 z 5

Cit slečny Smilly pro sníh Cit slečny Smilly pro sníh Peter Høeg

Miluju, prostě miluju.

24.05.2017 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Řemeslně dobře odvedená práce, ne úplně taková bomba, jak jsem čekala, ale čte se to dobře a vyprávění má spád. Konec možná trošku moc rychlý. Z tohohle motivu šlo vyždímat víc.

08.02.2017 4 z 5