Siwan Siwan komentáře u knih

Ódinovo dítě Ódinovo dítě Siri Pettersen

Než jsem začala číst Ódinovo dítě, přečetla jsem Naslouchače a Faju od Stehlíkové. Oboje jsou fantasy se svébytnými světy, pěkně propracovanými, ale naprosto se odlišují způsobem poznávání světa. S Hirkou poznáváme svět kolem ní, jeho pravidla a zákonitosti, víru a způsoby pomalu, kousek po kousku. Nikdo vám explicitně nevysvětlí, že tenhle svět je takový a makový proto a proto. Po kousku se odhalují jednotlivé významy a člověk si pak všechno skládá dohromady. Musím říct, že mě to vlastně moc bavilo. Pravda, není to žádné zběsilé tempo, ale má to švih a spád a člověk se do toho světa alespoň pořádně dostane.

30.12.2018 4 z 5

Říkají mi Lars Říkají mi Lars Daniel Gris

Řízná krimi stopro, z Prahy - nebo odkudkoli jinud. Lars je sympoš, jenom by mohl v rámci té megadrsňáckosti nebýt tak často zaskočen situací. Ale to je v dobře odsejpávajícím příběhu drobnost. Autor umí psát, takže je to prostě parádní zábava.
Konec Jo!

17.11.2018 5 z 5

Jamaica Lane Jamaica Lane Samantha Young

Klasická červená knihovna, na tohle téma bych řekla líp napsaný Hříšník od Ch.Laurenové, ale má to spád a čte se to dobře, takže v rámci žánru pohoda.

17.11.2018 3 z 5

Amy a Roger: Na cestě Amy a Roger: Na cestě Morgan Matson

Perfektní road trip čtení a kromě toho taky parádní příběh. Výborně doprovázené fotkami a playlisty. Za mě jedna z těch knih, co ve vás zůstanou. :)

17.11.2018 5 z 5

Cinder & Ella Cinder & Ella Kelly Oram

Naprosto souhlasím s Petra.M - absolutně nevyužitý potenciál knihy. Čte se to v zásadě snadno, ale vlastně mě ve finále štvalo, že z toho mohlo být něco mnohem lepšího.

01.10.2018 3 z 5

Zahrada kouzel Zahrada kouzel Sarah Addison Allen

Kouzelně napsaný román, všechny ty dobroty, které pomáhají nádherně tvoří atmosféru...líbilo moc :)

29.07.2018 5 z 5

Devět dní Devět dní Zuzana Strachotová

Až na to, že i všichni z Expendables by mohli hlavní hrdince a ostatně i hrdinovi závidět schopnost přežít nepřežitelné, tak děj knihy svižně ubíhá a především část s jeskyní mě bavila dost. Jinak co se postapo týká, tak pro mě tak nějak ne úplně uvěřitelné, možná propracované, nevím...prostě mi tam něco úplně nesedělo.
Ale to je spíš taková drobnost, na kterou se v dobře ubíhajícím ději dá snadno zapomenout.

26.05.2018 3 z 5

Ve stínu zlaté hory Ve stínu zlaté hory Colleen McCullough

Krásně zpracované téma plné jak dobových kulis, tak zajímavých osudů hlavních hrdinů. Není to klasická červená knihovna a mě se náhodou moc líbilo, že je tu ukázáno, jak právě s odstupem času dovedeme vidět, jaké chyby jsme napáchali s těmi nejlepšími úmysly.
Čte se to svižně a mě to příjemně překvapilo.

26.05.2018 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Naprosto souzním s komentářem Zuzis. Je to prostě děs běs. A film Sekretářka jsem viděla :)

24.05.2018

Tisíc oken Tisíc oken Binh Nguyen

Krásné básně :)

24.04.2018 5 z 5

Nápad výborný, ale prostě tak nějak nevytěžený. Dočetla jsem ji spíš ze zvyku, než z nadšení.

15.04.2018 3 z 5

Šerif z Thunder Pointu Šerif z Thunder Pointu Robyn Carr

V podstatě stejné jako první kniha, pohoda, klid a zase pohoda :)

15.04.2018 5 z 5

Městečko Thunder Point Městečko Thunder Point Robyn Carr

Příjemná letní oddechovka. Propletené osudy několika postav tomu dodávají šmrnc a i když víceméně víte, že všechno dobře dopadne, je to fajn čtení. Druhý díl stejně příjemný. V rámci žánru výborný :)

15.04.2018 5 z 5

Proti všem Proti všem Julie Kagawa

Oproti jedničce víc akce, příběh dobrý...já mám prostě problém s Ember. Je mi děsně nesympatická. Mimochodem tohle vydavatelství fakt nezvládlo - na zadní straně v anotaci se o ní píše jako o Amber :)) A těch překlepů je v knize požehnaně. Tak to možná bude tím, že mě to prostě baví míň a míň.

07.04.2018 3 z 5

Zkouška věrnosti Zkouška věrnosti Julie Kagawa

Jsem až překvapená, jak dobře se to četlo. Jediné, co mi prostě úplně nesedlo je ta až místy stupidní paličatost hlavní hrdinky. Ale jinak příjemné čtení.

07.04.2018 3 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Druhý díl mě potěšil ještě víc než první. I hlavní postava se začala víc rozvíjet, takže za mě naprostá spokojenost. Snad vyjde třetí díl co nejdřív.

04.04.2018 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Asi takhle - zhruba půl knihy se nic moc neděje, což je obecně v komentářích většinou vytýkáno. Mě to zase tolik nevadilo, protože autorka ma zajímavě vymyšlený celý postapo svět a mě to celkem bavilo do něj nahlížet.

Jediné s čím jsem měla trochu problém byla samotná hlavní postava. V pěti letech se chovala stejně jako ve třinácti. Autorka ji nějak zapomněla nechat vyspívat a to bez ohledu na to, jak malý měli sklenaři přístup k informacím a vědění. Navíc mi tam úplně nesedla linka toho, jak se seznamuje s okolním světem a "novinkami". Především děti se učí pozorováním od ostatních a jejich naprosto přirozenou vlastností je napodobování. Hlavní postava jako by tuhle vlastnost absolutně postrádala. Nevím, možná je to mnou, ale prostě to nebylo ono.
Přes to všechno se mi příběh i směřování děje líbilo, takže do dalšího dílu určitě jdu.

31.03.2018 4 z 5

Hudba ticha Hudba ticha Patrick Rothfuss

Je to pomalý nádherný poetický vyznání.

28.03.2018 5 z 5

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

Asi jsem narazila na ten strašný překlad, který byl zmiňovaný v některých komentářích. Aspoň pevně doufám, že to bylo tím, jinak by to byl fakt děs.
Oproti sériím Vášnivý nebo Off Campus nic moc. Nějak mi prostě nepřipadalo uvěřitelné, že by se tam lidi mlátili hlava nehlava a všem to jen tak prošlo. A hlavní hrdina má seriózní problém se zvládáním vzteku. Takže jo, dá se to, ale prostě nějak za tři a víc nic.

23.03.2018 2 z 5

Vášnivý hříšník Vášnivý hříšník Christina Lauren

Naprosto překvapivě se mi tenhle díl z celé série líbil nejvíc. Asi se mě dotknul nejvíc, protože spoustě z toho, co řešila rozumím a občas to bylo trochu jako zrcadlo, do kterého se vám nechce dívat, ale nemůžete si pomoct a nekoukat.

20.03.2018 5 z 5