Siwan Siwan komentáře u knih

Vášnivý lhář Vášnivý lhář Christina Lauren

Přeskočila jsem třetí díl série, takže ten mě ještě čeká, ale oproti prvnímu dílu má tenhle, stejně jako dvojka, šťávu a baví :-) chemie mezi těma dvěma funguje a Lukova babička ačkoliv má jen pár hlášek je velevtipná :-)) Tahle série mě baví víc než Božský... Je to prostě hezký vzpomenout si na ten moment, kdy se z toho, že se vám někdo Líbí stane Láska :)

19.03.2018 5 z 5

Vášnivý sprosťák Vášnivý sprosťák Christina Lauren

Tak a tady je oproti prvnímu dílu serie přesně to naprosto přirozené kouzlo a chemie, která když tam je, tak tam prostě je a nenaděláte nic, ani kdybyste se na hlavu postavily. Nevím jestli je to překladem, postavami nebo zápletkou, ale tomuhle věříte od první po poslední stránku. Je to jako když ve skutečnosti potkáte chlapa, se kterým se na sebe podíváte a ono to tam prostě je.

19.03.2018 5 z 5

Vášnivý svůdník Vášnivý svůdník Christina Lauren

Tak jo...asi do půlky je to takový kostrbatý a upocený, jako když si do postele vezmete někoho, kdo prostě nějak neví jak na to...a vy vlastně taky nevíte a nejde tomu úplně přijít na chuť...a pak se něco stane a ono to začne dávat smysl a i když to není nejlepší noc v životě, je to úplně přirozený a funguje to. A tady to je stejný :) NAPSALY i lepší věci, ale tahle je prostě krásným začátkem něčeho většího, tahle serie stojí za přečtení :)

19.03.2018 3 z 5

Vadná Vadná Cecelia Ahern

Přečteno za jeden den, opravdu velmi čtivé. Má to být literatura pro mládež, ale musím říct, že je to napsané fakt dobře. Poměrně dlouho trvá než se tam objeví jisté prvky upozorňující na to, že cílovka bude mladší generace. Hlavně pocity a charakter hlavní hrdinky jsou dobře rozpracované. Myslím, že neurazí ani starší čtenáře. Osobně si myslím, že to téma je tak nadčasové, že by to měla být povinná literatura.
Námět s Vadnými taky zajímavý. Hodně dobře vykreslená atmosféra toho, že "co se nás netýká, to neřešíme".
Osobně bych uvítala, kdyby to nemělo víc dílů a byl to klidně trošku delší jeden román. Ale jinak za mě supr.
PS. Ta obálka absolutně nevystihuje náladu knihy. Ten kdo ji dělal, to snad ani nečetl. Děsný.

01.03.2018 5 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Za mě výborná kniha, příběh má spád, smotaných několik linek dohromady dodává šmrnc, postavy zajímavé, všechno odsejpá jak má.
To co čtu v některých komentářích o příliš velkém počtu stránek a popisech mi naopak připadá jako Minierova značka - odlišení od ostatních knih tohoto žánru.
Dovede díky všem těm popisům vytvořit atmosféru, která vtahuje do knihy. Atmosféru, která vás obklopí a dokonale naladí na příběh.

11.02.2018 5 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Ze všech knih je nejlepší :-) přečetla jsem ji za jeden večer a ještě pořád se usmívám:-) báječný, báječný zážitek :)

24.01.2018 5 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Asi budu jeden z mála, kdo touhle knihou od Miniera začínal a když tak čtu ostatní hodnocení je to na tom vidět.
Mě atmosféra vtáhla, s postavami jsem neměla problém se sžít, ačkoliv mi někdy jejich jednání připadala trochu nelogická. Zápletka zajímavá, na mě od poloviny trochu překombinovaná, ale pořád se to dalo odpustit v rámci myšlenky, kterou autor rozvíjí.
Upřímně z toho konce nejsem až tak paf, ale sílu měl, to zas jo.
Co mě vlastně na té knize bralo nejvíc a proč jsem dala čtyři hvězdy, je způsob, jakým dovede Minier pomocí atmosféry v člověku vybudit pocit. Myslím, že jsem dlouho nečetla, tak famózní popisy, které skoro jako by až ožívaly.

22.01.2018 4 z 5

Nocte Nocte Courtney Cole

Doznávám, že jsem z toho tak zasažená, že možná nedokážu přesně vyjádřit pocity, které ve mně tahle kniha vyvolala. Má několik rovin, které se na ní dají hodnotit, tak se to pokusím vzít popořadě.
Jednak rovina popisu "šílenství" Finna je natolik věrohodná, že bych klidně věřila, kdyby s ní měla autorka zkušenosti. Pokud ne, tak klobouk dolů. Tohle nedokáže vyjádřit jen tak někdo.
Dál příběh jako takový. Musím říct, že takovouhle pointu a závěr jsem nejenom nečekala, ale doslova mi vyrazila dech.
A nakonec a to je pro mě asi nejvíc - Dokázat napsat knihu o tom, co skutečně dovede mysl člověka, je podle mě počinem nejenom vzácným, ale také významným a já bych tuhle knihu v žádném případě nezařadila do kategorie fantasy, pro děti a mládež a dívčí román.
Tohle je prostě VÝBORNÁ KNIHA.
Kdyby těch hvězd, co můžu dát, bylo víc, udělala bych to.

21.01.2018 5 z 5

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

Celkově hodnotím sérii jako jeden z lepších počinů v rámci žánru. Co stojí za vyzdvihnutí je spád příběhu, čte se to vyloženě samo. Konec jsem trochu tušila, ale i přesto byl napsán výborně. Už se těším, jaké další knihy nebo série se od autorky dočkáme :-)

08.01.2018 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Nebudu extra hodnotit jednotlivě - kromě Paganiniho smlouvy se mi líbily všechny díly. Joona mi vyloženě sedl, je mi sympatický, nevtíravě se mi vetřel pod kůži, rozumím jeho jednání...
Styl psaní mi sedí nejvíc ze všech seveřanů, které jsem kdy četla. Jednoznačně favorit.

Muž, nazývaný Shakespeare Muž, nazývaný Shakespeare Konrad Haemmerling

Poutavě napsaný román o životě Shakespeara. Jedná se o jeden ze tří mých oblíbených románů o životě někoho slavného (připojuji ho k Žízeň po životě a Kámen a bolest).
Doporučuji.

20.11.2017 5 z 5

Žízeň po životě Žízeň po životě Irving Stone (p)

Životopisy nejsou zrovna moje parketa. Tohle je ale úžasně napsaný román. Když si na něj vzpomenu, normálně mám husinu.

Sběratel kůží Sběratel kůží Jeffery Deaver

Četla jsem víc Deaverovek a prostě se mi líbí. Nejvíc asi Sběratel kostí, ale i další. Jsou lehce překombinované, ale k Deaverovi už to tak nějak patří a jemu to navíc všechno fešně vychází a funguje.
Lincoln a Amélie jsou supr čupr dvojice, tohle originální spojení je neotřelé a baví.

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Fascinuje mě, že Homer Wells je konfrontován se životem v situacích, které jsou místy absurdně tragické, jindy zase tragicky komické. Připadá mi, jako by životu nemohl zcela porozumět, protože mu k tomu prostě chybí jistý soubor pravidel. Osobně si myslím, že by se mi ta kniha tak nelíbila, kdybych neznala film.

Láska za časů cholery Láska za časů cholery Gabriel García Márquez

Já miluju tu atmosféru, vůně, které člověka obklopí, šaty, které s hrdiny obléká, vnitřní souboje, které svádí.
Je úžasná.

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Většinou se snažím držet hesla, že napsat knihu je odvážný počin, za který autorům tleskám, i když se mi třeba nelíbila.
Takže - nelíbila. Dvě hvězdy za snahu a prostředí.

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Takže je to definitivní, Nesbo prostě není můj šálek kávy.

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Moc se mi líbila atmosféra, jakási zvláštní poklidnost, která je pod povrchem vyprávění a člověk i přesto, že se právě děje něco dramatického, má klid v duši, že to prostě dobře dopadne.

Noční hlídka Noční hlídka Sergej Lukjaněnko

Já nějak nevím. Ono je to asi dobrý, ale mě to prostě od půlky nebavilo.

Váhání Váhání Maggie Stiefvater

Druhý díl mě hrozně nudil, asi to na chvíli odložím a vrátím se k téhle serii později. První díl fungoval, takže tomu zkusím dát za čas ještě šanci.