Sireen Sireen komentáře u knih

Spáčka a vřeteno Spáčka a vřeteno Neil Gaiman

Tak já nevím. Gaiman asi prostě není můj styl, ačkoli filmovou Coraline zbožňuji.

06.10.2017 1 z 5

Dubnování Dubnování Teodora Žurková

Co říct. Děkuji za tuto knihu, je nádherná, hluboká, pro lidi, co se zajímají. Děkuji.
A vše mě to moc mrzí.

14.07.2017 5 z 5

Spánek Spánek Haruki Murakami

Murakamimu asi prostě nerozumím. Snažila jsem se číst i jiné jeho knihy ale prostě to nešlo. Oproti tomu, jak na mě byly příliš rozvleklé a bezvýznamné byla tato zase uťatá naprosto nepochopitelně. Říkala jsem si, že je to určitě jen mou natvrdlostí, protože jsem prostě nemohla uvěřit, že by to takhle "ukončil". Dokonce jsem si to přečetla dvakrát. Ale po přečtení hodnocení zde se začínám přiklánět k verzi, že povídka byla vydaná pouze za účelem zisku ze známého autora a kdyby ji napsal kdokoli jiný, byla by povídka ta největší literární spodina.

15.06.2017 1 z 5

Dům v nebi Dům v nebi Amanda Lindhout

Naprosto neskutečná neuvěřitelná kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout jako od nějaké knihy už dlouho ne. Neuvěřitelný příběh a neuvěřitelně dobrý styl a způsob psaní. Prostě nemám slov. Dle mě jedna z absolutně nejlepších knih zabývajících se touto problematikou. Smekám před Amandou, Niegelem i Sarou...

15.06.2017 5 z 5

Když v ráji pršelo Když v ráji pršelo Jan Otčenášek

Miloučká kniha s krásnými popisy lidí, pocitů, života i přírody. Člověku nezřídkakdy připomene jeho vlastní vztah. Je to spíše taková odpočinková literatura, psaná velice vlastním způsobem, bez zvláštních zvratů a zápletek, ale přesto velice přitažlivá a moudrá.

06.06.2017 5 z 5

Životopis hladu Životopis hladu Amélie Nothomb

Naprosto úžasná kniha, moc a moc se mi líbila. Je to skvělý výlet do mysli někoho jiného (a ta mysl je až příliš podobná té mé a o to je to lepší). Klidně bych si knihu i pořídila domů, psané je to tak nějak zvláštně a úderně, je to prostě styl s velkým "s" a patří jen málo lidem.
Jediné velké zklamání vidím v konci, který je uťatý tak podivně ve chvíli, kdy byste to nečekali, vzhledem k tomu, jak je v podstatě obyčejná, a která ani nezanechává žádné zvláštní vyznění. Prostě najednou konec.

06.06.2017 4 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Tohle je prostě King. Geniální nápad, příběh, napětí, co vás žene dál a pak se to celé zvrtne do fantasmagorie, nad kterou trochu ostýchavě kroutíte hlavou. No a nakonec se to celé tak nějak podivně utne, jako by to autor psal už příliš dlouho a chtěl se toho zbavit. Takže tak. Kniha byla čtivá a výborná do určité chvíle, pak už to s ní šlo z kopce dolů.

29.05.2017 3 z 5

1Q84: Kniha 1 a 2 1Q84: Kniha 1 a 2 Haruki Murakami

Bohužel nebylo v mých silách dočíst. Přestože jsou tam zajímavé pasáže, náznaky a zvraty, naprosto mě asi v půlce odradily ty nekončící nesmyslné a dlooouhatánské popisy ničeho. Nápad je to velmi zajímavý, postavy také a určitě bych ráda věděla, jak to dopadne. Podle mě by se to však celé vešlo možná tak na 300 stran. Číst takhle tlustou knihu narvanou blbostmi, které příběhu nedodají nic ani atmosféru, pro mě včšak byla ztráta času.

29.05.2017 1 z 5

Geraldova hra Geraldova hra Stephen King

Po Carrii moje první Kingovka. Prvních padesát stran bylo vcelku nudných a já knihu prve odložila s tím, že to holt není nic pro mě. Po čase jsem se k ní vrátila, protože nebylo co jiného číst a naprosto mě to dostalo. Geraldova hra je fakt geniální, hrůzná a nechutná. King naprosto bravurně ovládá čtenáře, pohrává si s jeho myslí zároveň s myslí hlavní postavy, překrucuje realitu a transformuje čas. Nemohla jsem se od toho odtrhnout. Škoda toho konce, který podle mě vůbec neměl být a celé se to mělo ukončit více méně v tom nejlepším.

02.05.2017 5 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Richard Bachman (p)

Na Kinga fakt hodně slabé. Byl to dlouhý pochod i pro čtenáře, jsem ráda, že to skončilo. Příběh žádný, atmosféra nulová, dialogy o ničem, pocity nebyly. Celou dobu čekáte, že se něco stane a ono se nakonec nestane absolutně nic. Ani by to tak nevadilo, kdyby to alespoň mělo tu atmosféru, zajímavé myšlenky, postavy probrané do hloubky, ale to všechno chybělo. Opravdu netuším, o čem to mělo být...
Myšlenka super ale zpracování ubohé, šlo u toho dostat mnohem, mnohem víc.

02.05.2017 2 z 5

Rok zázraků Rok zázraků Sarah Winman

Velice zajímavý styl psaní. Poetický a natahující a zmatečný a také plný metafor. Těžko se to popisuje slovy, protože celá kniha je jako ze sna. Jako neuchopitelný pocit. Člověk se mnohdy ztrácí a ani neví, co čte a přesto to tak nějak zvláštně chápe...
Řekla bych, že určitě nesedne všem, ale pokud máte alespoň trochu rádi podobné typy knih, určitě ji zkuste a doporučuji číst víckrát. Sama bych si ji nejraději hned, co jsem skončila, přečetla podruhé - věřím, že mi mnoho věcí uniklo.

16.02.2017 4 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Příběh mnoha lidí a mnoha generací, často se prolínající osudy. Nemohu si pomoci, Hosseini je dobrý, o tom není pochyb. Ale tato jeho kniha mi úplně nesedla. Ta rozvleklost má určitě cosi do sebe, ale preferuji údernější vyprávění. Nebýt to tak roztahané, mohlo to být i mnohem dojemnější - a počítám, že o dojemnost tu šlo. Chvílemi jsem se ztrácela. Asi se raději soustředím na pár konkrétních postav, celou knihu se s nimi sbližuji a prožívám vše s nimi. Tady se vám té šance moc nedostane - pro mě bohužel.
Velké plus hořkosladkému konci :)

20.01.2017 4 z 5

Nejšťastnější dívka na světě Nejšťastnější dívka na světě Jessica Knoll

Zajímavá kniha. Místy vcelku nudná a nesympatická, místy něžná nebo strhující. Těžko se mi hodnotí, ale určitě stojí za to přečíst a určitě mi po ní něco zůstane. Hlavní hrdinka se sice chová mnohdy jako blbka, ale nakonec není problém ji pochopit. Mnoha místy jsem s ní dokonce sympatizovala... Je to zajímavý výlet do cizí duše a cizího života, nijak nepřikrášlovaný a celkově syrový, což oceňuji.

20.01.2017 4 z 5

Strážkyně pramene Strážkyně pramene Emmi Itäranta

Docela zajímavý počin, který bych si asi podruhé nepřečetla - mám z toho takové rozporuplné pocity. Přestože mi tahle zadumaná díla obvykle nevadí, spíše naopak, tohle bylo na mě překvapivě moc. Postavy všechny tak zvláštně ploché, jedna jako druhá, celé to bylo jako ve snu. Přestože tam byly zajímavé situace nebo věty, nešly do hloubky a nezanechaly v člověku stopu. Bylo to takové podivně pomalé, smířené a skoro bych řekla nijaké... Na druhou stranu se kniha četla dobře a jako odpočinková literatura...proč ne.

10.12.2016 4 z 5

Kniha mě dost zklamala, upřímně jsem měla problémy s tím ji dočíst. Na scénář si po čase zvyknete, ale ten příběh - to je fakt padlý na hlavu a nedává to vůbec smysl. Je to opravdu obyčejná fanfiction, dokonce podprůměrná fanfiction. Myslela jsem si, že budu mít doma další střípek mého oblíbeného Harryho Pottera, jehož jsem obrovským fanouškem, ale knihu posílám dál. Pro mě se světem Harryho Pottera nemá nic společného.

05.11.2016 2 z 5

Odpusť mi. Megan Odpusť mi. Megan Abbie Rushton

Nejsem úplně na YA, tak možná proto jen čtyři hvězdičky. Megan byla super a celý to bylo hrozně fajn, němá hlavní hrdinka, tak jak by to nebylo zajímavý. Je to i moc hezky napsané a knihu jsem zhltla doslova během dvou nebo tří dní. Ale celou dobu je tam taková... strašně zajímavá zápletka, která vás pořád napíná a napíná a na konci zjistíte, že to až tak úžasný nebylo, to, za čím jste se celou tu dobu tak zvědavě hnali. Mohlo by to být delší a propracovanější. Ale i tak palec nahoru, protože kniha ve mně stopu zanechala a nevadilo by mi číst ji znovu.

14.10.2016 4 z 5

Carol Carol Patricia Highsmith

Carol bohužel zklamala. Nápad zajímavý, ale dalo se z toho vytřískat mnohem víc. Chvílemi to bylo dost zajímavé a miloučké a takové... příjemné, některými hezkými detaily, kterých si člověk v běžném životě moc nevšimne, nebo jim nepřikládá význam, protože se s nimi setkává denně.
Každopádně kniha neměla absolutně, ale absolutně žádný spád a motor, který by vás nutil číst dál a dál, za to ty dvě hvězdičky. Bohužel ve mně ten příběh nezanechal vůbec nic a klidně bych se bez něj obešla.
Nejprv to bylo takové příjemně oddechové, poté to však začalo být trochu moc oddechové. Celou dobu kniha spěje k tomu, jak to mezi Carol a Terezou nakonec dopadne, a to se dozvíme asi na posledních třech stranách...

14.10.2016 2 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

No. Příběh nijaký, téměř 350 stran o tom, jak se mají dva lidé rádi, chodí do školy a jezdí autem, sem tam se mihne nějaká fajn myšlenka nebo citát, ale celou dobu máte pocit, že vás autorka k něčemu napíná a že na něco čekáte a že je to už moc dlouhé. Pak nastane ten dlouho očekávaný zvrat a posledních cca 50 stran se přečte samo.
Každopádně má kniha fajn poslání a vcelku fajn myšlenku ovšem příběh samotný je jaksi 'nic moc'.
Kniha je i hezky psaná, ale něco tam chybí, chybí tam nějak ten život, ten hnací motor, co vás nutí číst dál a dál a bohužel to není ten typ četby, u kterého byste si užívali popisy přírody, scén, dialogy nebo cokoli dalšího, kde pak slabší příběh tolik nevadí.
Doporučila bych možná jako oddechovou četbu, přestože záměrem knihy je čtenáře dojmout, pohnout s ním a možná i vydojit nějakou tu slzu, u mě se nic takového nestalo. Neměla jsem pocit, že by mě kniha zavedla někam hlouběji. Mimo to mě silně iritovala pozornost zaměřená na Violet a na její utrpení ze ztráty sestry a idealizovaní rodiče. Nikde není ani zmínka o tom, že i oni by trpěli nebo se z toho dostávali. Skoro se zdálo, že Violet je slaboduchá umřel jí křeček a rodiče na to koukají zvrchu, vyměňují si mezi sebou pohledy a hladí ji konejšivě po hlavě.

16.09.2016 2 z 5

Pět jazyků lásky Pět jazyků lásky Gary Chapman

Rozhodně dobrá kniha k přečtení, psána jednoduše a srozumitelně, ale ne ploše. Nedá se asi brát úplně doslovně, ale obsahuje rozhodně zajímavé myšlenky.

26.07.2016 4 z 5

Lístky ve větru Lístky ve větru Virginia Cleo Andrews

Oproti Květům opravdu o dost slabší díl, bohužel. První půlka byla ještě fajn, změnilo se prostředí a čtenář byl zvědavý, ale pak to nějak pozbylo toho cíle, který čtenář vyhlíží a pokračovala jsem jen tak ze setrvačnosti, zvědavosti, jak se to tedy vyvrbí.
Cathy mám moc ráda a spíš než, že dělala nepochopitelné věci, mi celý tento díl přišel podivný, nereálný a nepochopitelný. Měla jsem pocit, že autorce dochází dech.

více v recenzi zde: http://rina-books.blogspot.cz/2016/06/recenze-listky-ve-vetru-virginia-andrews.html#more

30.06.2016 3 z 5